GS mamavit vs. Femibion - ktorý si vybrať?

bobocka
7. sep 2011

tieto dva vitamonove produkty pre snazilky a tehulky su si dost podobne.aku mate s nimi skusenost? ktory odporucate a preco? dakujem za kazdu odpoved 🙂

gazovicka
7. sep 2011

neviem, kolko stoji GS mamavit, ale femibion je podla mna dost drahy, ak ho chces poctivo brat cele tehotenstvo... vraj je najlepsi... ja som tiez brala na zaciatku tehu femibion, ale potom som presla na Calibrum, lebo femibion (aj kvoli cene) ma velmi malo prvku zeleza (ak vobec ma), co je dost podstatne pre tehotne zeny...

bobocka
autor
7. sep 2011

@gazovicka ja este tehu nie som.pri prvom syncekovi som brala pregnacare( v uk prvych 5 mesiacov) a potom calibrum mami do porodu.
onedlho sa zacneme snazit o druhe,tak sa chcem na tehu aj pripravit.teraz som si kupila femibion 800 http://www.femibion.sk/femibion-800.php stoji okolo 13 euri na mesiac.po prvom trimestri sa prechadza na femibion 400+DHA http://www.femibion.sk/femibion-400.php ten stoji okolo 21euri na mesiac. len pred par dnami som nasla letacik na gs mamavit http://www.mojalekaren.sk/gs-mamavit-100-tbl/ stoji okolo 20 euri no je ich tam 100tabliet. http://www.gsklub.sk/products/9799-gs-mamavit-p... ten je od 12-15euri.ako kde..neviem presne ake je davkovanie u mamavitu.ci sa berie klasicka mamavit pred tehu a prvy trimester a potom ten mamavit +DHA ci je jedno ktory sa berie uz od zaciatku 😕 ono cenou su si podobne.cenu v tomto az tak neriesim.nieze by som mala na rozdavanie,no v tehu zozeniem peniaze aj spodzeme aby som mala co najkvalitnejsie vitaminy pre miminko.mne ide o to zlozenie.ktore su lepsie a preco.
este tehu nie som,takze mam trosku casu to riesit.este pred par dnami som si bola ista,ze femibion je na svk to naj a zrazu som ten mamavit objavila a uz zas neviem co je lepsie 😅

lalinko2010
7. sep 2011

poraď sa so svojím lekárom, ktorý vitamín ti odporučí. mne lekár povedal, že je to na mne, či budem brať vitamíny alebo nie. skôr si myslím, že najlepšie sú prírodné vitamíny a nie vitamíny v tabletkách. všetky tieto vitamíny sú drahé - tabletky.
najpodstatnejšia je kyselina listová, ostatné si vieš doplniť aj z potravín. je zbytočné zaťažovať telo a drobca vitamínami v tabletkách. ja som brala vitamíny v tabletkách a aj tak som mala nízke hodnoty železa, všetko ostatné bolo ok. po troch mesiacoch som to vzdala, finančne náročné, tak ako aj sirup na zvýšenie železa ma vyšiel na 20€ a železo nízke.
ale rozhodnutie je na tebe.

bobocka
autor
7. sep 2011

@lalinko2010 no mne je jasne,ze kl je najdolezitejdia.no mne velmi zalezi aj na DHA.to nepopustim.pri malom som brala vit s DHA a nemohla by som pri druhom dietatku uz nebrat.by som mala pocit,ze jednemu som dala viac a druhemu menej.keby sa na svk dali zohnat pregnacare,tak neriesim.s tymi som bola max spokojna http://www.vitabiotics.com/pregnacare/preindex.....
kebyze sa radim s lekarom,tak mi povie,ze si mam sama vybrat,ze v lekarni je tychto vitaminov pre tehulky habadej.a je to tak.namariu je ich tam ,teraz len tie naj vybrat 😅 jamieson su vraj vyborne,no matie ma tam to,ze tam je mnozstvo kl 2,5x vacsie ako odporucane mnozstvo kl pre tehotnu.tam je az 1mg a to je max odporucane mnozstvo u dospeleho cloveka.je dokazane,ze velke ,prilis velke davky kl mozu cloveku dokonca skodit.preto ma ten jamieson zmiatol 😕 ani v lekarni mi nevedeli vysvetlit preco je tam tej kl tak vela. je super,ze su to prirodne vit atd,ale aj tak. ten femibion ma zaujal preto,lebo nie kazdy dokaze kl spracovat a niekedy si zena proste ani zo stravy ani z tablety nedokaze zobrat tolko kolko je pre nu a mimi potrebne a femibion obsahuje ten metafolin,ktory pomaha kl spracovat.boooze to je hotova maturita a pritom o vitamonove doplnky ide 😀 😀 😀 😀

lalinko2010
7. sep 2011

@bobocka tak potom ber tie vitamíny ktoré si brala pri prvom drobcovi. bola si s nimi spokojná, neni čo riešiť, ak neni problém ich zohnať. ja som brala maternu. vieš ale aj tak si myslím, že je to len o biznise, v každej lekárni ti odporučia to čo im dodávateľ dá, lebo nie v každej lekárni majú to isté, obehneš lekárne a v každej ti ponúknu niečo iné.

bobocka
autor
7. sep 2011

@lalinko2010 ved prave,ze u nas sa pregnacare neda dostat ☹ preto zvazujem femibion a mamavit,lebo tie su mu najblizsie.myslim,ze len tieto dve obsahuju DHA z vit doplnkov na svk.ci este aj nejaky iny ho ma? 😕

lalinko2010
7. sep 2011

@bobocka ja som mala calibrum materna DHA - to sú dve tabletky - no jedna tabletka a kapsula. odporučili mi v lekárni. je tu jedna téma ohľadne vitamínov, tak dievčatá tam píšu o týchto vitamínoch, že ktorý je najlepší. mne sestra u lekára odporúčala femibion aj. pripadala mi ako dílerka. ja som po tých troch mesiacoch prestala s vitamínmi, lebo som pozabudla a zase som nechcela tak že raz beriem vitamíny a potom nie, jeden deň tak a potom tak.

bobocka
autor
7. sep 2011

@lalinko2010 idem si ja to calibrum materna vygooglit 😉 dakujem za tip 😉 ja budem poctivo brat do konca tehu. v tomto som dost zasadova.v prvom tehu som nerobila nic co by mohlo mimco co i len zdibik ohrozit.poctivo som sa vyvarovala comu som sa mala,jedla som zdravo..tak ako treba.ja som v tomto taka,ze musim spravit max co je v mojich moznostiach a schopnostiach.lebo tehu nie vzdy dobre dopadne a ja chcem mat pocit,ze viac pre zdravie mojho dietata som uz robit nemohla.musim spravit max.preto aj tie vitaminy tak pozorne preberam.mohla by som sa riadit cenou,mohla by som sa riadit tymz,e ked kamoska berie tatmie,tak budem aj ja,no kym este nie som tehu,tak si chcem ozaj najst to naj co slovensky trh ponuka. 😉

bobocka
autor
7. sep 2011

@lalinko2010 http://www.docsimon.sk/tovar/centrum-materna-pl... je to centrum nie calibrum.tak uz 3 s DHA a teraz ktory vybrat 😕

lalinko2010
7. sep 2011

@bobocka pardon, už si ich nepamätám 😉 , lebo ja som ich odložila, myslím že aj calibrum som mala, ale baby alebo mamina. to centrum s DHA mi odporučila v lekárni, že to berú. ale fakt ktoré si vybrať. fakt je to len na tvojom rozhodnutí. aby bolo drobcovi poskytnuté všetko čo potrebuje. nemylsím si, že sa treba riadiť cenou, skôr zložením tých vitamínov.

bobocka
autor
7. sep 2011

@lalinko2010 ved preto ja tu cenu az tak neriesim.vsak je to velmi podobne a tri euri hore dole ma uz z biedy nevytrhnu.musim si poriadne popozerat zlozenie kazdeho jedneho,pozriet co obsahuje jeden a co druhy a podla toho rozhodnem.take teraz su kandidati traja-mamavit,femibion a materna centrum.som zvedava pre co sa rozhodnem.teraz mam femibion a este dakych 5-6 tabletiek mi ostava,tak uvidime ci v nom budem pokracoat ci to za ine vymenim 🙂

radlinka
7. sep 2011

femibion 🙂 odporucil mi ho lekarnik neskor aj lekar. Najlepsie mi sadol, nebolo mi z neho zle a znasala som ho fajn, absolutna spokojnost aj so slozenim. 😉

wvwvw
7. sep 2011

Ahoj.prve co mi moj lekar povedal,ked som sa ho spytala na odporucenie ake vitaminy si mam kupit bolo - ziadne.lebo ze dietatko si berie vitaminy aj tak od teba a ked bude mat umele zlenivie a nebude ti cucat tie ozajstne zo stravy...takze ja som veru ziadne vitaminy nejedla...ale ak chce nejake je to podla mna jedno,vsetky maju podobne zlozenie.

m311
21. mar 2012

podívejte se tu. Tu si můžete zasoutěžit o vitamíny Mamavit na celý rok zdarma. 😀 http://www.mamavit.sk/

matkamatko33
2. máj 2012

mne lekará predpísal mamavit, že tie su najlepšie..tak uvidiime 🙂) a k tomu este calcium v tabletkách mam brat tak to beriem...tak dufam ze malicke bude mat z toho vsetko vo potrebuje 😉

bubutko
12. okt 2012

Baby pozor na vitaminy! Ja som brala Femibion zelezo teraz + Centrum DHA pre tehotne a v nemocnici mi to vsetko zakazali. Vraj sa z toh sialene pribera. Ja som v 7.mesiaci a pribrala som uz 14kg co je brutalne. Bolo mi to divne, lebo sa neprejedam, a tak som to vysadila a okamzite som prestala priberat. Povedali mi ze to je zbytocne, ze mam na zelezo brat Aktiferin a ziadne ine vitaminy, babetko si zoberie z potravy co potrebuje nie sme rozvojova krajina. Keby mi toto povedali 2 roky pred otehotnenim, ked mi moj gynekolog nasadil Femibion 800 tak by som mozno nepribrala za tie dva roky 20kg 😠 ...ktore uz neviem zhodit. Namiesto toho mi teraz v tehotenstve nariadili prisnu dietu.

tweete
26. okt 2012

baby ja beriem femibion 400+DHA a pijem ráno gravimilk raz za deň, to možem nie? Som už v 16 tt.

misinka612
15. nov 2012

@bubutko no akurat som nasla tvoj prispevok :D smejem sa lebo som ani ja nechapala s kade sa mi nabrali tie kila ked sa neprejedam a uz viem z coho to je :D od zaciatku tehotenstva berem femibion ani den nebol co som si nedala :D a babo je tiez tazsie ako by malo byt v tomto tyzdni :D vyriesila si moju dilemu :D mala som 45 kilo a zrazu 66 :D no co uz :D inak pekny termin :D tak isto ako ja 🙂

lauraaura
24. dec 2012

v dm maju vitaminy A-Z mama obsahujuce to iste co femibion a cena?1,72e co je desatina ceny fmb

janinka13
30. dec 2012

@misinka612 dobrý večer, fakt sa tak rapídne priberá z tých doplnkov? dakujem za info

misinka612
1. jan 2013

@janinka13 dobry den tak ja som brala femibion od zaciatku po koniec tehotenstva a pribrala som 22kilo dokopy..jedine z toho som mohla tolko pribrat lebo som sa neprejedala 🙂

janinka13
4. jan 2013

@misinka612 dobrý večer, ďakujem za odpoveď,len sa informujem, lebo ženský mi tiež odporučil tieto tabletky

piacere
4. jan 2013

Ja som brala v prvom tehotenstve femibion a pribrala som 10kg 😉

zuzkahsz
4. jan 2013

@misinka612 no super, a ja ze z coho priberam........ 😀 no teraz uz to je jedno :D

zuzkahsz
4. jan 2013

@bubutko no super, keby som vedele, ze z toho priberam...joj, a nikto nechape z coho som pribrala, ked vobec neprejedavam..super :D

xena1
24. feb 2013

ahojte neda mi nepridat sa, aj ked moje babo ma uz 2roky, uzivala som Femibion pocas celeho tehotenstva a dojcenia, prejedala som sa, vyvazala v aute a mozem povedat pribrala som normalnych 16kg, babatko sa narodilo s normalnou porodnou hmotnostou 3410g..myslim ze je to velmi individualne, zalezi od organizmu a metabolizmu..no co je najdolezitejsie, po tom ako som potratila bolo pre mna prvorade mat zdrave dieta, a femibion je jeden z faktorov ktory k tomu prispel, pretoze ako jediny z tehot.vitaminov obsahuje metafolin, kt.znizuje riziko spontanneho potratu a defektu neuralnej trubice,jeho spravna hladina v organizme zeny sa stara o spravny vyvoj dietatka v prvych najdolezitejsich troch mesiacoch a potom vplyvom jeho dalsieho uzivania sa znizuje riziko predcasneho porodu,predcasneho odlucenia placenty a narodenie dietatka s nizkou porodnou hmotnostou...zaroven kombinacia kyseliny listovej a metafolinu vo femibione 400 podporuje laktaciu cize je to aj uzasna priprava na dojcenie...co viac si mozeme teda my zeny priat v obdobi tehotenstva a dojcenia???nieco co je tak vynimocne ako FEMIBION....?a co sa tyka ceny...jedna vec je kvalita pre svoje dieta a druha vec polozme si kazda z nas otazku:kolko krat za zivot som tehotna a mozem dat svojmu diatatu to najlepsie co mozem??pre mna bolo rozhodnutie pre Femibion jasne, neda sa porovnat s nicim..prajem aj Vam aby ste si vybrali to najlepsie pre svoje dietatko, krasne tehulkovanie. a stastne zdrave babatko....

ancelka
5. mar 2013

Ahojte...my uz skoro od zaciatku uzivame GS Mamavit prefolin+DHA ...a zatial som spokojna...cena je priblizne 13-15 euro no oplati sa viac baleni cez ich stranku cize zaregistrovat sa 🙂 a najlepsi je na tom ten bonus co ziskate 🙂 my uz mame flasticky...cumliky...kremiky co je uplne super 🙂 ...aaaa vydrzi to na mesiac ...kuknite ich stranku 🙂 ...no nechcem zakriknut kedze mam oslabenu imunitu a zatial sa drzime...my sme to zacali uzivat aj kvoli tomu ze sme nemohli velmi papat ...byvalo mi zle...a malicky bol malicky ...takto dostaval aspon nejake vitaminiky 🙂 ...no samozrejme je to len moj nazor ...a vsetko je individualne ...prajeme krasny slnecny dnik aj s mojim certicatkom 🙂

maja21041989
21. máj 2013

FEMIBION 400+DHA 30TBL+30CPS

Predám už načatý Femibion 19 tabliet+19 kapsúl. Pôvodná cena 22 Eur.
Výživový doplnok s obsahom kyseliny listovej, metafolínu, vitamínov, jódu vo forme tabliet a s obsahom DHA vo forme kapsúl. Je určený pre ženy od 13. týždňa tehotenstva až do ukončenia dojčenia.
10eur

barborkaa24
11. dec 2013

Ahojte chcem sa vás spýťať ci je možne aby ked si dam tabletku GS MAMAVIT... aby mi prislo nevolno z neho ?? uplne sa citim jak na vracanie ? Za vašu odpoved vám vopred Dakujem. 😝

eliska07
11. dec 2013

@barborkaa24 Môže byť, ja ho mám tiež, a už som si ho prestala dávať, keď sa mi to stalo 3krát po sebe, že keď som si ho dala, ostalo mi zle.

Musím byť pred jeho užitím najedená, ale už si ho aj tak nejdem dávať. Chcela som ušetriť peniaze, že nebudem kupovať drahý femibion, ale tento gs mamavit ma v tomto sklamal. Pri prvom tehotenstve som nemohla jesť ani maternu, aj z tej mi bolo zle. Len z femibionu mi nič nebolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre