Jedli ste bryndzu a korbáčiky v tehotenstve?

55minnie55
7. sep 2015

Keď všade tak strašia, čo sa smie a čo nie. Ja sa tým nejak neriadim, ale rada by som vedela názory aj iných tehuliek.

siska53
7. sep 2015

@55minnie55 jedla som,ale tie pasterizovane.

denise01
7. sep 2015

@55minnie55 korbaciky asi 2x ano ale bryndzu som nejedla pri oboch tehotenstvach

miku1
7. sep 2015

@55minnie55 Jedla som všetko. Bryndzové halušky som jedla asi tak 2x do mesiaca, takú som na nich mala vždy chuť.

mimla
7. sep 2015

Korbáčiky áno, bryndzu nie (nechutí mi). Myslím, že väčšina tehotných žien úplne nepochopila, ako to funguje s týmto typom potravín. Rizikové potraviny sú rizikové preto, že je tam vyššie precento možnosti chytiť nejakú potvoru. Napríklad listeriózu a podobne. Nefunguje to tak, že z jednej lyžičky mi snáď nič nebude. Je to hop, alebo trop. Niekto môže zjesť tonu rizikovej potraviny a nič mu nie je a iný zase ždibíček, ale schytá nejakú chorobu. Prečo sa to nedoporučuje jesť tehotným - pretože dospelý organizmus si s tým poradí, ale vyvíjajúci sa plod si s tým poradiť nemusí a môže mu to vážne uškodiť. Podľa mňa je dobré poznať zdroj jedla a podľa toho sa rozhodnúť. Potom je relatívne bezpečné jesť Nivu, bryndzu, brie, korbáčiky, gazdovskú slaninu aj parmskú šunku (mňam), či volské oká s tekutými žĺtkami.

sabina1975
7. sep 2015

@55minnie55 tehu Nie je choroba jedz na co mas chut pokial to v tebe ostane ja som jedla klobasu slaninu a cibulu toto bolo jedine co vo mne ostalo vsetko co bolo tepelne upravene islo von a to pocas celeho tehu by som povedala cim viac tehu tym to bolo horsie

hanka_april
7. sep 2015

@55minnie55 ja som jedla aj jem vsetko - odkedy mi kamoska povedala, ze pocas tehotenstva dostala salmonelozu z tatarky, co si dala v restike, tak som si povedala, ze to je uplne jedno, to by si nemohla nic jest 🙂 zajtra ideme s manzelom na sushi, lebo uz mam nanho chut uz 2 tyzdne 😀 😀

pribinak
7. sep 2015

Jedla, kupovala som to normálne v obchode, neviem, nepoznám nikoho v mojom okoli co by sa nakazil.

muskamala
7. sep 2015

ja jem aj aj, vylúčila som len plesňové syry, ale bryndze ani korbáčikov by som sa vzdať nevedela, a niekedy mám takú strašnú chuť na Nivu, že hneď by som ju bežala kúpiť 😝

erickaa
7. sep 2015

Ja jem všetko, snáď okrem tataraku... 😀

seahorse27
7. sep 2015

Bryndza z obchodu je pasterizovana, takze sa môže a korbáče z obchodu tiez. Ktorý obchodný reťazec by si zobral na triko predaj nepasterizovanych mliečnych výrobkov?

zkad
7. sep 2015

Nad niektorymi otazkami fakt zasnem dievcata...

janickacrazy
7. sep 2015

@seahorse27 No len ľudia kupujú bryndzu aj kade tade na salaši alebo od kadejakých predajcov, takže na to treba dať pozor, jasné, že z obchodu je pasterizovaná, takže pohoda.

seahorse27
7. sep 2015

@janickacrazy Ved ale to je jasne, ze ako tehotna nebudem jest mliecne vyrobky zo salasa, vlastne ani surove mlieko, proste nic...

janickacrazy
8. sep 2015

@seahorse27 Ved hej, nám je to jasné, ale tak vieš niektorým to jasné byť nemusí. Koľkokrát sa nestačím čudovať, čo sa mi zdá ako samozrejmé niektorí stále netušia. 😀

seahorse27
8. sep 2015

@janickacrazy áno, mas pravdu....vela je takých...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre