Glukózový test

martina374
28. jún 2014

ahojte, vie mi niekto povedat co je to ten glukozovy test? preco sa robi? ako sa mam nanho pripravit?diky

siska2027
28. jún 2014

glukozovy test sa robi na zistenie tehotenskej cukrovky, ktora moze ohrozit teba ,ale hlavne babo. Nepripravuje sa nan nijak len sa proste u dr. vypije cukrova voda a cakas 2 hodiny a meraju ti glukozu v krvi. Resp. prides hodinu po vypiti ku dr na krv, kazdy ma na to iny system. Ale nemas sa coho bat. 😉

barby1982
28. jún 2014

Je to na zistenie tehotenskej cukrovky. Pripravovať sa nejak nemusíš, zoberú ti krv, skontrolujú moč, dajú vypiť glukózu, posedíš dve hodinky a znovu zoberú krv a skontrolujú moč. Nič hrozné 😉

ukulela
28. jún 2014

@martina374 mna sestricka dopredu upozornila, ze treba prist na lacno. nejest 10 hodin dopredu nic, iba pit.aj rano sa iba poriadne napit - ale nic sladene! a taktiez uz popoludni pred tym nejest sladke.
glukozovy roztok uz rozmiesany som si kupila rano pred testom v lekarni, tam to rozrabaju. stal do troch eur, mozno len dve, nepamatam, hoci to bolo dva tyzdne dozadu 🙂 sestricka mi este vravela, ze si mozem kupit aj v inde (nie v ich lekarni) prasok a rozrobit si ho rano sama, no zdalo sa mi to komplikovane. z lekarne bola ta glukoza studena, pytali sa, ci mi ju nemaju ohriat, tak som ich poprosila. s pitim studeneho mam problem.
no a potom mi vzala sestricka krv, vyluchala som glukozu, hodinu sedela pred ambulanciou - stale nalacno - a po hodine vzla krv znova. a potom som sa HURA najedla 🙂
na druhy den som si volala po vysledky.

natty_nz
29. jún 2014

Mňa to čaká zajtra.. A nepáči sa mi predstava, že mám prísť nalačno a ešte tam sedieť dve hodiny... Ja som si kúpila len ten prášok (glukóza), lebo mi vraveli, že len to sa dáva a potom berú krv... 🙂

mmarry
30. jún 2014

@natty_nz to aj tie dve hod. tam musím sedieť hladná????

macka23
30. jún 2014

@martina374 no ja som to pochopila tak, ze rano mam nalacno doma vypit glukozu a o dve hodky prist na krv 😀 Takze si dam rano budik, o 6tej vypijem a o 8mej tam uz budem sediet so zabalenou desiatou asi 😀

luslus
30. jún 2014

@macka23 ved ale to tie musia aj predtym vziat krv a moc aby to mali s cim porovnat...si myslim

mirruska
30. jún 2014

@macka23 tu glukozu musis vypit u doktora lebo oni ti pred tym nez to vypijes zoberu krv, potom hodinu az dve cakas, za tu dobu mozes pit len cistu vodu, a potom ti zasa zoberu krv. Tieto dve vzorky sa potom spolu porovnaju a vyhodnotia ti toleranciu na cukor. Preto nesmies uz od vecera nic jest a nic sladke pit, len cistu vodu. Niektori doktori ti dovolia vymackat do tej glukozy citron aby to nebolo az take sladke, ale da sa to aj bez citronu vypit nieje to ziadna tragedia 🙂 zober si nieco na zajedenie so sebou aby ti od hladu neprislo zle a hned ako odides od doktora sa este v cakarni najedz... drzim palce 🙂

dada87
30. jún 2014

@natty_nz ahoj a v ktorom mesiaci sa to chodi ja si uz nepamatam kedy som bola pri prvej dcerke diky 😉 😉

natty_nz
30. jún 2014

@mmarry ano ano... Ani piť som nemohla... Krv mi predtým nebrali len po prvej hodine a potom po druhej a aj to len z prsta.
@dada87 Ja som v 6 🙂

martina374
autor
30. jún 2014

dakujem vam za vase prispevky, aspon mam aky taky obraz o tom.

janka1989ya
3. júl 2014

ako píšu baby .
Ja som tiež mala obavu ,že čo to bude , lebo počas celého tehu žijeme na sladkom 😉
Samozrejme nebola to pochúťka ,ale vypila som to na "jeden šup" a hlavne boli dobré výsledky čo bolo pre mňa najpozítivnejšie 😀
Neboj to "dáš" drž sa 🙂

lubicaziv
7. júl 2014

Aj ja som bola v piatok na glukózu. . Dali mi tam ešte citrónik.. a dalo sa 🙂

martina374
autor
20. júl 2014

@siska2027 aku to glukozu mam kupit z lekarne a kolko toho?.predavaju to normalne v takom baleni co vyuzijem na raz alebo ako to je?

martina374
autor
20. júl 2014

@natty_nz pises ze si kupila prasok-glukozu, teda je to aj v inej forme ako v praskovej? lebo vobec neviem ako a kolko toho mam pytat v lekarni. a potom ked si kupila ten prasok tak si prisla na to vysetrenie a oni ti namerali kolko toho mas vypit a ti to zmiesali s vodou ci sama si si to nejak narobila?

martina374
autor
20. júl 2014

@ukulela teda uz v lekarni ti rozmiesali ten prasok glukozu, dali do poharika a ty si ho potom vypila ked ti doktorka kazala? ....lebo ja chcem si kupit glukozu den predtym lebo co ak rano pred vysetrenim ju nebudu mat v lekarni, tak kvoli tomu a neviem ked mi tam daju uz narobenu tak ci to vydrzi do rana? alebo ako to funguje?

ukulela
20. júl 2014

@martina374 mne uz sestricka v ambulancii povedala, ze u nich v leekarni rozrabaju. pre istotu som sa v lekarni este opytala. ci ju maju vzdy - a oni ze hej, kazde rano zarabaju, dali mi to potom vo flaske a vypila som to z nej v ambulancii. ak mas cas, zavolaj so do lekarne, ci robia na hotovo, alebo si mas pre istotu kupit dopredu prasok.

ukulela
20. júl 2014

@martina374 a k tomu mnozstvu - bolo to asi 2, mozno 2 a pol dcl flaska, ked budes brat prasok, pytaj si na glukozovy test a to budu musiet vediet kolko ti maju dat - a nech ti tiez povedia ako si to mas zarobit, do akeho mnozstva vody.

eruuuska
20. júl 2014

@martina374 Ahoj, v lekarni si kupis 75 g glukozy v prasku, ci dopredu alebo v ten den, v lekarni sa mi este nestalo, ze by nemali. Prides k lekarovi rano nalacno, zoberu ti krv, zarobia ti glukozu do vody, vypijes, o hodku ti znova zoberu krv a niekedy este o dalsiu hodku, zalezi od lekara aky ma postup. Aby vysledky neboli skreslene, nemala by si nic jest, pit max cistu vodu aj to nie vela a sediet v cakarni, nie chodit, ale to nevyzaduje kazdy lekar, len ten moj ano, vraj su potom prejnejsie vysledky.

siska2027
21. júl 2014

@martina374 v lekarni ti vsetko povedia vysvetlia, davka je na jedno pouzitie

natty_nz
22. júl 2014

@martina374 prišla som do lekárne a tam som si vypýtala glukózu na test... Tak mi dali vybrať z dvoch balení (menšie, väčšie) zobrala som pre istotu to väčšie a potom mi to už sestrička namiešala a mala som 10 min. na vypitie 🙂

pawli712
8. aug 2014

ahojte, prosim vas, boli ste niektora na glukozovom teste na poliklinike v karlovke ? ak hej ako to prebieha tam ? dakujem

sarah7111985
26. aug 2014

Baby neviete kolko stoji glukozovy roztok na tehotensku cukrovku ďakujem

asha300
27. aug 2014

@sarah7111985 ahoj ja som si kúpila v prášku a platila som 0,68 €

sarah7111985
27. aug 2014

@asha300 dakujem za odpoveď

nikaeli
26. okt 2017

Dievcence opat otvaram tuto temu - dnes som absolvovala OGTT, celkom sa to dalo zniest. Zaujima ma vsak, ako ste sa citili potom, poobede. Neviem nikde najst nejake neziaduce reakcie, ale citim sa velmi zle. Neviem to pomaly ani opisat, mam pocit, ze ma boli cele vnutro. Ked stojim, boli ma brusko od vajecnikov az po hrudnu kost. Ked si lahnem, boli ma cely chrbat, hlavne kdesi v oblasti hrudnej chrbtice. Teraz neviem, ci to suvisi s testom samotnym, ci len s dlhym sedenim, ci co to ma byt 😖

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paulinafabryova
11. jún 2020

Glukózových test

timuskoo
24. máj 2022

@macka23 ano ja som bola dnes na poradni a siedmeho juna idem na glukozovy test a tiez som si v lekarni kupila iba prasok ale je divne ze lekarka kazala rozriedit z pol litra vody a v lekarni povedala dva a pol deci tak teraz neviem ako to nariedit a tiez nejest o siestej to nalacno vypit a do osmej sa dostavit na odber krvi neviem kazdy lekar to ma inak ci ako

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre