Kilá navyše v tehotenstve

tehullka
31. jan 2012

som v 34 tt a pribrala som cez 20 kil. Moj gynekolog mi cisti zaludok uz 2 poradne za sebou. Zevraj zena v tehotenstve by mala pribrat max. 1kilo za mesiac. Neviem si to vobec predstavit nakolko mi velmi chuti papat. Aky je vas nazor na to? Aky argument mam dat svojmu gynekologovi ked mi bude znovu cistit zaludok?

tiffanka
31. jan 2012

..ja mám za sebou tri tehotká:
1. + 20kg - dcéra mala 3,30kg
2. + 7 kg - dcéra mala 4 kg / v tomto období som sa nevedela dojesťa mandarínok, na posedko aj kilo 🙂...a to ešte aj v nemocke večer a ráno mi robili SC 🙂/
3. + 16kg - syn mal 3,70 kg 🙂

mirulienka
31. jan 2012

ahojte, tak ja som pribrala pri kazdom tehu cca 23kg a z kazdeho mi zostalo 5 😒 a to su prave tie kila, co som sa zbytocne prejedela, pretoze mi tiez veeelmi chutilo 😝 ani jeden lekar mi nikdy nevynadal a keby aj, tak by som ho odignorovala,... pri pripadnom dalsom tehu vsak uz nebudem taka lahostajna k jedlu a budem sa viac ovladat, pripadne si dam radsej nieco menej kaloricke, zdravsie... nelutujem, ze som predtym tak konala, ale uz som mudrejsia 😉 beriem totiz do uvahy aj to, ze vo vyssom veku sa bude tazsie zhadzovat nadbytocne kila... 😅

stanki
31. jan 2012

Ja som tiež nenormálne pribrala, štartovala som z váhy 55 kg, končila na 82 kg. Veľmi rýchlo to ale zliezlo dole, bola som dosť naliata vodou, syn mal 4300 g, teraz mám menej ako pred pôrodom. 😉

oxanka73
31. jan 2012

@tehullka sa to tu pekne rozbehlo. Bola som 3x tehotna tak mozno nieco statisticky dodam k veci 🙂. Pri prvej slecne som pribrala 20 kg ale startovacia hmotnost bola 42 kg. Lekar ma nesprdol ale ku koncu, bolo to v auguste mi uz trochu opuchali clenky a tazko som niesla horucavu. Takze nieco do seba to asi ma pribrat menej ale.... Vobec sa to nedalo korigovat, strasne mi chutilo a vsetko. Lenze to mi potom lekar vysvetlil, ze pri takej nizkej vahe pred tehotenstvom telo muselo zosilniet aby som to vraj zvladla. Podotykam ze som za 3 tyzdne schudla vsetko, ostalo mi 3 kg, co stale bolo malo. Pri druhej + 13 kg ale to len preto ze som porodila predcasne, inak by som sa bola este vypapala 😀, pri tretej + 16 kg ale som to schudla bez cvicenia na 48 kg. ale podotykam, ze som velmi malicka a utla, aby tu nevznikla nova tema 😀. Takze najviac pri prvej a naozaj som sa aj najhorsie citila. Ale bolo leto a tebe sa to uz pomaly krati. Telo samo vie, kedy staci, teda ak sa neprejedas a tolko mas prirastok, tak to mozno potrebujes. Mozno ma dietatko velky bazenik a potrebuje si zaplavat 😀. Ak sa budes ty citit, ze ti bije velmi srdce, opuchaju ti clenky, tak potom uz pozor. Ale inak v pohode.

gabena1
31. jan 2012

ahojte, tak ja som pocas tehu pribrala 23 kg, a do 5 mesiaca asi len tak do 4 az 5 kg. nakolko som ficala na zelenych jablkach a surovej mrkve a jedla som normalne...ale potom prisla sezona ovocia, sladkeho ovocia 😀 a potom to uz islo....aj mne gyndos vravel ze za mesiac by sa malo pribrat okolo 1 az 1.5 kg...no ale co som mala nejest? nejedla som nic ine ,ani vela, maly sa narodil mal 3900 g a 52 cm a ked som dosla na prijem, sla som vyvolavackou tak sestricka ma tak zdrbala ze tolko som pribrala, a ja som jej rovno odpinkala ze ci som mala drzat dietu...fakt som sa neprejedala....v porodke som nechala asi 7 kg neviem presne a teraz mam este + 10 co ani za svet nechce ist dolu...kojila som len 2,5 mes ale potom furt ked boli navstevy, tak tu sa zoblo, tam sa zoblo a tak to islo par mesiacov...ale ked som si nevedela obliect nic ine okrem tehu uz mi to liezlo na nervy...a to pri malom lietam je aktivny az az...momentalne ficim na jablkovom octe vzdy pred jedlom a pomaly to ide dolu..na vahe veeeelmi pomaly ale na obleceni to uz vidiet naozaj 😵 😵 😵

stipec26
1. feb 2012

ahojte... ja som tiez bohuzial pribrala vela, ale nikto mi nic pocas poradni nehovoril... jedla som hocico, lebo dovtedy som sa stravovala ukazkovo a tak som si povedala, ze ked to nedam teraz - tak kedy 😀 😀
- prvy syncek +22kg a mal 3200g
- druha dcerka +4kg a tiez mala 3200g (ale u nej som prve mesiace schudla 4kg)
...porody boli 15 mesiacov od seba a medzi tym (pol roka po syncekovom porode som si zlomila nohu, takze namiesto chudnutia som zacala priberat a teda + 10kg navyse)
....nechcem strasit, ale ked som isla rodit malu - nevedeli ju cez to brucho najst na monitore (uz ma chceli odviezt na sekciu a ja im kricim, ze mala uz ide, ze uz je vonku - ledva stihli opat podlozit ten ich stolik a doktorka priskocit) ...vsetko bolo OK, malicka mala "nastastie" mala 1x pupocnik okolo krku, co ju zrejme trosku zbrzdilo.... no mne vobec neprislo, ze som az taka strasne tucna, ani som sa zle necitila /az potom samozrejme, ked som skakala okolo dvoch malych deti/ ....no jedno si budem pamatat navzdy - jeden sluzbukonajuci doktor mi hned po tom povedal - a laskavo rychlo schudnite! taka tucna idete rodit?!? (mala som 92kg) ...ja som samozrejme vyklepana z porodu odkyvala, ze samozrejme - ale keby som bola som prave neporodila - hned by som mu svoje povedala, i ked viem, ze ma pravdu.... teraz som 3x tehotna a snaaaaad sa mi to podari ustrazit - i ked to telo si podla mna robi aj tak co chce ;) 🙂 😉 😀 😎

veronika89
1. feb 2012

ja som pribrala 17 kil z 56tich aj ma gynekolog zdrbal den pred porodom ze nemam tolko jest lebo ze je to uz vela... 😠 syn mal pri porode 3150g a teraz som zasa tehotna a mam 5 kilo plus z 57

katarina00100
2. feb 2012

takže nie som sama. už mám z toho priberania normálne depky. mám pocit, že priberám aj zo vzduchu.Som v 34tt a pribrala som už uctihodných 20 kg a to ešte nie je koniec. Vôbec nejem veľa, praveže surovu mrkvu aj 1kg za den, ovocie a zeleninku. Ale mám pocit, ze každým dňom som viac naliata vodou. Ešte aj v moči sa mi objavili bielkoviny, no tak čakám čo dnes bude na poradni.

terez24
2. feb 2012

@stipec26 ahoj - mozem sa spytat preco si tolko schudla prve 4 mesiace? Ti byvalo tak zle?
Ja sa desim toho, ked priberiem, ze mi tiez budu lekari pindat. Ja uz mam teraz 73 kg a ked nahodou priberiem 20kg ☹ achjaj....

stipec26
2. feb 2012

@terez24 nie nebyvalo mi zle, praveze som jedna normalne, lebo som do 3.mesiaca nevedela, ze som tehotna... nejako sa to asi samo - brala si zo mna, lebo bolo z coho... (mala som 96kg, 22prve tehu a 10kg zlomena noha)
ale napr. pri prvom som do 7 mesiaca pribrala len 6kg a potom prisli Vianoce a do februara (termin porodu) sa mi nejako prilepili zvysne kg..ani som si to neuvedomovala...

pokito
2. feb 2012

Ahoj, ja som v 24tt a pribrala som 13 kg. doki mi zatial nic nepovedala, ale priberam z nicoho, nepapam vela, tak neviem. Moja povodna vaha bola 56kg a vyska 173 cm

eeffka
2. feb 2012

tak to dakych zvlastnych lekarov, ze im take palky nevadia, ja som v 39TTa pribrala som 12kg a uz niekde okolo 6mesiaca ma lekarka sprdla ze este raz mi tolko za mesiac vyskoci ( vtedy +2kg) posle ma na interne, zacinala som na 55/168, teraz mam 67, vtedy mi ukazovala dake tabulky ze ma byt prirastok, co mesiac to kilo, posledne 4 t, co tyzden +1kg, cize max 13. lebo ze inak nestiha srdce a neviem co este ( proste zdravotne, nie esteticke dovody). Podotykam ze moja lekarka ma tak 120kg takze ziadna anorekticka fanaticka.
Ani si neviem predstavit ze by som mala +20kg uz teraz si neviem obut ponozky 😀 a kazdym dnom dufam ze uz bude koniec.

suzann
2. feb 2012

ja som pri prvom pribrala +22 kg, a to som sa v jedení krotila, jedla samé "zdravé veci", čokoláda mi nechutila. Tlak som mala stále pod 100, cítila som sa výborne a aj som vládala. po pôrode šlo všetko dolu. Teraz som 24 tt a +8,5 kg, takže to vidím zase na +20 Kg ak nie aj viac 😝 😝 A podotýkam som väčšinu dňa v pohybe. Takže moje telo sa asi chystá na horšie časy takto. Nič s tým nenarobím a dietovať nemienim 😀 😀

pokito
2. feb 2012

Zabudla som napisat ze som PN a musim lezat, tak asi preto sa to na mna tak lepi 😅

simaha
3. feb 2012

Ja som doteraz pribrala 13kg a tiez som pocuvala vycitky ze by som mala pribrat len 5kg za cele tehotenstvo.Pri prvom dietati som pribrala asi 15kg a ostali mi po porode asi 2kg.

kristinaanna
3. feb 2012

normálne tehotenstvo je 11 až 13 kg hore, veď niečo predsa váži dieťa, plodová voda, placenta ....
ja som pri prvej pribrala 22 kg a za 6 mesiacov som mala menej ako na začiatku, teraz 16 ale pri inej východiskovej váhe, dúfam že pôjdu dole

montinka
3. feb 2012

ja som pri oboch pribrala 13,5 kg

lucia422007
7. mar 2013

@tehullka aj ja som na tom takto zacinam zajtra 33 tyzden a pribrala som 19 kila, bojim sa ze kolko este priberem do porodu ale co mam robit ked mi chuti jest 🙂

lubikan
7. mar 2013

baby,myslite,ze je naozaj nutne pribrat tolke kila(tuku),aj ked si davate pozor na to co zjete (ak ste to robili pred tehu)? okrem teda dietata,placenty,plodovej vody...

je spomaleny metabolizmus??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre