Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Iná funkcia pŕs

deluxe86
22. feb 2015

Ahojte mamicky,

Mam taku otazocku, ktora ma uz dlhsi cas nenecha na pokoji. Chcela by som poprosit o odpoved iba tie baby, ktore tymto presli alebo prechadzaju, nepotrebujem odpovede od ,,vsevedkov,,, lebo teraz o to tu neide. Dakujem
Teda, dojcenie, doteraz sa prsia pouzivali na hranie sa s manzelom v posteli. Dozviete sa, ze ste tehotna a pride otazka nato, ci budete dojcit alebo nie. Doteraz sme ,,vyuzivali,, moje prsia fakt celkom inak a predstavit si, ze to teraz bude cicat babatko, to je pre mna tazke, skor take od tela. Neviem, ci ma chapete, nechcem tu hovorit o dolezitosti materskeho mlieka pre babatko, skor o tom, ze ako ,,prestavit,, mozog nato, ze teraz uz ma inu funkciu. Mate s tymto skusenosti? Dakujem

nelamol
22. feb 2015

Skôr než som prvýkrát porodila, aj mne prišlo veľmi čudné, že mi z pŕs bude piť mlieko nejaký drobec. Aj počas tehotenstva to tak bolo. Úprimne povedané, zdalo sa mi to byť skôr nechutné a nepríjemné, že na mne bude niekto prisatý. Dojčiť som, samozrejme, chcela, keďže materské mliečko je najlepšie a okrem toho je to aj najpraktickejší a najlacnejší spôsob kŕmenia dieťaťa. Ale zas nie za každú cenu, neodmietala som ani UM, keby dojčenie nešlo. No a keď sa dcérka narodila, prišlo to úplne samé. Dojčenie išlo bez problémov a bolo úplne prirodzené, že prsia majú inú funkciu. Takže asi to nemusíš nijako riešiť, príde to samé.

ivetlo
22. feb 2015

Ja som sa napríklad nad ničím takýmto nezamýšľala. Ani nad samotným dojčením. A ono to potom aj super išlo. Ale mne osobne príde nechutné keď už také väčšie dieťa co jedava všetko príde a začne mame naťahovať prsníky. Ako sorry, ja hovorím že vtedy už sa má s nimi hrať chlap.

maslenka47
22. feb 2015

@deluxe86
@nelamol U mna to zase nejako same neprislo. Jednoducho mlieko nebolo a urcite na tom zohralo svoju rolu, ze som bola vnutorne presvedcena, ze kojit nechcem (aj ked som si snazila nahovorit opak, lebo MM je nalepsie, ze?..) Napriek vselijakym "zazrakom" od laktacnej poradkyne som sa na pokusy dojcit vykaslala zhruba po 2 tyzdnoch a zrazu sme boli spokojni ja aj dieta (teraz 3.5 roka) 😀

Urcite na tom zohralo velku rolu aj to, co pise @ivetlo. A sice baby, ktore nemaju sebemensi problem zverejnit fotku svojho troj-stvorrocneho kojaceho sa "babatka", pripadne kojit ho rovno na verejnosti. Sorry, mne je z toho na grc a rozhodne mi to nepride prirodzene. Ked nic insie, toto su vysostne intimne chvile a ked uz, tak maju zostat v sukromi. A aby niekto nedokazal 2-3 rocnemu decku vysvetlit, ze koji sa len doma v spalni... 😠 Manzelovi predsa tiez neda hocikde pred ludmi, ked si o to povie....

domak2
22. feb 2015

Mne je zas dost casto na ''grc'', ked tu citam ako je dojcenie nechutne dava sa na rovnaku uroven dieta a dospely muz. 🙄

A k otazke, myslim,ze takmer kazdej musi byt ta predstava trochu zvlastna, ked sa malo babatko prvykrat prisat, tak mi to cele prislo take uletene- ved tie su moje! 😀 Ale rychlo si zvyknes a budu vase- pre dietatko je to take spojenie s tebou aj ked uz nie je v brusku 🙂

michaelkanr
22. feb 2015

Jasne, ze je ti to divne, pretoze o dojceni sa sice uz vela hovori, ale vidiet to "live" je stale pomerne zriedkave. Nie sme s kojenim zziti, nevnimame ho ako beznu sucast zivota ale ako nieco, co sa "na verejnosti nepatri", "patri za dvere spalne" a pod. Pritom dojcenie je uplne normalna a prirodzena sucast zivota. Nase mamy a ani uz stare mamy nekojili, resp kojili velmi kratko, preto mnoho zien vnima dojcenie ako nieco zvlastne. Ale poviem ti z vlastnej skusenosti, ze ked sa ti narodi dieta, tak ten pocit po istej dobe odoznie, pretoze uvidis, ake dolezite je to pre dieta a budovanie vasho vztahu. I nadalej ostanes zenou a partnerkou ale aspon na kratku dobu tieto pocity ustupia do uzadia a budes v prvom rade matkou, dopraj si ten pocit. Nespociva to len v dojceni, ale je to velmi pekna sucast tej obrovskej a krasnej zmeny🙂

bosoriak
22. feb 2015

@deluxe86 Ano poznam ten pocit. Ked sa dieta narodi, budes to riesit. Ziadna teoria, nazory, ani predstavy ta na obdobie po narodeni dietata nepripravi, ani v pozitivnom ani v negativnom zmysle.
Kasli na to, budes to riesit, ked to pride. Bud budes kojit alebo nie. Ani jedna z tychto moznosti este z nikoho nespravila horsiu alebo lepsiu mamu.

domak2
22. feb 2015

Este ma napadlo, ze dojcenie je primarna funkcia prs. Na muchlovanie su az v druhom rade 😀

adka31
22. feb 2015

@deluxe86 nic si neprestavuj ani nepredstavuj, pride to same, ked porodis. bud to pojde lahko, nejako same od seba, myslim aj vnutorne, alebo sa potrapite. ja som to tak mala - pri prvych dvoch to bolo skor trapenie a teraz pri tomto mojom drobcovi je dojcenie nieco nadherne, ale bola som psychicky nastavena, ze tentokrat to bude ine, ze to zvladnem. tiez je ina doba, je internet, moznosti kde cerpat informacie, laktacne poradkyne atd. zatial to nechaj tak, uvidis co pride po porode. hlavne mysli pozitivne 🙂 a nikde nie je povedane, ze ked dojcis, prsia su len pre babatko, je tu aj manzel 🙂 aj ten ma narok 🙂

drobecbobo
22. feb 2015

@deluxe86 Ako písali dievčatá, príde to samé. Priznávam, ja som sa nad tým ani raz nezamyslela. Jediné, čo ma zamestnávalo ohľadne otázok kojenia bolo to, či budem schopná kojiť, či budem mať dostatok mlieka. Začiatky, keď sa nedarilo prisať a nemala som mlieko boli ťažšie, ale pripadali mi úplne normálne. Keď sa po 14 mesiacoch malý úplne sám odstavil, bolo mi smutno. Je to nepredstaviteľné puto, ktoré cítiš v okamihoch kojenia. Vtedy nemyslíš na to, že prsia slúžia aj na iné funkcie, patriace mužovi a žene. Proste to oddelíš. Ver tomu, že pocit spojenia s dieťatkom Ti všetky tieto obavy vymažú.

natalushka
22. feb 2015

Ahon..presne viem o com hovoris🙂 ja som asi uplne divna,ale prsia akosi nie su jedna z mojich erotogennych zon,takze mne bolo niekedy "neprijemne" hrnie sa s prsiami v ramci sexu a tak..jako ne neprijemne,ale proste mi to nic nehovorilo..a ked som si v tehotenstve predstavovala,ze mi bude tie bradavky niekto tahat,nedaj boze,ze to bude boliet..narovinu,chlpy po celom tele sa mi stavali..🙂 ale akonahle mi maleho prvy krat prilozili,vsetko bolo prec a prislo mi to ako ta najprirodzenejsia vec🙂 takze ako pisu aj baby..neries,aj tak to nevyriesis..ono to samo pride,mozog,telo sa na to pripravuje,ani o tom nevies..vsetky odpovede dostanes,az sa ti drobec prvy krat prisaje..🙂 a uvidis..nebude to lahke,hlavne zo zaciatku,ale ak je vola,je aj cesta..🙂 drzim palce🙂

evelynm
22. feb 2015

hormony a materinsky instinkt zohraju svoju dolezitu ulohu a dojcenie sa ti bude zdat ako uplne prirodzena vec. A ked prestanes dojcit, zasa sa ti mozno bude zdat cudne, ze by mali byt aj na nieco ine ako na erotiku. Aspon ja som to tak prezivala. Vsetko zariadila priroda.

horana
22. feb 2015

Ked ide o to presvedcit mozog, ten zabera na logicke argumenty. Zober si to prakticky a bioilogicky a nefilozofuj, ani to toho netahaj city! Prsia ti narastli evolucne pre babo, nie pre hratky s muzom. Zato ze si ich tak doteraz nepouzivala neznamena ze ked si sa rozhodla byt matkou, ze sa nadalej budes spravat ako bezdetna pubiska. Je nacase sa posunut v zivote a dospiet, mala by si byt hrda na tento posun. Tvoje prsia sa sice daju pouzit na viac ucelov ale ten biologicky je prvotny a dolezitejsi.
Ako tvoj muz zistil svojho casu ze ho ma nielen na cikanie, ty si uvedom ze tie tvoje zas nie su na hranie ale hlavne aby produkovali najlepsiu vyzivu pre babo. Logicky sa nad tym zamysli a povedz to takto svojmu mozgu. Babo je dost dolezite na to aby si mu na ten rocik pozicala ten kus tela, ktory ti narastol len kvoli tomu. Nemyslis? Co je to ten rocik v zivote? Potom az do staroby si ich nadalej budes uz len hladit 😠

katarinamarkova
22. feb 2015

@deluxe86 neboj 🙂 mozog sa ti vplyvom materskych hormonov po porode prestavi sam 🙂
z tvojich slov ale citit ze nie si na materstvo pripravena, zmier sa s tym, ze bude matkou.....

mimikas
22. feb 2015

@deluxe86 neboj sa, ked porodis pride ti to uplne prirodzene, ja sm si to tiez nevedela predstavit ale ide to automaticky, hormony a materinske pudy urobia svoje 😀

lucka_vengl
22. feb 2015

tak ako pisu zeny, mozog sa prestavi sam 🙂 este odporucam co najviac casu travit s babatkom uz v porodnici, nedavat ho na novorodenecke odd - staly kontakt napomaha nielen dojceniu ale aj celkovej starostlivosti o babo, nastartovaniu vsetkych tych materinskych instinktov a sebavedomiu, ze sa o babo dokazes sama postarat. ja som pred svojim porodom dokopy videla asi 2 zeny kojit. po porode po prekonani prvotnych tazkosti sa to stalo najprirodzenejsou vecou na svete 🙂 a aj ta prvotna funkcia zostala, nevylucuje sa to :D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli