Glukózový test

andzela16
14. mar 2015

Ahojte baby , hadam sa tu najdu nejake mudrejsie a hlavne skusenejsie ako ja 😀 Hodnoty nalacno som mala 3,38 a po vypiti tej sladkej vody sa mi cukor dvihol na 9,98. Jasné že mi nasadili dietu a objednali na kontrolu o skoro dva tyzdne . V tedy som mala hodnoty po zjedeni ranajok (2 hodiny po) 4,4 . Zaobstarala som si glukomer aby som si vedela odsledovat co mi skodi a co nie . No popravde mi to pride ze ten cukor sa mi dvihol iba po vypiti tej vody , inak zakazdym mam pohode hodnoty nech zjem cokolvek . (sladke vody nepijem a sladkostami sa neprejedam , iba sem tam si dam ) co si myslite o tej diete ?? mam to brat vazne alebo je mozne ze iba ten cukor mi v tedy nesadol kedze odvtedy je vsetko v poriadku ?? Ďakujem za kazdy nazooor 🙂

manee
14. mar 2015

Ja som bola na diete pri oboch detoch. Test dopadol podobne ako tebe, ale merania boli vacsinou ok. Az neskor po 30 tt sa zacali zvysovat. Dieta neuskodi, ja som nejedla biele pecivo a sladkosti, sladila som steviou. Jedine, co som nedodrziavala bolo, ze som jedla ovocie. Nebrala som to ako dietu a stravujem sa tak aj nadalej.

jajanka2211
15. mar 2015

Ja mam tiez hodnoty s dietou OK. A po vypiti sladkej vody mi hodnota vybehla na cca 11. Doktorka hovorila, ze dieta vie robit velke zazraky. 🙂 Byt tebou, tak dietu dodrziavam. Ved to je len na par mesiacov. Inak mne ovocie dovolili, len ho mam jest v mensom mnozstve - konkretne 1 ks 1,5 hod. po jedle. A mozem jest vsetko okrem sladkeho a sladkych veci. A kupujem si len tmavy chlieb. Pre mna je najlepsie jest castejsie v mensich porciach - nie 2 taniere halusiek,ako som zvykla 😀 Nejak ma ta dieta neobmedzuje. A ked mam straasne velku chut na sladke, tak si dam trocha 90% cokolady 🙂

manee
15. mar 2015

Ono ide o to, aby dietatko nebolo z cukrovky privelke. Teda cez styri kila. Synak mal necele tri a bol termine

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre