Je vhodné zbavovať sa prebytočných kíl v štvrtom mesiaci?

stresuliatko
10. aug 2012

Keď som sa dozvedela, že čakáme babo automaticky sa u mňa spustila žravá nemoc a jedla som všetko čo som videla, nehladiac na to koľko bolo hodín. A tak to aj dopadlo, za prvé štyri mesiace tehotenstva som pribrala osem kilov a tak som si povedala dosť a začala som sa zdravo stravovať. Z môjho jedálnička som úplne vyhodila pečivo, zemiaky, sladkosti a aj tučné mäso. Výsledok na seba nenechal dlho čakať a už mám skoro dve kilá dole, ale je to vhodné pre malinké ??? Neublížim mu tým neako ???

blondiee83
10. aug 2012

Držať vyslovene diétu urcite nie je to najrozumnejsie, čo tehotná žena môže spravit - žiaľ, poznám takých viac, ktore sa v tehotenstve obmedzujú, len aby náhodou nepribudlo nejaké to kilo.. Ale ty si celkom iny prípad. Myslím, že trosku upravená strava bábätku nemôže uskodit, zvlášť ak je pestrá a vyvážena, papas ovocie, zeleninu, mliečne výrobky, atd.... Asi by mu ta klobaska či slaninka nemala chýbať...ešte by som chcela upozorniť, že chute bábätka sa vyvíjajú uz v brušku, teda uz teraz môžeš ovplyvniť, čo bude mat rado.

evulilik
10. aug 2012

No ja myslím že zdravé stravovanie je len prospesné ale zas zemiaky a pečivo ( napr. cerealne) by som predsalen zaradila do jedálnička, vynechaj len sladkosti, slanosti, vyprážane a to bude stačiť, nahraď to zeleninkou a ovocim. Ale zas raz začas si dovoľ aj nejaky ten hriech, doležite je aby si teraz bola šťastná a nie aby si celú dobu zúfala čo nesmieš a máš na to chuť 😉

horseshoe
10. aug 2012

Hmmm to je otazocka. Na jednej strane je super ze si prestala jest blbosti a obzierat sa ale na strane druhej nie je vhodne vylucovat z jedalnicka pecivo a zemiaky - to nerob. Sladkosti a tucne maso - toho sa kludne vzdaj ale dbaj na to, aby tvoja strava bola vyvazena - nie ze vylucis sacharidy a pod. Mierne schudnutie- 2kila podla mna babo neohrozia, len sa nesnaz davat dole vsetko - to by mohlo babu dost uskodit. Snaz sa hlavne chodit na dlhsie prechadzky alebo navstevovat cvicenia pre tehule - to by malo pomoct udrzat sa v kondicii 😉

cmulinko
10. aug 2012

ja by som zvolila zlaty stred...ani pazravost a ani ziadne diety.Stravovat sa zdravo da aj v tehotenstve,ale predovsetkym s rozumom,lebo '' zdravo jest '' neznamena '' malo jest ''

skolara
10. aug 2012

jedz vela zeleniny, ovocia, neprazenych orieskou ( lieskovce, para, mandle), a mozes kludne vynechat pecivo a zemiaky nie su az tak vyzivne tak urcite nebudu babu chybat.
Papaj strukoviny, celozrnny chlieb napr. Slatinsky kupis v Tescu a Bille je jediny celozrnny na svk, ovsene vlocky, spaldovu muku, celozrnnu muku.
Babu bude ovela lepsie ked budes zdravo jest a ked aj schudnes tak to bude zdravo nie na ukor zivin tie babo bude mat urcite este lepsie a viac. 😉

susanerose
10. aug 2012

No určite nie je dobré chudnúť počas tehotenstva! Bábätku to môže len uškodiť. Hlavne mäso je veľmi potrebné, vlastne všetko treba jesť, ale s mierou. Na chudnutie budeš mať dosť času po pôrode.

nanulik
10. aug 2012

moj názor je že ak sa budeš zdravo stravovať tak to bábu neublíži, ale žiadne diety. myslím si že aj pečivo aj zemiaky môžeš raz za čas zaradiť do jedálnička. pretože to tiež obsahuje dôležité živiny (napr. celozrnné pečivo vlákninu) a to je v tehot. dôležité pri zápchach.
hlavne všetko s mierou

ja som sa neobmedzovala a nabrala som 25kg 😝 ale išli dole, a teraz mám ešte o desať menej ako pred otehotnením

ervenka
10. aug 2012

kuk sem: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/konciaca-dieta-v-tehotenstve/ https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/od-coho-zavisi-priberanie-v-tehotenstve/ myslim si,ze dieta a tehu nejde dokopy. Mozno babo potrebuje nejaku zivinu viac a preto napr. niektoze zeny jedia zemiaky, alebo hrusky ako dive. Neboj sa, ked sa male narodi, zhodis to....

stansn
16. aug 2012

kazda zena by mala pribrat pocas tehotenstva cca 14 kg. to ale neznamena, ze "pribrala" tolko. Tieto kilogramy tvoria zvysene mnozstvo krvi v organizme maminky cca 2 kilogramy, potom placenta ma svoju vahu, plodova voda, plod, zvacsene prsia... a z celeho toho objemu, co maminka priberie, tak je asi len 3 kg tuku, takze mamicky, neobavajte sa 🙂 drzim palce !!! 😉

1234lubka
16. aug 2012

Prebytocnych kil?? Papkaj kolko len chces ale pozeraj co papkas, ked mas chut na sladke tak si kup Musli tycinky, pecivo si daj cerealne, zemiaky zamen za ryzu a podobne, zo vsetkeho trosku.... urob si velky zeleninovy salat zo chery paradajkami olivami a cinkou kapustou, posol zalej bielym jogurtom a ku tomu cerealna pecivo-ozeres sa ako prasa a samy vitamin :D ja som pribrala 22 kil a po pol roku nejako sa same stratili :D

bambibam
16. aug 2012

pri 3 tehotenstve som pribrala 27kg a teraz mám ešte 5kg od pôvodnej váhy ,takže nestresuj 😀

malinkaaninka
16. aug 2012

ak budeš jesť vyváženú stravu,tak mu neublížiš.naopak.je to lepšie ako pchať sa vitamínmy pre mamičky.nepočúvaj prostoduché rady typu "musíš jesť za dvoch" .po pôrode "zjedené za dvoch" musíš zhodiť ty,nie tí,ktorí tak múdro radili.hlavne nehladuj a bude všetko ok.

vefi89
16. aug 2012

ja som pribrala 25kg, keď nás púšťali domov, tak som mala už -13kg a po mesiaci som mala dokonca 8kg menej ako pred tehotenstvom... žiadne obmedzovania, zdravá strava je síce fajn, ale netreba to preháňať.. treba jesť pestro. a zas treba myslieť aj na to, že bábo bude poznať chute

wewe22
16. aug 2012

nie je pre mimi dobre aby si do seba tlacila vsetko co zbadas zdravou stravou mu neublizis ale bocas mozes aj zhresit ja som mala uchylku v hamburgroch vzdy ked som isla na poradnu som musela mat
ale nie vzdy ovplivnic vahu strvou pri prvej som pribrala 18kg a pri druhej 12kg a jedla som rovnako

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre