Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kedy sú oprávnené dôvody na zmenu gynekológa?

diridiridin
12. apr 2016

Ahojte, keďže mám viacero testov pozitívnych, prichádza na rad otázka prípadnej zmeny gynekológa. Ale neviem, či mám na to "právo", či to nebude len nejaké vymýšľanie. Môj gynekológ je milý, sympatický, zlatý, opisuje presne, čo robí... Jednoducho, ja som spokojná. Keď to hodnotím na základe preventíviek... ALE mám taký pocit, že je to gynekológ, ktorý je dobrý, kým nenastane nejaký problém... A pár jedincov z okolia na mňa tiež vyvíja tlak...

Vlastná skúsenosť je len jedna - istú dobu som po styku moc krvácala - diagnóza - drsný sex... Čo bola blbosť.. Ale prešlo to samo...

Horšie sú tie skúsenosti z okolia - je to v rozhraní možno 25 rokov - ale hentej kedysi pri ňom umrelo dieťa, tamtej kedysi pri ňom umrelo dieťa.... Kamarátke povedal, že má cystu a nakoniec ich mala 80...

ALE - pri toľkom počte žien sa jednoducho stane, že dieťa umrie... Do akej miery je to chyba gynekológa? Keď mi kamarátkina mama povie, že za ním 5 dní chodila, že necíti pohyby a on ju nevzal na vyšetrenie (ale pred 25 rokmi), akú veľkú váhu má pre mňa mať tak stará informácia? Ak kamoška mala 80 nezhubných útvarov po celej maternici (ktorú ešte má aj naopak) a všimol si jeden z toho (najväčší) pri prvom vyšetrení - je to zlé? Čo ak boli ostatné maličké na to, aby ich videl na nejakej čierno-bielej obrazovke?

Aké (by) boli dôvody, pre ktoré by ste menili gynekológa a ako to prebiehalo? Prídem tam a poviem...že čo... a prečo...? :D Ďakujem.

bielavila
12. apr 2016

to, ze chces zmenit gynekologa je iba tvoja vec a nemusis mu povedat ziaden dovod, ale ked ti nevyhovuje je to idelany dovod zmenit ho...gynekologa zmenis tak, ze si najdes noveho a ten si vypyta katru od stareho cize ty nikam chodit nemusis, teda aspon u mna to tak bolo a myslim, ze je to toak vsade, lebe tebe lekar neda kartu do ruky, cize si najdi noveho a on si tvoju dokumentaciu vypyta a ty uz so starym gynekologom nebudes mat nic spolocne...

bubinko1506
12. apr 2016

Ahoj, ja som menila gynekologa tiez na zaciatku tehotenstva. Moja byvala gynekologicka patri podla mna do minuleho storocia - v ambulancii nema ani ultrazvuk. Mali sme problem s otehotnenim, museli sme ist na IVF - za cele 4 roky mi ani raz nespravila hormonalny profil alebo nejake podrobnejsie vysetrenie.
Na prevenciu bola ok, vsetko ostatne mi robili v CAR, kam sme s muzom chodili. Akonahle som otehotnela, rozhodla som sa zmenit lekara. Teraz som s lekarom spokojna - ma spickovo zariadenu ordinaciu, robi mi ultrazvuk a vsetky vysetrenia.
Nikdy by som si neodpustila, ak by sme kvoli chybe lekara prisli o nase dvojicky. Takze ak si nespokojna, resp. nemas uplnu doveru k nemu, tak ho zmen.

candii
12. apr 2016

Ak sa bojite zmente ho.. je to vase zdravie a zdravie dietata ja byt na vasom mieste zmenila by som ho.. ked je tolko realnych zlych skusenosti ja by som neriskovala.. zdravie je len jedno ..

maminkasisa
12. apr 2016

je to len Vaše rozhodnutie, ak chcete zmenit lekara, najdite si noveho, ten od stareho vypyta kartu a je vybavene.... nikomu nic nemusite vysvetlovat, byt spokojna s lekarom a doverovat mu je pre tehotnu len výhoda....

saimaa
12. apr 2016

Ak chces zmenit gynekologa, nepotrebuješ k tomu nejaké vážne dovody, a uz vobec svoje dovody nemusíš jemu hovorit, ja som tiez menila gynekologa len z osobných dovodov,dokonca uz v tehotenstve, lebo mi proste nesedel. ani systém u neho. to je normálna vec. Ja som mu normálne povedala, ze sa budem stahovat a viac mi vyhovuje dochádzat inam a hotovo. A ak más dokonca pochybnosti o jeho odbornosti....Nie je dobré, ak más gynekologa, ktorému nedoverujes. Najprv si nájdi nového, dohodni sa s ním, či ta vezme, a potom oznám terajšiemu, ze odchádzaš, on je povinný dokumentáciu tomu novému do niekolkých dní tuším poslať...

tyelde
12. apr 2016

ja budem tiež meniť, moja lekárka je katastrofa...čo sa odbornosti týka neviem posúdiť, ale prístup má tak príšerný, že každú návštevu u nej najmenej týždeň predýchavam....nemusíš lekárovi nič oznamovať, ako baby vyššie hovoria, nájdi si nového lekára a ten si kartu vypýta...a keby si predsa mala potrebu si ju ísť vypýtať osobne (mne napr. praktická lekárka kartu do ruky kľudne dala), tak ak nechceš vysvetľovať, proste povedz že sa sťahuješ...ale lekára do toho nič v podstate, môžeš si slobodne vybrať hocikoho, nepotrebuješ uvádzať dôvody 🙂

tehula
12. apr 2016

volba lekara je predsa slobodna. Mozu ta niekde odmietnut z dovodu rajonizacie, alebo plneho stavu, ale vybrat a zmenit mozes po pol roku kedykolvek. Najdi si noveho, ten vypise ziadanku o vyradenie teba ako pacienta z evidencie povodneho gynekologa a vyziada si tvoju kartu. Ty len tu ziadanku staremu odnesies

milota164
12. apr 2016

presne tak slobodna volba ak chces zmenit tak zmen. Nie je to zlozite.Ak mas lekara na ktoreho mas dobre odporucania tak by som nevahala

seahorse27
12. apr 2016

Jedina podmienka je vydrzat u jedneho lekara minimalne 6 mesiacov od podpisania zmluvy. Potom mozes kedykolvek a bez zdovodnenia zmenit, nikomu nemusis nic vysvetlovat. Mne by pre zmenu lekara stacil iba blby pocit pri vysetreni alebo nedovera k nemu. Ja vacsinou davam na vlastne pocity a skusenosti ako na to, co mi kto povie...teda pri vybere lekara ano, to si o nom vopred nastudujem a precitam recenzie...ale ked u nejakého som x rokov a som spokojna, tak neriesim, co kto o nom povedal. Vzdy sa najde niekto, kto je nespokojny, lebo sa neda vyhoviet kazdemu.

sono2
12. apr 2016

Ja som zmenila ako sa začalo niečo riešiť teda ako sa vlieklo.
Čakacia doba nad 2 hodiny, desiatky pacientok V čakárni
Pri probléme pohľad, že opäť? Veď sme dali cielenú liečbu, no, je to tam stále asi že si to sposobujem sama. Zaujímavé, ako som ho vymenila nemám 2 roky problémy. Debil
Všetko bolo zo stresu, a z bazénov a štale chcel len očkovať proti plesniam aj keď som ich nikdy nemala
Neplodnosť bola rok V hlave, musela som si všetko obehat a prísť S papierom, že mám problem s vajcovodmi a vypýtať si laparoskopiu.
Doslova mi bolo povedané, že som v strese a matky v strese je o ničom, čiže preto nemôžem otehotnieť A treba kúpiť také také vitamíny u neho samozrejme.
Polyp nevadí, volal to myom, je taktiež zo stresu.
Sama sa čudujem, čo som tam tak dlho robila😤😤

alana1
13. apr 2016

no ja som menila gynekologa tiez ked som otehotnela, moja podovna dr nemala v ambulancii nic a vrchol bol, ked si pred vysetrenim zafajcila umyla ruky a isla vysetrovat...viete si predstavit ten smrad!

sardinka335
13. apr 2016

Kazdý pacient a zeny zvlášť zvyknu prifarbit tie svoje pribehy. Potrat do 3 mesiaca je uplne bezna zalezitost a gynekolog by s tym je velmi pravdepodobne ani nič neurobil. Ako my mame vediet že ked ,,dieta umrie,, do akej miery je to vina lekara?Nepozname pacientku, jej zdravotny stav, pričiny ,,umrtia dieťaťa,, to su uplne zbytočne debaty - a ty sa v tom tiež velmi vrtaš a pitveš...ked chcem zmenit tak zmenim, ked si myslím ze idem k lepšiemu - moja tam nemala uzv. a vedela som ze chcem pri nom aj rodiť, prišla som so ziadankou, podpisala ze preberam kartu, podakovala som sa za starostlivost a šmitec...nikomu nemusiš nič vysvetlovat. Niekedy sa treba rozhodovat aj bez neustaleho ,,čo ak,,? A to tebe zjavne ešte nejde...

papricka33
13. apr 2016

...presne pre tie dovody by som ho vymenila. Ano, take tie pocitove veci mozu byt subjektivne. Kazdy sme iny. Ale informacia, ze ma zena naopak maternicu a on to nezisti je dost klucova. Ja som menila doktora za 4 roky 3 x. Potracala som do 3 mesiaca, k tomu vyssi vek a nikto s tym opakovane nic nerobil. Ano, moze to by bezna vec, ale keby sa u mna neurobili geneticke vysetrenia, na zaklade ktorych sa nastavila liecba, asi by som nedonosila nikdy 😒 Takze ak mas akykolvek dovod, vymen ho. Najdi si noveho a oni si kartu vyziadaju. Spravidla ju pacientke do ruky nedavaju.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli