Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kto z vás zistil tehotenstvo až v 8. týždni a neskôr?

modraslza
9. apr 2016

Dobry den. Rada by som si vypocula pribehy mamiciek co zistili svoje tehotenstvo az druhom ci v tretom mesiaci. A okolnosti s tym sprevadzane.

matulinuska
9. apr 2016

Ahoj, ja som zistila ze som tehotna az v 8tt. Bolo to kvoli nepravidelnemu cyklu, ktory sa nakoniec ukazalo, ze pravidelny bol ale trval az 52 dni. Netusim aky pribeh chces pocut, kedze si myslim, ze ked zistis tehotenstvo ci vo 4tt, 8tt alebo 12tt je furt stale take iste 🙂

aredhel
9. apr 2016

@modraslza ja som zistila moje tehotenstvo v 8tt...a predtym som normalne mala ms, ziadne priznaky tehotenstva nic...akurat potom neskor som chodila castejsie na wc na malu...to mi bolo trochu divne ale vobec som netusila ze moze ist o tehu...a az mi vynechala ms asi po 7 dnoch co som nedostala som sa testovala a test ukazal 2//...sla som potom ku gynekologovi a on mi potvrdill ze som tehotna v 8tt

modraslza
autor
9. apr 2016

Ja som zvedava, ci je moznost, ze testy su negativne a i napriek tomu by som bola tehotna. Minuly mesiac som mala dva dni ms z toho iba den normale a potom spinenie. Bolo mi aj zle asi dva tyzdne.test boli negativne.terazz mi uz sice neni zle..ale dostala som spinenie, ktore trvalo dva dni, tyzden pred ms... Zatial som este nedostala ms..musim pockat este par dni ci mi pride. A som zvedava co to bude. Mozno mi blbnu hormony.

modraslza
autor
9. apr 2016

@matulinuska poslala som ti odpoved, len som ta zabudla oznacit. Len by som este pridala , ze ja sa nepytam od vas ci som tehotna, skor ma zaujima ci su tu mamicky co prisli na svoje tehotenstvo neskor ako prvy mesiac... 🙂

modraslza
autor
9. apr 2016

@aredhel takze si ani neskusala test v prvom mesiaci..a ani si nebrala kiselinu listovu ani ine a vsetko bolo ok?

aredhel
9. apr 2016

@modraslza mna vobec ani nenapadlo ze by som mohla byt tehotna...neplanovala som tehotenstvo vobec...bol to pre mna sok ked som to zistila...ale vsetko bolo v poriadku akurat v 6 mesiaci som lezala v nemocnici kvoli hroziacemu potratu ale potom bolo vsetko v poriadku a narodila sa mi zdrava dcerka 🙂

modraslza
autor
9. apr 2016

Ja uz jedno dietatko mam a pri nej som hned zistila tehu..minuly mesiac som si bola taka ista tehotenstvom a testy boli negativne, tak som si to pustila z hlavy.teraz necitim nic zvlastne len to spinenie mi nejde do hlavy..je tu vsak moznost , ze mam problemy s hormonmy..takze pockam na ms a pojdem uz k lekarovi.

aredhel
9. apr 2016

@modraslza a to som pocas tych prvych tyzdnov az kym som nezistila tehotenstvo aj dost fajcila...prestala som uplne az som videla na teste dve ciarky

modraslza
autor
9. apr 2016

@aredhel Hlavne, ze mas zdravu dcerku 🙂 Ja sa i bojim , ked to bude tehu ci bude vsetko ok, pri prvom tehu som brala pravidelne vitaminy. a teraz posledny mesiac som dva krat zurovala po dlhych dvoch rokoch..a ked to budu hormony..ci to bude vazne alebo sa to da rychlo do poriadku.

modraslza
autor
9. apr 2016

@aredhel takze si mala i ms?

aredhel
9. apr 2016

@modraslza no asi bude najistejsie ist k lekarovi...ten ti povie o co ide...hoc aj s tym mam skusenosti lebo bola som tehu aj 2. krat a to bolo take ze normalne som mala ms a raz ked mi skoncila tak hned 3 dni nato znova spinenie...tak som uz tusila o co ide a urobila som si test, bol pozitivny...sla som potom k dr. a on mi urobil ultrazvuk a jeho verdikt zaznel ze neni mozne aby som bola tehotna lebo akurat mi skoncila ms a na uzv nebolo nic vidiet...nakoniec to bolo mmt...ale mala som aj bolesti velmi silne...ale nechcem ta tym strasit...a to babo bolo tiez v 8tt ked sa to vsetko zomlelo

aredhel
9. apr 2016

@modraslza a pri tom prvom som mala normalne ms ako som pisala...vobec ziadne priznaky zo zaciatku...az potom zrazu bum...vynechanie ms a babo bolo v 8tt...ale presne ako pises ze podstatne je ze dcerka je zdrava nech uz sa dialo cokolvek vtedy 🙂 a myslim si ze aj ked si si nieco na tych zuroch dala tak to by nemalo uskodit babu aj ked si tehu...to by si musela pravidelne pit a fajcit...

modraslza
autor
9. apr 2016

@aredhel Ano napadlo ma i to..lenze mne tie testy vysli negativne a nic ma neboli..dufam, ze to nebude to...ale priznam sa, ze i to ma napadlo.pockam tych par dni a pojdem k lekarovi. ja bolesti nemam akurat prsia co je vsak pred ms normalne a sem tam ma pichne v podbrusku co je takisto pred ms normalne uz mi neni ani zle...ktore tehu si mala prve?

modraslza
autor
9. apr 2016

@aredhel sice neplanujeme momentalne druhe babo, ale privitam tehotenstvo skor ako hormonalnu poruchu...najhorsie je to cakanie...pri prvom tehu to bolo super hned som to citila a testy vysli v den kedy mala prist ms pozitivne..tam som neriesila ziadne cakanie..

shia
9. apr 2016

@modraslza ja mam tak isto ako ty, tiez som zvedava co to moze byt, idem o dva dni k DR, tak snad budem "mudrejsia"..tyzden meskal menzes, uz som sa zacinala tesit, a dnes trosku spinenie, uvidime ako to bude pokracovat este do utorku kym nepojdem k Dr... testy tiez negativne, pri dcerke som si test robila az dva tyzdne po omeskani menzesu (nenapadlo ma skor, ze by som bola tehotna,lebo som bola tesne po gyn. operacii tak som myslela, ze este po operacii mi menzes nenaskocil), dokonca som bola v 4tt u doktorky a nezistila ze som tehu a robila mi vsetky testy! az ja som si v asi 6-7 tt spravila pozitivny test a potom Dr potvrdil...teraz nechapem co sa deje, snad to bude ok, lebo som bola uz dvakrat aj na cysty operovana :-/

modraslza
autor
9. apr 2016

@aredhel Dakujem za pozitivnu odpoved, potesila ma. Nastastie nepijem a nefajcim pravidelne, ale trosku som sa uvolnila a vypila na tych zurkach...nie vela ale predca.inak nepijem preto som z toho troska v strese...

modraslza
autor
9. apr 2016

@shia Takze i ty si v podobnej situacii...zvedava som..daj mi vediet ako dopadnes u dr..i ja dam vediet o sebe. Dufam, ze dostanes prijemnu odpived u dr. Ako ti prisli na cysty? A z coho si ich mala? z hormonalnych problemov ci?

aredhel
9. apr 2016

@modraslza urcite chod k lekarovi on ti najskor povie co to je...netreba robit ziadne predcasne zavery ani sa zbytocne stresovat aj ked viem ze to nie je jednoduche...drzim ti palce nech vsetko podla moznosti dobre dopadne a posielam jedno modre 🙂

modraslza
autor
9. apr 2016

@aredhel Dakujem 🙂

shia
9. apr 2016

@modraslza obe operacie na cysty (zistena endometrioza) boli este pred tym ako som bola tehotna...v 2010 a dec 2011 tusim, a v jan 2012 som hned po operacii prvy mesiac otehotnela, nariek tomu, ze mi "predpovedali" ze prirodzene vobec neotehotniem 🙂 Na prvu cystu vlastne ani neprisli 🙂 ja som vetdy praxovala pocas VS a cely den som zdvihala euro-palety, a vecer ako som si lahla na postel, tak neico v bruchu prask, strasne na vracanie mi zostalo, brutal krce..kedze osm mala pred menzesom, myslela som, ze je to nejaky silnejsi menzes, celu noc som sa zvijala v krcoch,ale oni len silneli a silneli, nic nepomahalao, ani lieky..rano sme nakluslai k Dr, konkretne osm presla siestimi !!! doktormia vsetci tvrdili ze to je slepe crevo, len ja som tvrdila, ze nie som blba, ze to ma boli lavy vajecnik..vsetci ma vysmiali, ze ja tomu nerozumiem..ani nebrali do uvahy, co hovorim, ze ma naozaj boli strasne vajecnik, hodili ma bleskovo v nemocnici na urgentnu oepraciu, ledva mi stihla infuzka vykvakpat (crp co ma byt 0-10 som mala 200 - zapal), dokonca ma zacali este aj oeprovat na slepak na chirurgii, a saaaamozrejem kto mal pravdu?? v strede operacie ako ma otvorili (samozrejme na opacnej strane nez mali, mudraci) zistili, ze naozaj to nie je slepe crevo, ale lavy vajecnik, takze ku mne rychlo zhanali gynekologa atd..este ze som bola v celkovej narkoze,lebo by som ich vyhubovala, ze kto mal pravdu...takze takto sa mi to zvrtlo...skoda reci na dalsie detaily...praskal mi cysta na vajecniku, mala som ja pravdu..dalsia operacia o rok neskor to ide,akurat nestihla prasknut, prisla som vcas, iba odperovali....a potom za mesiac htehu a potom cisarsky...aj to mi samozrejem traja doktori odbornici tvrdili, ze ja prirdozene neotehotniem a napisali ma na umele,. pricom som tam bola uz v 5 tt...zistal som si to tiez sama..co vam poviem....baby, verte len sebe, doktori nic nevedia ;)

lejla13
9. apr 2016

Ahojte baby. Mám podobný problém. Už asi dva týždne, v podstate od skončenia MS sa mi točí hlava, pár krát mi zostalo zle ale nevracala som. Bolia ma strašne bradavky, stále skoro stoja, som unavená ... Tiež mávam nepravidelný menzes a ja mám to šťastie, že sa by sa to mohlo dať všetko vysvetliť a je to len veľká zhoda náhod, že sa to všetko deje naraz, ale neviem no.. robila som už dva testy s tým, že určite som v tom a všetky negatívne. Zo začiatku mi skoro vôbec nechutilo jesť, čul by som jedla a rýchlo mi trávi.. v pondelok idem k ženskému tak som zvedavá, čo mi povie. Ale tiež by som bola radšej tehu ako mať nejaké hormonálne poruchy. Počula som o veľa prípadoch že ženám test neukázal tehotenstvo ale doktor ho potvrdil. A niektorým to test ukázal až v 5 mesiaci, ale to už samozrejme dávno vedeli a len skúšali, kedy test ukáže... tak som zvedavá, čo mi povie 🙂 obom vám držím palce, nech je všetko tak ako má byť, v poriadku.

shia
9. apr 2016

ja inak poznám jednu babu, čo bola v 6tom mesiaci a ešte stále jej test neukázal, že je tehotná..a do 5 mesiaca ani netušila, že je tehotná, žiadne príznaky, menzes mala, akurát sa jej nezdalo, že priberá jedine na bruchu 😀 išla k Dr a že je tehotná... 😀

modraslza
autor
9. apr 2016

@shia Nemam slov. Hroza ...Mas teda neprijemne skusenosti...

shia
9. apr 2016

@modraslza našťastie všetko dobre skončilo, a len dúfam, že nič podobné sa mi už nebude opakovať...za dcérku to všetko stálo ;) ale len na SR sa mi moze stat, ze ma omylom otvoria na inej strane nez mali (lebo prava- a lava - to je teda problem zistti vopred :D preto mam jazvu trikrat tak velku, lebo samozrejme uz ked "načali! na pravo a museli sa dostať doľava, tak to nebolo asi také eeeasy..čo už narobím, teraz sa n tom len bavím..ale keď som išla neskôr inému Dr a zbadal moju jazvu na bruchu - ukazuje na nu a pýta sa " a to vam preboha kto spravil? " 😀

modraslza
autor
9. apr 2016

@lejla13 Ja som mala minuly mesiac dva dni ms, co sa mi nikdy nestalo predtym..a potom mi este bolo zle i som zvracala , ale spravila som si viac testov (ani radcej nebudem hovorit kolko) a uplne vsetky boli negativne..teraz tyzden a pol mi uz nic neni a uprimne som i zabudla o tom , ze mi bolo zle..ale zacala som spinit, co sa mi nikdy nestalo, ze by som spinila mimo ms, takze mam chrobaka spat v hlave...no nepozdava sa mi to uvidime...

modraslza
autor
9. apr 2016

@shia Hlavne, ze si z toho vysla ziva, lebo znie to strasne. A to slepe crevo ti vybrali ci nechali?

3009
10. apr 2016

Ahojte. Ja mám dcéru, ktorá zistila, že je tehotná v 6 mesiaci. Dobre čítate. Pritom už jedno dieťa má a to vedela hneď že je tehotná. Ona bola po operácii krčka maternice, takže hormóny pracovali, takže mala do 6 mesiaca normálne menzes. Chutilo jej sladké a trochu pribrala na žalúdku ale ináč žiadne problémy. Aj lekár potvrdil, že do 6 mesiaca sa môže stať, že je menzes v takomto prípade, ale ak by bol aj po 6 mesiaci, tak by musela ísť do nemocnice. A čuduj sa svete od šiesteho mesiaca menzes už neprišiel a narodilo sa zdravé dievčatko.

shia
10. apr 2016

@modraslza no už "keď tam boli", tak ho už vybrali, už sa začínalo trošku zapalovať, lebo od cysty čo mi praskla do brušnej dutiny sa začínali zapalovať orgány, ale našťastie som prišla o minútu 12, že sa nič zlé nestihlo stať..a môj "pôrod" detto, v hodine dvanástej, sama som opäť prišla do nemocnice a stihli to v hodine dvanástej (v 34tt), lebo tiež začínal byť vážny problém - preeklampsia, ale našťastie sa to stihlo všetko akurát včas a veľmi dobre (klop klop)

sabina1975
10. apr 2016

@modraslza mam tri deti a ani pri jednom som nebrala ziadne vitaminy a vsetci su zdravy

bonaqa2013
10. apr 2016

pri 3 tehu som prišla k lekárke s tým že nemám menzes, ale nemala som žiadne príznaky tehu - nevolnosti, prsia....Len keď som mala dostať menzes - tak som našla kvapku krvi na nohavičkách - a ja myslela že to je už OK. Lekárka vyšetrila a podľa nej som bola v 14 tt, poslala ma v ten istý deň na sono - tam zistili že som už v 15tt. Už sa ani nič robiť nedalo.... ako na potvoru som si za nič na svete nevedela spomenuť kedy som mala menzes naposledy - takže ešte aj tam bol problém. nikdy som nefajčila, nepila alkohol takže v tomto problém nebol. Narodila sa dcéra a podľa lekárov bola prenášaná.... V súčasnosti má 7 rokov a chodí do 2 tr.
A keďže ja mám pravdivé sny - krátko pred tehu sa mi snívalo s 2 rybkami... Tá menšia sa na mňa krásne usmievala. Rybky - prírastok do rodiny. ani ma nenapadlo že to budem ja - veď o nič sme sa nesnažili, práve naopak..... o niekoľko mesiacov sa narodila dcéra - menšia rybka a väčšia rybka bola bratrancová dcéra - narodila sa pár dní pred dcérou a bola väčšia....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli