Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

tajkaaa
18. okt 2011

@anuska30 ja som mala minuly tyzden MA v 8 tt 🙂, cistili v piatok, viaceri lekari povedali, ze staci 3 mesiace

anuska30
19. okt 2011

@tajkaaa ja si tiez myslim,ale pockam co povie lekar aj z histologie a nejake vysetrenia.citala som ze tych 6.mesiacov odporucaju tym zenam ktore potratili vo vyssom stadiu tehotenstva.Ak bude vsetko ok tak zacneme vo februari.Uz mas nejake deticky? drzim palce

anuska30
19. okt 2011

@tajkaaa ja som zacala pit caje zmiesane:alchemilka,rebricek,ostruzina malinova a nechtik. Su to zenske caje a kazdy vecer si davam 2tbl kyseliny listovej

mima21
19. okt 2011

@tajkaaa ahoj, je mi to luto......neviem ci uz mas nejake deticky, ja mam dvoch chlapcoch a obaja sli SC tak mozno preto mi doky odporuca az o 6 mes. ale neverim ze do vtedy vydrzim, mozno tiez zacneme vo ferbruari, uvidim ci sa do vtedy mm spamäta. 😒

mima21
19. okt 2011

@anuska30 takze ty beries kys.listovu dalej?.....ako dlho pred tehu sa to ma brat? Ja som to zacala brat uz som bola tehu.

tajkaaa
19. okt 2011

@mima21
@anuska30 ahojte kočky, toto bolo prvé tehu :( o to horšie, teraz mám strach, čo bude, ak sa nám podarí, dúfam čoskoro sa podarí, začala som včera piť alchemilku a dnes aj olej z púpalky, kyselinu listovu už od začiatku augusta. neviem, či to má vôbec zmysel....,vy ste boli v kolkom tyzdni? ja by som najradšej čakala len jeden cyklus. neviete, či lekár vyšetrením môže zistiť, či sa už maternica zregenerovala?

mima21
19. okt 2011

@tajkaaa ja som bola v 12tt ale to uz plodik 2 tyzdne odumieral, v tom case ked prestalo bit srdiecko som bola velmi chora. Moje prve a aj druhe tehu bolo bezproblemove az na to tretie, ale dufam ze nam to vide v marci, ked presvedcim mm ze som v pohode a mozeme skusit znova. On sa boji viac nez ja 😀 A ci ti doky povie tak to neviem, ja by som radsej pockala, ale je to na tebe, ved ty sama musis vediet ako sa citis.

anuska30
19. okt 2011

@mima21 ano beriem kyselinu a citala som ze by sa mala uzivat aspon 3 mesiace pred otehotnenim.snzim sa robit aspon nieco preto aby babo bolo v poriadku aj ked neviem ci to pomoze a ci otehotniem.

anuska30
19. okt 2011

@tajkaaa je mi to luto a hlavne ked to bolo prve ale boli to aj ked je druhe alebo aj tretie.som rada ze mam dcerku aspon a dobreho manzela.ja som bola v 10tt.lekar ti kedy odporucil? ja si myslim ze da sa sonom zistit ci uz je maternica ok a aj ja sa budem pytat nato.kolko mas rokov ak mozem vediet?? drzim palce 🙂

anuska30
19. okt 2011

inak dost som studovala na internete a lekari skor 6 mesiacov odporucaju cakat zenam ktore potratili vo yssom stadiu tehotenstva.Ved aj zena ked porodi a za 2-3 mesiace otehotnie tak si myslim ze maternica je v horsiom stave po porode ako po cisteni a bez problemov ma tehotenstvo.baby ja som 2 dni po cisteni.Velmi ma boli spodok,bolel aj vas?neni to hojenie?? a hlavne ta strana kde som bola cistena.tajkaaa a si aj pn?

anuska30
19. okt 2011

v pondelok som volala veducemu a plakala som jak blazon a dnes som volala este s jednu ktora o tom vedela a tiez mi bolo hrozne,ale uz sa z toho dostavam.vedelo to asi 5 ludi a uz to vedia vsetci a tak sa citim trochu lepsie a davam sa dokopy.ked dostanem prvu menst.tak chcem zacat chodit na pilattes trochu spevnit aj panvu a aj maternicu.

mima21
19. okt 2011

@anuska30 mna bolelo uplne vsetko, lebo v tej zakrokovej bola taky zima ze som prechladla zo spodu, strasne ma boleli vajecniky a aj ladviny, som nemohla ani sediet ani lezat a dokonca som mala velke bolesti aj pri chodzi, zacala som brat biseptol a preslo mi to.

lussi2
20. okt 2011

Ahojte babulky, som tu nová a rada by som sa podelila o moje skúsenosti. Mám za sebou 2 zamlčané potraty. Absolvovala som testy na hematológii a na genetike spolu s manželom. Výsledky zatiaľ nevieme. Lekár nám vravel, že môžeme skúšať po prvom menzese...telo vie kedy je na to pripravené. Záleží asi na tom kto sa ako cíti, hlavne po tej psychickej stránke...

anuska30
20. okt 2011

ahojte.dnes som bola u lekara a vravel ze po prvej menst.mi urobi vsetky vysetrenia aj ked sa to robi az po druhom MA.Vraj si to obhaji v poistovni aj kvoli MMT.Vravel ze mame pockat 3.mesiace vraj to staci.

kvietocek55
20. okt 2011

ja som potratila v septembri 2010 v 7tt a v novembri som zistila že som tehotná v 4tt. Takže po mesiaci som vlastne otehotnela ani neviem ako 😀 a dnes už máme krásneho zdravého chlapčeka 😉

anuska30
20. okt 2011

@lussi2 ahoj.mala si kyretaz alebo nie? ja by som sa asi hned necitila nato skusat,ale ked sa nato citis.kedy si mala prvy MA a po akej dobe si otehotnela ked si mala druhy?Mozem vediet kolko mas rokov?UZ mas nejake deticky?kedy si mala tie potraty ak ti nevadi odpovedat? V ktorom si bola ked si potratila a co sa stalo? my tiez este chceme babatko ale sa aj bojim ze uz sa to nepodari. drzim palce

anuska30
20. okt 2011

@kvietocek55 gratulujem a co sa stalo babatku ked si mala MA a mala si aj kyretaz robenu?

kvietocek55
20. okt 2011

@anuska30 ďakujem.. áno mala som aj kyretáž a dokonca hneď po nej aj zápal, musela som brať antibiotiká a potom sa mi spravili ešte aj nejaké cysty na oboch vaječníkoch. No už som myslela, že na dieťatko môžem zabudnúť.. Príčina sa dokonca aj zistila, lebo lekár, ktorý robil kyretáž mi povedal, že sa mám dať vyšetriť na hematológii, že väčšinu potratov má na svedomí zlá zrážanlivosť. A u mňa sa to aj potvrdilo. Takže hneď keď som potom otehotnela nasadili mi injekcie fraxiparine, každý deň som to musela pichať do brucha, celé tehotenstvo. Veľmi som sa bála, ale neľutujem.. držím palčeky, treba skúšať rôzne možnosti a hlavne sa nenechať odbiť lekármi. Na mňa môj gynekológ kukal jak trafený, keď som mu povedala, že chcem ísť na hematológiu, že mi to odporučil, lekár v nemocnici.. vraj po prvom potrate nevidí dôvod. A dobre že som si to nakoniec vydupala..

moni
20. okt 2011

moja lekarka mi po kyretazi povedala, ze staci pockat 1-2 cykly, a veru tak sa aj stalo. zaciatkom aprila MA v 8tt a nasledna kyretaz, koncom maja cyklus naspat, v polovici juna // 😵

anuska30
20. okt 2011

@moni gratulijem,dufam ze aj u mna to tak bude.

anuska30
20. okt 2011

ja tiez pockam najskor na vysledky ake budu a az potom zacneme aby som nieco nezanedbala nahodou

anuska30
21. okt 2011

ahojte,dievcata kolko sa caka na vysledky z hematologie a tych ostatnych vysetreni? Pise vas tu vela ze ste otehotneli aj po 2 mrche a bez problemov.ja by som rada asi tiez pockala len 2 mrchy ak bude vsetko ok.

lussi2
21. okt 2011

@anuska30 Ahoj mám 29 rokov... 1- krát som potratila v 12tt marec 2011, tam mi zistili, že by sa dieťa mohlo narodiť s daw.synd., museli ma čistiť, a plod bol odumretý asi 2 týždne:(.Mrchu so doslata po 8 týždňoch. Otehotnieť 2-krát sa mi podarilo po 3 mesiacoch. V 10 tt mi lekár kázal prísť na sono a odber krvi. Už keď sme s manželom videli na sone, že nebije srdiečko vedeli sme, že je zle, potrat september 2011. Mrcha prišla mesiac po zákroku.Tiež ma museli čistiť, nemala som našťastie žiadne komplikácie. Doktor mi nevedel povedať čo tam môže byť. Doteraz čo som mala výsledky bolo všetko OK. Ešte čakám na výsledky z hematoloógie na zrážanie krvi plus genetika tá bude o dva mesiace. Detičky ešte nemáme:(. Na výsledky z hematológie sa čaká 6 týždňov.Tiež si to prežila?

anuska30
21. okt 2011

@lussi2 ja som potratila 15.10.2011.Bola som v 10tt a nebilo srdiecko.Cistili ma 17.10.2011 ja mam 14 rocnu dcerku.ked dostanem menst.tak mam prist na krv na rozne vysetrenia tak som zvedava.Na buduci tyzden idem na kontrolu a som zvedava ako dopadnu vysledky z histologie.Klko si cakala na vysledky??Dufam,ze sa nam podari mat este zdrave deticky aj ked niekedy o tom pochybujem ale je tu vela zien ktore bez problemov potom vynosili tak snad aj my budeme patrit medzi ne.Teraz sa kedy chcete zacat snazit pracovat na babatku??

nikolet_89
21. okt 2011

@anuska30 je mi velmi luto, ze si o babatko prisla vlastne mi je luto vsetkych zien, ktore toto museli zniest...sama som bola teraz nedavno svedkom potratu jednej pacientky u gynekologa a nebolo mi vsetko jedno hoci si mozem povedat, ze ako prvorodicka je u mna zatial vsetko ok...

lussi2
21. okt 2011

@anuska30 myslím, že dva týždne myslím...teraz v stredu nám doktor povedal že nemusíme čakať tak začneme a uvidíme. V nemocnici mi sestrička povedala, že možno potratím len určite pohlavie, ale neviem ako na to prišli...možno ma chcela len utešiť. aaa dnes som volala na hematológiu doktorka má moje výsledky, v utorok musím ísť ešte na krv..nemám deň predtým jesť banán, čokoládu, kako a jesť len do 18 hod...6 tyž.čakania a ďalší odber krvi:(

mimi1111
21. okt 2011

ahojte my sa tiez snazime po potrate uz som mala 2 potraty ☹ ☹ ☹

anuska30
21. okt 2011

@mimi1111 napis nieco o sebe preco si mala potraty/kvoli comu/ a kolko mas rokov?mas aj deticky?po akej dobe si otehotnela druhy krat od prveho potratu? zistili ti nieco,preco? vela nam pomoze vsetkym ked sa napise preco aspon sa mozeme vyhybat aj nejakym veciam ktore prezila zas ta druha

mimi1111
21. okt 2011

@anuska30 fuu kolko otazok naraz ale napisem o sebe vsetko mam 31rokov mam uz 11 rocnu dceru po malej som nechcela mat deti nebol nato spravny chlap spoznala som priatela chceli sme babo skoro rok sme sa snazili no bolo to mimomaternicove tak ma operovali minuly rok v auguste potom som otehotnela a prisla som v 5tt o mimi v januari lekar povedal ze sa to stava nerobil mi nijake vysetrenia ☹ a druhy potrat som mala teraz v auguste tiez 5tt 😢 😢 😢 😢 lekar mi slubil ze mi spravy vysetrenia ked pridem na kontrolu no nespravil ze konncom novembra sice neviem preco tak neskoro ale mne uz skoncila druha mrcha a snazime sa dalej nooo ani po prvej mrche sme si moc nedavali pozor

anuska30
21. okt 2011

@mimi1111 prepac za tolko otazok ale vies,topiaci sa aj slamky chyta 🙂 ja som mala mmt v aprili a teraz v pondelok potrat a po prvej mrche mam prist a lekar mi urobi vysetrenia tak som zvedava.mas len jeden vajcovod,lebo mne jeden zobrali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre