Kúpanie v tehotenstve

katkahrpt
24. apr 2022

Ahojte baby,
Chceme sa ísť dnes s manželom kupat do termálneho aquaparku a čítala som že na kúpanie v tehotenstve sú dobré tampóny určené pre plávanie. Lenže sa chcem opýtať, lekárka mi zakázala pohl. Styk, dvíhať ťažké veci keďže mám nízko placentu a chcela by som vedieť či ten tampón nemôže byt v tomto prípade viac na škodu. Ďakujem za odpovede

petamich
24. apr 2022

tampon isto nie ale pripadna infekcia isto ano 🙂 tak by som si to s tou termalnou vodou asi radsej rozmyslela - termalna voda sa totiz neodporuca tehotnym zenam ani s tym tamponom, kvoli vyssiemu riziku infekcie (kadeco tam moze "plavat") a ten tampon potom do klasickeho plaveckeho bazenu resp. netermalneho, ten by nemal nic sposobit, kedze sa zavadza na zaciatok posvy

18dada18
24. apr 2022

Suhlasim s @petamich .. ešte by som dodala k tej termálnej vode, že ohrieva plodovu vodu a to nepôsobí dobre na bábätko. Môže spôsobiť, že sa zahreje a niečo sa zle vyvinie (mozog, srdiečko...) takze urcite ti to nestojí za jedno kúpanie. A ak tak, radšej v normálnom bazéne s tampónom ako v termálnej vode. @katkahrpt

mamamasama
24. apr 2022

Tak ja budem asi dievčatám troška protirečiť, ale plávala som celé tehotenstvo. Používala som probiotické tampóny. Boli sme párkrát aj v Bešeňovej. Takisto som mala rizikové, predčasné otváranie kŕčka. Užila som si vodu, wellnes, sauny, masáž, aj rybičky. Akurát som nezajdila na tobogánoch, ale inak všetko s mierou. Sauna na chvíľku, pobyt v teplej, nie horúcej vode 😁 Užite si to.

18dada18
24. apr 2022

@mamamasama tak v tom prípade si asi nevedela, čo si tym mohla spôsobiť svojmu bábätku. A to, ze sa nič nestalo je super, ale mohlo sa. Pokiaľ si rizika poznala, tak si nezodpovedná.
Ale áno, pokiaľ by som rizika nepoznala, aj ja by som si to užila.

mamamasama
24. apr 2022

@18dada18 nezodpovedná nie som a tehotenstvo nie je choroba.. ,že riziká... plávanie? 😁🙈 Prosím ťa...

18dada18
24. apr 2022

@mamamasama ja som nepovedala plávanie, ale plávanie v termálnych vodách. Prečítaj si moj komentar este raz. A ty si ešte dodala aj sauny a to mi príde max. nezodpovedné pokiaľ poznáš riziká. A odporúčať to tehotnej žene, ktorá možno netuší a má aj nejaké riziko (nízko placentu) mi pride tiež nezodpovedné.

mamamasama
24. apr 2022

@18dada18 tak si asi ani ty nečítala, čo som napísala ja... Všetko s mierou... Ty si asi ten typ ženy, ktorá keď otehotnie, tak je "chorá"

18dada18
24. apr 2022

@mamamasama áno, ja som ten typ ženy, čo po 7 rokoch snaženia a 2 rokoch liečby ivf, kvantách injekcií a vyšetrení (a to nemám zistený ziadny problém) nebude ohrozovať vymodlené dieťa kravinami, ktoré mi za to nestoja a počkajú ma aj o 9 mesiacov. Ale to nepochopia presne také ženy, ako si ty. Iba tvoj názor je ten správny, lebo tebe sa nič nestalo. Ja som nikde nenapísala, ze musí iba ležať s vylozenymi nohami, ale ze termálne vody nie sú v tehotenstve vhodné. Môžu prinášať urcite riziko. Zatial co my sa tu hádame, tak zadavateľka príspevku sa uz mozno kúpe. Nebudem si kaziť deň. Týmto končím túto debatu. Nech sa ti darí.

vroni
24. apr 2022

Ako tehotná som sa chodila kúpať, plávala som a kľudne som bola aj pri mori (a v mori). Takže nepatrím k tým, čo omlievaju hrozou z každého "nebezpečenstva". Ale termálna voda a sauna sú aj podľa mňa no go.

mirkasmile
24. apr 2022

Pracujem v hoteli, mala som tam ubytované aj tehotné ženy, ktoré si išli maximálne zaplávať do bazéna, aj to iba na chvíľu. Do sauny nešli ani na chvíľu (viem to,lebo tu som im nezapinala,lebo kvôli tehotenstvu nechceli).
Čo sa však týka termalnych bazénov, viriviek sa to neodporúča skrz vysokú teplotu vody, a tak isto ani sauna sa neodporúča.
Klasické bazény, a masáže by mali byť ok.

lusyyy36
24. apr 2022

Ja som na začiatku tehotenstva vyhrala pobyt fo Bešeňovej, moja prvá výhra, dr mi to neodporucala, takže som to posunula našim

simona92101
24. apr 2022

@katkahrpt termalna voda ani sauny sa neodporucaju,z dovodu infekcie a vysokej teploty. Klasicky plavecky bazen a plavanie je ok

kiki68
24. apr 2022

@katkahrpt tiez som mala nizko placentu, do 26tt praevia marginalis, kupala som sa raz a pouzila tie tampony do vody. Tak mozes skusit, saunu urcite nie

andrea_86
24. apr 2022

@mamamasama U mňa nápodobne... každej ako je dobré 🙂 v pohode do sáun, aj teraz chodievam. Som na sauny zvyknutá od 7mich, kedy ma rodičia brávali. Ono je somarina, že sa prehrieva plodová voda na neúnosnú teplotu. Napr.10 minút v 90°C saune sa zvýši telesná teplota o 0,5°C. Prečo je napr. potom moč hneď po saune takej istej teploty ako pred saunou? Moč neobsahuje vodu? Takže, ak je s tým doktor OK a ak je žena zvyknutá na saunu a nemá rizikové tehotenstvo, tak za mňa pohoda. Rusi a Fíni by o tom vedeli debatovať 😀

zajkalia8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre