Kedy je najlepšie ísť na 3D ultrazvuk?

num7976
28. jan 2008

Ahojte baby, chcem vas popytat o radu,kedy je najvhodnejsie ist na 3D ultrazvuk, po pripade od kedy ho zvyknu vacsinou robit. A tiez aj to ako dlho sa vam venuju,dakujem 😵

monnulka81
17. dec 2008

Ahojte tehuľky, boli ste už niektorá aj v Trenčíne na 3D?Ako to tam prebieha a aké to tam vlastne je?Stále sa nevieme s manželom rozhodnúť kam máme ísť na 3D vyšetrenie.Môžete mi prosím poradiť??? 😝

jana.cb
22. jan 2009

Ahojky holky - dneska jsem byla na 3D-4D UTZ v Jihlave a jsem vic nez nadsena 😉 moc sympatickej a ochotnej pan doktro i sestrika a maimalne se vam venuje zadny 15 min a nazdar ale kompletne ukontroluje mimco taj pomoci 2D tak pak i 3D UTZ od hlavy az k pate cim vse zmeri a zadava se to automaticky do celkove tabulky kde pak vyjedou rozmery stehen, hlavicky, telicka, vaha delka apod. proste trvalo to cca hodku a my jsme byli moc spokojení ..taky jsme resili zda Praha ci neco jineho ale za 1000 kc co to stoji v Jihlave dostanete maximalni venovani se vam a ysvetleni detailne vseho jak 3D tak 2D i s komentarem k plodu fotecky 😉 utz dela sam Dr zadny sestricky a zadna plna cekarna kde to jde jak na bezicim pasu 😉 nahodim vam tu odkaz kdyby jste mela nektera zajem ale predcilo to moje i manzovo ocekavani a tsalo to to v te Jihlave za to!! 😉
Tady je link: http://www.pp-gyn.cz/sluzby-foto2.htm

danu
3. aug 2009

tinad • Dnes o 08:26
Mamicky, prosim vas poradte mi do ktoreho tyzdna mozem ist na 3-4D ultrazvuk? som sa objednala a musim cakat.

gerci90 • 17tt • Dnes o 08:53
ahoj ja som na prvom bola na prelome 12tt....bol to sice zazitok ale veru poviem ty najlepsie je is oklo toho 17-18tt tam ty možu zistit už aj pohlavie 😀 aspon tak mi to vravel lekar...ale ja v 12tt som bola cela happy ked som videla ako sa drobec obracia a kope nožickami...ad 😉

alexandrah • 23tt • Dnes o 10:13
ahoj, vraj sa chodi v 15 t, a potom 25 t, ja som tak bola (teda ten druhy ma este len caka), na prvom vidis cele babo, ale moj bol otoceny chrbtom, na druhom vidis tvaricku, lebo uz je velke, a cele sa im tam nezmesti ... to sa oplati viac, lekar ti poradi.

lubkaeck • 23tt • Dnes o 10:22
tinad- vraj sa oze ist do 27tt, lebo potom je uz babo velke 😉 od toho 23tt je to naidealnejsie, pekne to uz vidiet ale skus si zavolat kam sa chces objednat a oni ti povedia co je naidealnejsie 🙂

zelam vela stastia 🙂

olalka • 35tt • Dnes o 11:39
ja som bola na prvy v 24 a na druhy aj v 32, na tom druhom uz bolo krasne vidiet detaily tvaricky, aj prvy bol pekny ale druhy sa mi pacil viac

dianab • 14tt • Dnes o 11:56
Ahoj, ja idem na 4D teraz v piatok a som v 13 tt. Tak mi povedal lekár, a vtedy sa aj prvýkrát chodí., potom sa chodí 18-20tt potom 28-30 tt a v 36.
Už v piatok mi vedia povedať vraj pohlavie (ktoré ja však nechcem vedieť, až kým sa baby narodí 🙂 ale viem presne stanoviť, či tam nie sú vrodené chyby baby. Modlím sa, aby nie... ale keď tak, tak to chcem vedieť 😨

stinka
10. jan 2010

Ahojte ...

chcem sa opýtať, či vie niekto odporučiť 3D alebo 4D v Banskej Bystrici a hlavne kedy by sme tam mali ísť ...

ĎAKUJEEEEEEM ..

S. 😀

ttmm
18. júl 2010

Ahojte, máte niekto skúsenosti s 3D alebo 4D ultrazvukom v Košiciach?

terak
12. sep 2010

Ahoj, muzu se zeptat jestli jste nektera byla na 3D ve 29 nebo ve 30 tt? Nejak jsem prosvihla ten doporuceny termin a ted se mnou mlati hormony a hrozne me to mrzi, tak bych si jeste zasla 😀

madelen
12. sep 2010

@terak Ahoj, já byla teď ve 26tt a mimi bylo krásně vidět. Jen už je dost velké, takže jsme studovali hlavně obličej. Pak se otočil, tak pan doktor prohlídl klasicky srdíčko, spočítal žebra, přeměřil co bylo třeba a pak jsme zase studovali ksichtík, to už zase spolupracoval. Doporučuju co nejdříve, aby se ti tam mimčo vlezlo 🙂 .

paola881
12. sep 2010

Ahoj ja som bola na 4D v 26.tt bolo ju krásne vidiet,ved ak tak mám foto v albume.

terak
12. sep 2010

@madelen Dekuji... no ja tam zitra zavolam, budu 29tt tak jsem zvedava, co mi reknou :( Ach jo.... jsem trubka noc 😀

margarettt12
4. júl 2012

V kosiciach, no jasne. Ja som bola u Dr.Janovskeho na 3D ultrazvuku a poviem bol to teda zazitok, jednak stretnutie s lekarom odbornikom a jednak s podrobny vysetrenim mojho babatka ktore sledujes na LCD televizore, fantázia. Skus na www.usg.sk

coccinella
27. sep 2013

Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. tak jen o tom chci informovat, obrázek si udělejte samy..
pá 🙂
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf

lucinkab
27. sep 2013

ja idem dnes a to kočím 13tt - to ešte bude vidieť celú našu princeznú 🙂 potom pôjdeme nejako okolo vianoc a to bude 25tt ale to už bude veľká a tak po kúskoch.... Ja mám výhodu že s M robíme v zdravotníctve, tak nám kolegovia doktori urobia sono a dostaneme fotky a videá... už máme videjko z 10tt +foto z normálneho sona. a dnes to bude videjko a snáď aj foto ak sa malá nebude veľmi mrviť 🙂

coccinella
27. sep 2013

Omlouvám se za špatně zkopírovaný odkaz, vkládám funkční:
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultra...

ifkael
27. sep 2013

@coccinella homeopatia tiez nieje s kostolnym poriadkom...niesom prehnany katolik, ale vedlajsie ucinky homeopatie si vela ludi nevsima....

verisek91
28. sep 2013

@coccinella a jak to ovlivnit? 😕 když těhotná musí na ten ultrazvuk,aby zjistili všechny důležité informace...homeopatie taky není kdo ví co,tak bych lidi zase zbytečně nestrašila nějakýma zprávama.

ifkael
28. sep 2013

@verisek91 koho zaujimaju informacie, najde si ich ... a tolkorat podla uzv bolo vsetko v poriadku a narodilo sa postihnute dieta ... :/// niektore veci neovplyvnis

barboritta
5. feb 2019

@loss ahoj,prosim ta,co bolo vidno na 3d v 18tt?tvaricka sa nedala rozoznat este ci ako?ja tiez chcem ist a neviem na kedy sa objednat najlepsie,aby som videla drobceka ci je zdrave a na koho sa podoba🙂

tinta30
10. okt 2022

Dobry deň. Prosim mám otázočku. Idem na skrining v 23 týždni a neviem ako sa pripraviť. Robí sa len usg cez brucho? Alebo aj zo spodu ako pri 1 trimestri?

liloastitch
10. okt 2022

@tinta30 len cez brucho. Iba ak by cez bruško nebolo vidieť robí sa vaginálne, ale to je vo veľmi ojedinelých prípadoch.

tinta30
10. okt 2022

@liloastitch dakujem velmi pekne. Tak super stačí nohavice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre