Je vaginálne vyšetrenie v tehu nepríjemné? Dá sa odmietnuť?

monikafialka
13. mar 2019

Mamicky co znamena vaginalne vysetrenie v tehu,co konkretne prosim robi lekar?Da sa to prirovnat napr k cytologii? Je to bolestive-neprijemne prosim? A pocula som ze to mozno aj odmietnut kvoli rizikam? Nemusim na to vobec ist pocas tehu prosim? A este k vysetreniam, prosim preco je vraj test na tehu cukrovku neprijemny? Alebo ako je to je to neprijemne vo vseobecnosti vsetky mozne vysetrenia v tehu? Dakujem pekne

martinka13
13. mar 2019

Nie je bolestivé. Bežne sa vaginalne sono robí pri preventívke. Bez toho zrejme nebude možné potvrdiť akciu srdiečka v začiatku tehu. .... Podľa mňa je nevyhnutné v tehotenstve.

radka2010
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radka2010
13. mar 2019

to co na kazdej kontrole na preventivke robil, to robi aj na tehotenskych... nic vážne, a vo vyšších tt potom pocuva srdiecko a meria bruško...glukozovy test je voda so 75 g cistej glukózy, prides rano na lacno vypijes cca 3dcl glukózy, za polhodinu mas naval tepla, je to obrovská davka cukru, nejes nepijes cca 2hodiny, pichnu ti do prsta odmeraju cukor a hotovo... a ziadne vysetrenie za 9m nebolo neprijemne, to mas z kade taketo infornmacie?

evicka530
13. mar 2019

@monikafialka vaginalnym vysetrenim pocas tehu doktor kontroluje krcok, ci sa neskracuje a neotvara, v akom je stave (riziko predcasneho porodu). Ci je to bolestive a neprijemne vzdy zalezi od konkretneho doktora 🙂 zazila som uplne jemne vysetrenie aj take trosku neprijemnejsie, ale to je minutka, da sa zvladnut. Nic strasne. Test na cukrovku je neprijemny jedine tym, ze pred tym nemozes jest, potom musis vypit velmi sladky roztok glukozy a potom 2 hodiny nic nejest a nepit, aby odberom po tych 2 hodinach zistili, ci sa cukor odburava tak ako ma. Vysetrenia v tehu nie su nic strasne. Pravidelne kontroluju moc, robia sa obcas odbery krvi, ultrazvuk a to kontrolovanie krcka.

12jarka13
13. mar 2019

@monikafialka nieje to vobec bolestive, a k tym testom na cukrovku, ja som v zahranici ale tu je to asi ine ako na SVK lebo mne to chutilo..bolo to ako rybezlovy dzus pre mna super chladeny 😂😍ale zatial co som to hovorila babam na SVK tak som bola jedina kt. To chutilo takze asi je to ine ako to na SVK

pribinak
13. mar 2019

@martinka13 akcia srdiečka sa da potvrdit aj bez vaginalneho vysetrenia, napr sonom cez brušnú stenu, je to uplne bezne

beky1813
13. mar 2019

A uz si tehotna? Ci este stale si zistujes co a ako ohladom tehotenstva?

diewcatqoo
13. mar 2019

@12jarka13 tiez som v zahranici a celkom mi to chutilo... akurat ale moje bolo citronove, nie ribezlove :D

12jarka13
13. mar 2019

@diewcatqoo heeej ? Kde si ? No ja som si aj robila srandu ze si vypytam repete😂😂

kerstina
13. mar 2019

@beky1813 ked som si precitala tvoj koment, tak som dala do vyhladavaca jej nick. Uz od 2017 sem pridava rôzne, dost hlupe otázky 😅

beky1813
13. mar 2019

@kerstina ja viem, preto sa pytam 😃

kerstina
13. mar 2019

@monikafialka na preventívky nechodis? Ty neprijemne vaginalne vysetrenie🙄

cawes
13. mar 2019

@diewcatqoo
@12jarka13 ja som tiez v zahranici a mala som pomarancove😂😂😂

25daniela
13. mar 2019

A ja na našom malom Slovensku tri krát bez príchute, čistá glukóza a asi som divná 😂 aj mne to chutilo

diewcatqoo
13. mar 2019

@12jarka13 ja som len v Brne.. a jem kazdy den tony sladkosti, tak mozno aj preto mi to chutilo :D ale zopakovat by som si to nechcela, lebo tie modriny, co mi zostali po odberoch, boli strasne :D

ester177
13. mar 2019

@kerstina 😂😂😂

ester177
13. mar 2019

Myslim si, ze vsetky vysetrenia pocas tehu su uplne v pohode, ani vag.ultrazvuky nebolia, vysetrenie krcka sa robi az v 3.trimestri. Ale vsetko je to v pohode, urcite porod je horsi 😂. Ale ziadna parada nie je zadarmo, nadherne sladke bábätko za to stojí 😊🤗

martinka13
13. mar 2019

@pribinak ano, ale v rannom štádiu sa presnejšie všetko pozerá zospodu. Aspoň čo mi vraveli lekári....

pribinak
13. mar 2019

@martinka13 nemusi sa, vsetko zalezi od kvality vybavenia ambulancie. Ak ma niekto ultrazvuk sto rokov starý, tak potom musi, ale kto ma moderne sono, tak nemusi, co je vyhoda najmä ak pacientky su rizikové, krvácaju, .... moj zdroj je sestra, je zdrav.sestra

veronikaszabova
13. mar 2019

@beky1813 uz tu dlho neoxidovala 🙂

beky1813
13. mar 2019

@veronikaszabova nedavno mala tiez diskusiu

eriksonka1234
13. mar 2019

@25daniela aj mne to chutilo normálne som sa v druhom tehotenstve na to tešila a ešte mi dali aj ochutené, mňam 😊

nini1010
13. mar 2019

Nie je to neprijemne ani nebezpecne a maj rozum a hlavne nic neodmietaj.budes mat boh chran problem a ver mi ze si to budes spatne vycitat ze si vymyslala a nedala sa vysetrit.vysetrenie ti nerobia za ucelom ublizenia ti ale vysetrenia a potvrdenia ze ide o zdrave tehotenstvo.inak ta neosonuju na zaciatku iba vaginalne a co ak by si mala napr mimomaternicove a neprislo by sa na to?na to mozes aj zomriet.naozaj,nevymyslaj.

veronikaszabova
13. mar 2019

@nini1010 ona nie je tehu, pozri jej stare temy

beky1813
13. mar 2019

@nini1010 tehotna nie je a ani nereaguje, len zaklada diskusie.

beky1813
13. mar 2019

@monikafialka aj ozrejmnis, preco stale zakladas nove diskusie, nereagujes a ani tehotna nie si?

nini1010
13. mar 2019

@veronikaszabova
@beky1813 Aha,zas nejaka trubka...dakujem za upozornenie.

pras
13. mar 2019

@monikafialka Môžeš odmietnuť vaginálne vyšetrenie 🙂 Je to predsa Tvoje telo a Ty rozhodujes o tom, ci suhlasis s danym vysetrenim a nie doktor. Myslim, ze iba podpises nejaky papier o tom, ze s tym nesuhlasis. Moja mama tak spravila pri poslednom tehotenstve ;)
Ja som napríklad prežila skoro celé tehotenstvo v zahraničí, kde neprebiehajú kontroly vaginálne, a bola som za to nesmierne rada. Nebolo to ani vobec potrebne. Ked som potom prisla na svk v 36.tyzdni, tak sa mi maly dokonca aj pretocil hlavickou naspat hore po vaginalnom vysetreni, a to uz bol predtym pekne usadeny dole hlavickou vyse dva tyzdne. A to nehovorim o respektujucom a jemnom pristupe, za ktorym som iba zialila, ked som v poslednych tyzdnoch tehotenstva lezala v slovenskej porodnici kvoli preeklampsii. Tam som sa citila iba ako dalsie maso vo vyklade :D
Skus si prejst tieto clanky: https://zenskekruhy.sk/category/tehotenstvo-por...

elanor
13. mar 2019

@12jarka13 mna tiez baby strasili, ze je to hnusne a blablabla. Asi som divna, ale mne to chutilo 😀 aj sestricka v ordinacii na mna kukala s malou dusickou ako to zvladnem, asi je zvyknuta na zle reakcie, tak cakala ze aj ja budem prskat, ze hnusne a neviem co. A ja s kludom anglicna som to kopla do seba a zahlasila, ze mnaaaam, este by som dala 😀 Ta az okoktavela 😀
(ale to bude asi tym, ze ja lubim sladke pit, od malicka navyknuta na domace robene sirupy, do caju 5lyziciek cukru a do kavy 7 😀 )

12jarka13
14. mar 2019

@elanor haha 😂😂😂aj ja lubim sladke pit..
Ale toto bolo lepsie take sladkokysle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre