Kedy ste 1.krát cítili falošné kontrakcie?

13. feb 2020

Ahojte, v ktorom týždni ste cítili prvý krát falošnú kontrakciu? Som 25tt a už asi 2 tyždne pozorujem take zvláštne bolesti niekoľko krát za deň, nieje to také ako na začiatku tehotenstva keď sa mi rozťahovala maternica lebo babatko rastlo, toto je také viac nepríjemne, silnejšie a trva to vzdy asi 40sekund niekedy je mi az na vracanie pritom a normalne to musim predychavat, je to v poriadku?

evitka83
14. feb 2020

Od 20tt v oboch tehu

fridi96
14. feb 2020

Tvrdnutie brucha nemôže to byt? Magnezko máš? Ja som tiež musela hrad od 2 trimestra bo veľakrát som mala tvrdnutie bruska 🙂 spýtaj sa dr 🙂

sono2
14. feb 2020

Mala a ďaleko skôr ale bez bolesti. Rozhodne neber magnezium bez doktora. Neviem, možno to len zle popisuješ malo by to byť stvrdnutie brucha na pár sekúnd naozaj na kosť ale bez bolesti a nejakej pravidelnosti. Na vracanie? Neviem. Tvrdlo mi brucho veľmi často ale nie pravidelne, nebrala som nič ale bola to lokálna bolesť s kontrakciou sa to nedá porovnať

tinqua
14. feb 2020

no ono kolkokrat to ani nemusí byt kontrakcia, len sa ti dietatko kruti, vzpriecuje, obcas udrie kam by nemalo, pokial su to tie iste opakujuce sa priznaky potom by to mohli byt kontrakcie...ako písu vyssie, nezabudat na magnezium. Moje nepravé kontrakcie zacinaju akoby mi stiahlo zaludok do zveraka a prejde mi to celym bruchom, ktore na dotyk stvrdne na kamen...ale prebieha to vsetko bez bolesti

andulka1988
14. feb 2020

Ja som nemala alebo skor nepocitila,ked som sla k lekarovy na pasoch tvrdili ze su to poslickovia a o 3 hodiny na to uz bolo babo na svete

autor
15. feb 2020

Praveze mi netvrdne pritom vobec brucho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre