Kúpalisko a tehotenstvo

doliva
3. júl 2013

Dnes mi kámoška vravela e ide na kúpalisko si trošku opáliť bruško aj telo,pri tom je v 4-mesiaci...Je to rozumné?Podľla mňa to môže uškodiť

katren
3. júl 2013

@doliva ako jej to môže uškodiť? veď tehulky bežne chodia na dovolenky k moru a tam sa tiež opaluju...je jedno ci sa bude opaľovať doma na dvore alebo na kúpalisku, nie?
a pokiaľ sa chce kúpať, nech sa páči 😉, aspon jej nebude tak teplo

doliva
autor
3. júl 2013

@katren preto sa pýtam lebo ja som minule tak v plavkách vybehla na dvor a prišla suseda že tehotná žena nesmie vystavovať bruško na priame slnko a tiež som nechapala prečo,a mi povedala že len vtedy posiela doktor na slnko ked ma žena veľa plodovej vody...No tiež som tomu nechápala

xlucia
3. júl 2013

@doliva
@katren kupalisko je miesto tolkych bakterii ze je to totalne nerozumne. v mori je vody ovela viac a je slana, cize prirodzena dezinfekcia ktora nedrazdi ako chlor.
opalovat brusko, tiez nie je zrovna rozumne, prehrievat ho .... to plodu neprospieva

trish31
3. júl 2013

@doliva brusko by sa nemalo prehrievat,takze ked je tehotna vystavena na priamom slnku,je dobre si brusko zakryvat satkou,napriklad.Inak neviem,preco by sa nemalo opalovat v tehotenstve,ak to tehotnej nerobi problem.Ja po dvore chodim aj s odhalenym bruskom,pri mori som chodila v celych plavkach,lepsie som sa citila...

doliva
autor
3. júl 2013

@trish31 vieš naši majú domček pri vode a dbre ti padne sa tak nožkamy počapkať preto som bola s toho prekvapena a inak mam stále oblecené šaty

trish31
3. júl 2013

@doliva kludne sa mozes opalovat,neboj sa...

doliva
autor
3. júl 2013

@trish31 no ta idem si zajtra aj bazenik kupit taký pre 4-ročné deti dám ho pod altánok a budem sa v ňom ja 70 kilová mrožica čapkať 😀 len dúfam že tam i to sadlo napchám 😀

trish31
3. júl 2013

@doliva ja sa v nasom bazene chvachcem 😀

bonnie1
3. júl 2013

no ja som na kupalisko nechodila ako tehu. a tiez na termalne by sa nemalo..je tam vela bakteriii. to uz sa skor odporuca more. a ano tehotna by sa nemala opalovat a mala by sa vyhybat priamemu slnku ( ako kazdy od nejakej 11tej do 3tej ) a nemala by sa velmi natierat roznymi kremami. to nemam z vlastnej hlavy videla som minuleho roku o tom nejaky prispevok kde o tom hovoril doktor. ono to sa moze stat vselico..

digysa
3. júl 2013

@doliva Pred tyzdnom som bola u nas v klube (my kupaliska takeho typu ako na SK nemame), kde mame velky bazen pre verejnost a bol tam mkanzelsky par so synom. Mamicka bola asi 3 tyzdne pred porodom (povedala mi) s obrovskym bruchom. Jej manzel lekar (prisiel prave v lekarsom mundure) jej hovoril, aby si isla "oddychnut" do bazena....aby tu zataz, co nosi trochu uvolnila vo vode. Opalovanie bruska je podla mna tiez neskodne....len neviem, kto by vydrzal v takej polohe lezat a opalovat sa 😉

stardust
3. júl 2013

@digysa ani nevies, ako si ma tymto prispevkom potesila, lebo mam pocit, ze som robila v tehotenstvach vsetko, co je v SR "zakazane". Cisto hypoteticky, kracam si po ulici vo vasom state, prazi slnko, chcem sa osviezit na kupalisku...pustia ma tam aj ako neclenku klubu?

digysa
3. júl 2013

@stardust Nie, ako clenku ta nepustia, lebo tam musis mesacne platit.......ale mame mestske bazeny, zadarmo.....po okoli.......na Floride to bez slnka a bazena nejde.....a byt pocas tehotenstva zahalena, aby ma neopalilo to sa tiez neda...
Ta konkretna mamicka, mala na sebe cierne bikiny plavky. Postava absolutne perfektna az na to obrovitanske gulate brusko...... dokonca tam este cvicila s 2-rocnym synom.....

Ja som raz hrala tenis a moja partnerka bola v 6-tom mesiaci....tu sa pocas tehotenstva zije.....tu sa neumiera 😅 🙂

stellamaris
3. júl 2013

@doliva ved nech sa die okupat,ak chce,nech sa opaluje 😉 ja som sa tiez v termalnom bazene kupala tesne pred porodom a niekolkokrat dokonca.Kedze sa neopalujem a skryvam pred slnkom,ani v tehu som to neriesila.

lleniak
3. júl 2013

@digysa ale ved si lahnes na lehatko a nastavis si sklon tak, aby ti bolo v polosede/pololahu pohodlne 😉 jaaaaj, to boly casy, s bruskom pri bazene...tazka pohoda

digysa
3. júl 2013

@lleniak Mna tak bolelo brucho...ja som mohla iba na boku lezat....pamatam si to....mna ta poloha bolela....a v nasej horucave..... ani keby ma poprosili....vzdy len pod slnecnikom som bola....

lleniak
3. júl 2013

@digysa tak ja tiez najradsej v tieni, aj bez bruska. a s brusiskom uz aj tak len na chvilu a rovno do vody, aby nadnasala 😉
ale tak som si zaspominala, az pozeram, ze hrubky pisem 😀 no fuj 🤐

katren
3. júl 2013

@doliva no asi sa ta prebytocna plodova voda na slnku vypari 😀
@xlucia ja mam za sebou tri tehu v lete a ani pri jednom som sa neskyvala...jasne ze som nebola na priamom slnku o dvanastej...
a pisala ze sa ide opalit, nie kupat....a s tym tiez nie je problem, ved v lekarni zozenies tampony pre tehulky na kupanie 😉

doliva
autor
3. júl 2013

@katren ako s kanvici 😀

lussy23
3. júl 2013

tehotenstvo a činnosti, ktoré počas neho žena robí je vecou svedomia. Pokiaľ to vašej kamarátke svedomie dovoľuje, netreba nič riešiť🙂 je to dospelá žena a je si zodpovedná za zdravie svojho dieťaťa.

ollynka
3. júl 2013

bola som tehotná v lete,ale bála som sa opaľovať,vždy som bola na slniečku len krátko,a kúpať som sa vôbec nekúpala,aby som nedostala neakú infekciu.Myslím si,že je to predsa trošku riskantné,keď čakáme drobčeka.Ja na jej mieste by som sa spýtala svojho gynekológa.

anjelik2509
3. júl 2013

ja ani ako netehotná by som na kupko nešla...A na slnku mi pobyt nerobí dobre, je mi zle, takže sa slnku vyhýbam...A okrem toho, neodporúča sa tehotným chodiť na kúpaliská, vodné nádrže, kvôli zdroju infekcií a podobne...Morská voda je ale niečo iné..A slniť sa odporúča tiež len nejakých max. 30 minút, aj to preháňam...

sonagolisova
3. júl 2013

@doliva uskodit jej moze sa vypekanie na priamom slnku ale to v podstate kazdemu cloveku...predpokladam, ze ma rozum a bude sa na slniecko vystavovat po 15 hod. , do vody by som nesla osobne z hygienickych dovodov, ja osobne som sa bala moznej infekcie takze som sa kupala iba v mori na kupaliska som nechodila pocas tehotenstva ale je to vecou osobnej volby..

billam
3. júl 2013

Na verejne kúpalisko by som určite ako tehotná nesla. A rovnako vystavovat bruško priamemu slnecnemu ziareniu nie je najvhodnejšie.

nativanativa
3. júl 2013

Ja som sa minulé leto chodievala slniť s bruškom a v pohode,akonáhle som cítila väčšiu palavu tak som išla do tieňa ale ja sa rada vyhrievam na slniečku

barbishkamiracle
23. júl 2013

Slnko urcite nie medzi 12tou a 15tou. Ked s mierou, je to ok.Treba davat hlavne pozor,aby sa brusko neprehrievalo. Co sa tyka bazena, urcite odporucam pouzit specialne tampony,ktore su vhodne v tehotenstve.

stella33
29. júl 2013

@barbishkamiracle ake su to tampony? su ine ako bezne pri mens.? ja som len v prvom trimestri. bazen mam doma, takze cisty 🙂, ale za sebou 2 potraty, takze sa trochu obavam.

barbishkamiracle
30. júl 2013

@stella33 ano, su ine. Su napustene speci olejcekmi, ktore neprepustia ziadnu bakteriu,aj ked v domacom bazene.Zn.Tena ich ma, pytaj v zdrav.potrebach.Prijemne plavanie zelam 🙂.

valy
30. júl 2013

v tehotenstve je vasia sanca, ze sa pri opalovani vytvoria pigmentove skvrny, tak sa treba riadne natierat kremami a radsej neopalovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre