Koľko vitamínu A ma pečeňový syr?

tereza123123
4. jan 2011

Ahojte baby prosim poradte mi.vedela som ze nadmerne mnozstvo vit.A sposobuje vyvojove vady u dietatka.tak sa vyhybam tomuto vitaminu ale vobec som netusila ze sa vit.A nachadza v peceni...mavam ranne nevolnosti a jedine co moj zaludok dokazal na ranajky prijat bol jeden celozrnny rozok a pecenovy syr a to som ho jedla cely tyzden. Az vcera som sa dozvedela ze pecen obsahuje Acko...som z toho zufala jedno dietatko s VVCH uz som mala tak sa snazim davat si pozor na vsetko...neviete ci to mohlo prekrocit dennu davku vitaminu A? Za kazdu odpoved dakujem

ela2710
4. jan 2011

@tereza123123 ahoj, chapem tvoje obavy kedze jedno dieta uz ,alo VVCH, ale druhe mat nemusi, ja som jedla pecenovy syr aj pocas tehotenstva, a maly je uplne v poriadku, kazdeho vitaminu vela skodi, nejedna sa len o vitamin A, aj vitam C, D,..moze skodit vo velkom mnozstve, ale zas moze skodit aj ked ho mas malo, treba papat tak optimalne, nemozes vitamin A uplne vyskrtnut z tvojho jedalnicka 🙂

bosoriak
4. jan 2011

@tereza123123 Pecenovy syr rozhodne neobsahuje tolko pecene, aby to mohlo ohrozit plod. Obzvlast aj ke to kupovany syr 🙂 Skor sa jedna o tabletkovy vitamin, toho sa da pedavkovat jednoduchsie. Napriklad pripravky proti akne obsahuju konske davky vitaminu A a je tam jasne napisane, ze tehotne ho nesmu.
Perlicka: pecen obsahuje zas velke mnozstvo kyseliny listovej v prirodnej forme, tak si teraz vyber.
Neboj, to bude v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre