Knihy o tehotenstve

monca_24
24. jún 2018

Ahojte baby,
doteraz som prečítala zopár kníh o tehotenstve a zaujímalo by ma, či mi viete ešte nejakú dobrú a prínosnú odporučiť. Mám ešte trochu času do pôrodu (som v 30. t.t.) a došlo mi už čítanie. Ďakujem za odporučenie tehuľky 😉

lavender21
24. jún 2018

@monca_24 ja ti odporúčim čítať o výchove a o starostlivosti o bábo, to som v tehotenstve nestihla a odvtedy nebol čas 😂 Veľmi prínosná kniha pre mňa bola Najšťastnejšie mimino v okolí, a od Bukovského Návod na prežitie pre bejby 😉

evalin88
24. jún 2018

Návod na prežitie pre bejby máme aj my 🙂... je celkom prehladná a k veci 🙂 aj ked sa k nej teraz po porode nestíham vrátiť 🙂

monca_24
autor
24. jún 2018

Tá vyzerá dobre baby, na tú sa kuknem 😉

lavender21
24. jún 2018

@monca_24 ak by si si ju chcela kúpiť odporúčam kúpiť spolu s knihou Hneď to bude Anjelik, ono sa to predáva ako dvojbalenie a tú druhú oceníš pri prvých prikrmoch. Ja som nerozvážne kúpila najprv ten Návod a potom som objednávala tú druhú... Záleží aké budeš mať bábo, ale ja som po pôrode fakt nemala čas čítať a toľko som toho ešte chcela stihnúť. K prvej knihe som sa dostala teraz keď má malá 11 mesiacov, aj to preto, že som ležala v nemocnici... :-/

biela_sova
24. jún 2018

O tehotenstve ako takom je vyborna kniha od slovenskych autorov https://www.martinus.sk/?uItem=219068Sprievodca tehotenstvom, hovoria o slovenskych realiach, ale teda ked uz mas tolko nacitane, neviem, ci Ti to prinesie este nejake nove poznatky 🙂

monca_24
autor
24. jún 2018

@biela_sova Túto som už presne čítala 😉

biela_sova
24. jún 2018

@monca_24 Tak uz len knihy o babatkach, starostlivost o ne...ja som ju dostala od jednej mamicky, je fakt brpzurova, steucna jasna vystizna, dost sa tam pise aj o uvodnych vysetreniach, stravovani, prebalovani, rozvijani motoriky

classymom
24. jún 2018

@monca_24 odporucam precitat si knihu Tajomstvo klidneho ditete od T. Hogg. Bude ti velmi napomocna po porode. Naozaj super kniha. Bukovsky je dobry a tiez, ak ma tvoja mama alebo svokra knihu Naše dieťa, tak si ju pozicaj. Neviem o žiadnej tak prehladnej knihe. Samozrejme, ber ju s rezervou. Je to kniha zo 70tych rokov. Ale dobre su tam opisane jednotlive mesiace do 1 roka zivota dietata. Co by mohlo zvladnut, co cakat atd. Potom su tam kapitoly o vyvoji dietata az do 3 rokov. A potom este mozes skusit nieco od Kiedronovej napr. Rozvijej se detatko.

monca_24
autor
25. jún 2018

@biela_sova tá sa tuším teraz dostáva v tých kufríkoch po pôrode ak sa nemýlim ☺

myjusiatko
25. jún 2018

Znovuzrodeny porod od michela odenta a koncept kontinua. Pripadne este nase deti, nase svety.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre