Glukózový test v tehu

lenka2710
27. máj 2020

Žienky, mamičky, chcem sa spýtať, tie ktoré ste nemali v tehu spravený glukozovy test, mali ste potom v pôrodnici nejaké problémy? Totižto mne ho dr odmietla spraviť, keďže bolo to s koronou a povedala mi vtedy sestrička, že tehotné nerobia ani robiť nebudú! Teraz som v 36tt a doktorka začala robiť už aj tehotné, že vraj! Zas mi moja doktorka povedala, že nevie ci mi ho už v takom štádiu tehu urobia 🙄 mate niektorá skúsenosti?

lucijalucy
27. máj 2020

Mne tiež nerobili test, len mi zobrali normálne krv na cukor aby som nemusela 2 hodiny sedieť v čakárni. A tu hodnotu potom zapísali do knižky ku testu 🤷🏻‍♀️

heln
27. máj 2020

Ahoj, to nechápem prečo ti ho nechcela spraviť, ide o tvoje zdravie. Ak si zdravá a nemáš tehotenskú a ani normálnu cukrovku, tak nemáš mať prečo problémy. Tiež nechápem prečo nerobila doktorka tehotné, môj dr. robil cez koronu práveže iba tehotné a akútne prípady. V tomto štádiu je už glukózový test zbytočný, jedine keby ťa poslali na diabetológiu aby to vedeli správne vyhodnotiť.

lenka2710
autor
27. máj 2020

@heln akože moja gynekologicka robila normálne ale diabetologicka nerobila! No ved tam skúsim aspoň zavolať a uvidím, čo mi povedia! Inak cukor si meriam sama doma, mam ten glukomer, ale zas po vypití tej zbrndy je to predsa len iné ako po normálnom jedle

kiki68
27. máj 2020

Po 34tt uz nema zmysel podla mojho lekara. Cize v 36tt je to zbytocne . Ja som to dala knapp zac 30tt . Tiez kvoli corone a tym opatreniam. Tak kaslat na to, keby mas problem tak uz sa to prejavi v tomto tyzdni a tiez v 36 tt mozu dieta tahat ihned von.

lenka2710
autor
27. máj 2020

@kiki68 tak ďakujem, ráno som tam volala a tiež mi povedali, že už je to teraz zbytočne 🤷‍♀️ no tak hádam nebudú v pôrodnici potom pindat, ale ved moja vina to nieje, že žiadny doktor pomaly nerobil!
Moja gynekologicka je tiež v dôchodkovom veku a nebála sa robiť aj cez koronu, že ona si tehotné na zodpovednosť nezoberie! Ostatným je to zrejme sumak 🤦‍♀️

kiki68
27. máj 2020

@lenka2710 myslim ze v corona situacii je to akceptovane. Vsade sa improvizovalo.

heln
27. máj 2020

Aha, takze diabetologicka nerobila, to je pekna nezodpovednost. Ale naozaj, ak by si mala problem s cukrovkou uz by sa to prejavilo, velke babo, vysoky tlak atd.

lenka2710
autor
28. máj 2020

@heln tak ďakujem, zatiaľ žiadny taky problém nemám, sem tam si zmeram nalačno cukor, naposledy som mala 4,5! Takže keby som mala problémy, asi by sa to prejavilo aj na tom rannom meraní!
Ked tu kde bývam je 3/4 doktorov 60+,niektori ešte teraz naporiadok neordinuju, len cez telefón predpisu lieky! Aj môjho otca tak liečil cez telefón a už ho niet, ľudia neumieraju na coronu, ale nato ze všetci doktori sú posrati ordinovat

dzovanna
20. jún 2020

Ahojte, kedze vidim,ze existuje viacero maminiek hladajucich odpovede, som zdravotnik a coskoro dvojnasobna maminka, u obidvoch tehu mi GDM bol potvrdeny (mame cukrovku v rodine) a preto som sa rozhodla o svoje poznatky a skusenosti podelit. Ak by niekto potreboval jednoduche vysvetlenia krok po kroku k tejto teme, odbornych protichodnych a casto nezrozumitelnych clankov odtrhnutych od praxe je na internete viac ako dost... Chcem vam dat do pozornosti moj nedavno zalozeny instagramovy ucet venujuci sa prave tejto teme. Snad niekomu pomoze...najdete ho pod nazvom "Drz cukrovku na uzde" ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre