Koľkokrát vám brali krv počas tehotenstva?

ja311
10. júl 2015

Ahojte dievčatá,

chcela by som sa vás opýtať koľko krát vám počas tehu brali krv a koľkokrát ste boli na ultrazvuku.
Žijeme v zahraničí a viem, že prístup každého lekára je iný, avšak momentálne som v 25 týždni, ultrazvuk mi robili na prvej prehliadke v siedmom, potom následne v 12tom, 16tom, 20tom, pred týždňom mi robili 3D a teraz v pondelok budem v 26tom a opäť ultrazvuk.. to nevravím o krvi, ktorú mi odoberajú pri každej prehliadke. Vraj je naše dievčatko aj krv úplne v poriadku tak potom nechápem, prečo toho toľko .. som prvorodička,takže neviem či je to bežný postup ...

napíšte prosím svoje názory, vďaka 🙂
J.

bonaqa2013
10. júl 2015

@ja311 ono sa tieto postupy dosť menia. Pri prvom tehu som bola na sone raz - syn má 20r. Posledný krát som bola tehu v roku 2010 a krv mi brali asi tak 3-4 krát a na sone som bola 2-3 krát. ak sa dá vôbec o sone hovoriť - vyšetrenie trvalo asi tak 20 sek. Vôbec neklamem, bolo nás tam asi 40 žien a lekár to všetko vyprášil za hodinu..... ☹

somtoja13
11. júl 2015

@ja311 Ahoj aj ja zijem v zahranici a som prvorodicka, ja som mala v tehotenstve troska problemy cize mi od zaciatku tehu robil ultrazvuk kazde dva tyzdne t.j. kazdy krat ked som tam Bola ale krv mi brali len na zaciatku kym sa tehu potvrdilo a potom na prve testy a potom pri glukoze.Teraz som 33tt a ultrazvuk mi stale robieva kazde dva tyzdne.Pride mi ze ti dost casto beru krv,k comu jej tolko potrebuju? 😲 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre