Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Let tehotnej do Austrálie

makromolekula
7. nov 2012

Ahojte dievcata, v marci ideme na vylet do Australie...letenka je nestornovatelna.ja sa uz vsak neviem dockat snazilkovania. Rozumiem, ze otehotniet nie je take jednoduche, ale co ak by sa zadarilo? len ten let ma odradza. Leteli ste tehotne niekam tak dlho? dakujem Vam velmi pekne za odpovede a postrehy.

anjelicek26
7. nov 2012

@makromolekula - ten let je dlhy, ziarenie pre babo nic moc. A potom, co som maleho takmer porodila na parizskom letisku pri medzipristati, si o lietani v tehu myslim svoje 😖 Vela zien ti povie, ze je to ok, ja vravim, ze ten stres a ziarenie robia neplechu :( Ale toto ries az keby si tehu

makromolekula
autor
7. nov 2012

@anjelicek 26 dakujem Ti pekne za reakciu, tieto individualne skusenosti su pre mna dolezite.

zuzana909
7. nov 2012

tak ja osobne som tiež letela na začiatku tehotenstva na dovolenku a nedopadlo to vôbec dobre, neviem či to bolo spôsobené letom alebo dovolenkou v mori, ja po tejto skúsenosti by som už nikdy neletela ako tehotná, ale môžem povedať, že sesternica letela z anglicka na SK a späť a nič sa jej nestalo bola cca v 5 mesiaci, záleží asi aj toho v akom štádiu tehotenstva si, ale naozaj by som to riešila až potom ak takáto situácia nastane 🙂

anika159
7. nov 2012

@makromolekula ja som letela v 5 mesiaci na tahiti lezeli sme 28 hodin... Kup si stahovacie pancuchy kvoli tromboze... Ale inak pohoda... A keby sme mali cas letela by som i vo vyssom stadiu bez problemov🙂

saza007
7. nov 2012

@makromolekula ako tehotna som letela z Noveho Zelandu do australie, odtial do SAE a odtial do Londyna. Bolo to v prvom trimestri, ziadne problemy, isla by som opat 😀

kvetinka211
7. nov 2012

@makromolekula pockaj so snazenim, URCITE!!! viem o com hovorim, celu svadobnu cestu mi bolo na vracanie 🙂 Takze z toho inak velmi zaujimaveho mesta poznam hlavne verejne zachody, izbu kde sme byvali a miesta kde sa dalo zohnat v pravidelnych intervaloch nieco male pod zub co by som zvladla zjest ... o prisernej unave ani nehovorim ... dodnes neviem ci to mesto naozaj tak smrdi a ci je tam take zle jedlo ako sa mi zdalo :D
Ten let tiez nie je celkom ok, aj ked my sme nastastie v poriadku ... tiez som sa nevedela dockat a to stacilo pockat jeden mesiac :D
p.s necakali sme ze sa zadari hned na 1x ...

rebroza
7. nov 2012

@makromolekula ja by som pockala. my sme mali naplanovanu cestu do USA, trochu turistiky... tak som si povedala, ze pre istotu pockam so snazilkovanim, co keby nieco. v cudzej krajine. bo podla mna nejde len o ten let. napr. ja som zacala v druhom mesiaci spinit, doktor ma nechal na PN cely mesiac, byvalo mi zle, unavena som bola cely 1. trimester.
takze som bola velmi rada, ze to vsetko bolo az po dovolenke...
netvrdim, ze kazda zena ma na zaciatku dake problemy, unava, nevolnosti... ale nikdy nevies, ake to bude.

hradnapani
7. nov 2012

@makromolekula pokial nie si tehotna, tak este tu chvilu pockajte a uzite si krasny vylet, bez nevolnosti a stresu. Svagrinu pustil lekar (australsky) na let Australia -Sk a spat az vo stvrtom mesiaci a naspat isla koncom siesteho. Inak jej to neodporucal a to nemala ziadne problemy. V prvom trimestri je velke riziko potratu (aj ked urcite tu bude vela bab, ktore ti povedia, ze isli a nic sa nestalo) a v poslednom zase riziko predcasneho porodu. Ja sama som zazila, ze som cestou z australie v lietadle dostala taky silny menzes, aky som v zivote nezazila. V tejto vyske je fakt vsetko ine...

ervenka
7. nov 2012

@makromolekula pozri tuto diskusiu, najdes tam aj moj zazitok 😉

talula
7. nov 2012

ked som bola v 4tt letela som len 3hod z Grecka na Slovensko a vsetko bolo v poho, ale do Australie to trva trochu dlhsie, neviem ci by som sa na to dala

makromolekula
autor
7. nov 2012

@ervenka prosim priloz mi link. dakujem pekne🙂

gab
7. nov 2012

@makromolekula ja som letela 8 tt a uplne v pohode, akurat som mala pochystane magnezium v zasobe, keby nieco.A k tomu ziareniu v lietadle...hm.. treba si poratat kolko presedime za pocitacmi... a to skodlive nie je? 😖

chanel5
7. nov 2012

Ono tam nejde tak o dlzku letu ale o vzlietanie a pristavanie(zmeny tlaku), ja som bola letuska a bolo pravidlo hned ako zostala letuska tehotna, prestala lietat. Vela kolegin potratilo, lebo nevedeli, ze su tehotne:( a pracovali nadalej.... Radsej uz vydrz ....

mahalo
7. nov 2012

Ja som letela do Australie. Nebola som tehotna, ale musim ti povedat, ze je to dost unavna, nepohodlna a dlha cesta..nechcela by som to absolvovat ako tehotna :/ ziarenie mozes bez problemov inak odmietnut ked povies ze si tehotna - mali by to akceptovat a zobrat ta bokom na matnu jemnu prehliadku, takze to v poho..ale tie tlaky v lietadle a teda ajv tele..co ja viem..tiez som o tom dost citala, lebo sme mali s muzom kupene letenky do New Yorku. Nakoniec sme letenky stornovali a vratili nam dokonca viac ako sme za ne zaplatili :D ..nebol s tym problem, pretoze som kupovala letenky ked som este nebola tehotna, co mi potrvdila gynekologicka a kedze letenka bola poistena, preplatili mi ju v plnej vyske..teda este viac nam dali..a to preplatili moju aj manzelovu ;) ale dodam, ze moj let mal byt v 35 tt tusim alebo tak nejak..takze rizikovejsie..keby som bola mono v prvom trimestri, tak by mi to nestornovali. Treba sa informovat u danej leteckej spolocnosti, no pokial mas poistenu letenku, stornovat mozes, pokial mas na to dobry dovod, alebo odlozit let, ci predat let za urcity poplatok, okolo cca 100 az 150eu..treba zisti podmienky danej leteckej spolocnosti a poistovne.

korenbaba
7. nov 2012

ja som letela v 5 mesiaci do Irska a uplne v pohode, bol to dokonca moj prvý a nervy... ale všetko bolo v poriadku. Kamoška cestovola počas tehu 3.krat do ameriky. posledný krát v siedmom mesiaci a v tiež uplne v poriadku. Podla mna je to trochu aj individuálne, aj v kolkom budeš v marci, aj ako bude tehu prebiehat
@chanel5 ano, ale letuška sa nalieta podstatne viac. zatial som sa nestrela s tým, že by gynekolog pri nomrálne prebiehajucom tehu zakázal let. minimálne v prvých mesiacoch.

mahalo
7. nov 2012

no lenze pri lete do Australie mas dve medzipristatia, takze vzlet a prilet takto dokopy za 24hod je dost...a ja takisto som citala od gynekologa, ze v prvom trimestri a poslednom trimestri to je rizikovejsie.

bets
8. nov 2012

dopredu nikto nevie predvidat ake bude mat tehotenstvo. potom sa uz lahko hovori, ze to bolo v pohode. mna by uz len odradili mozne tehotenske nevolnosti, z dovolenky/vyletu by som nemala nic. zaroven si treba zistit podmienky poistenia.zdravotna starostlivost tam funguje trochu inak. sestra zije v australii, ale vzdy ked pride na Slovensko, tak tu pobeha vsetkych lekarov, lebo aj napriek vysokym odvodom a domahania sa vysetreni v sukromnych zariadeniach ma pocit, ze ten pristup je tam v tomto smere znacne laxny...
letusky, to je ina kapitola, mnohe maju velke problemy. dokonca sa im odporuca pockat aj rok s otehotnenim po dolietani (hlavne tym, co lietaju pravidelne viac rokov). ale to nema nic spolocne s jednorazovym letom.
ja som do australie este nesla, aj ked by som rada vyuzila moznosti, ktore sa mi ponukaju. mama chodieva za sestrou a kedze je uz starsia, neskutocne sa z toho spamatava, zmena tlaku, problemy s opuchom noh. prave toto su veci, ktore mozu mat aj negativny vlyv na tehotnu zenu, aj ked za normalnych okolnosti zdravu. let do australie je v porovnani s letom do ameriky narocnejsi.

aymee
8. nov 2012

@makromolekula nemusi sa vam podarit otehotniet hned prvy mesiac, my sme planovali v januri cestu do new yorku,ale otehotnela som a aj dr mi povedala ze take dlhe lety nie su vhodne, vzhladom k tomu ze tam dochadza i k zmenam tlaku atd. Ale hlavne rozhodnutie je na vas. Drzim palce

makromolekula
autor
8. nov 2012

DIEVCATA DAKUJEM VAM VELMI PEKNE. ked si manzel precital Vase prispevky, tak povedal, ze este pockame a potom sa na to vrhneme bez stresu🙂

Dakujem Vam naozaj velmi pekne.

poppy1
8. nov 2012

@makromolekula ahojcek 🙂 tak ja pridam svoju skusenost 😉 ja som letela na dovolenku v 5. mesiaci, co je druhy trimester (vacsinou to "najpokojnejsie" obdobie tehotenstva). let prebehol uplne bez problemov, boli to ale len 2.5 hodiny. Cez tie kontroly- skenery som nesla, vzdy som len povedala pracovnikom letiska,ze som tehotna, takze ma brali mimo toho oziarenia. Kazdopadne vsak na zaciatku tehotenstva by som neletela. To by som sa bala... pocula som viackrat ze to nedopadlo dobre ☹ No a tak dlhy let by som URCITE neabsolvovala... takze ak chcete ist do Australie, snazenie by som si na Vasom mieste nechala po navrate spat 😉 papa

lucina7
9. nov 2012

@makromolekula
letela na konci 6 mesiaca asi 3 hod. ale v III. trimestri už by som nešla asi by som sa bála. sú to rôzne riziká.

lujza123
9. nov 2012

@makromolekula nikdy nevieš aké budeš mať tehotenstvo...môže byť také že ani nebudeš vediet že si v tom a kludne môže byt take že každé ráno začneš tým že sa povracáš, potom si dat čokoladový jogurt s kyslou uhorkou, potom sa znova povracáš, potom si dve hodiny poplačeš nad nespravodlivosťou sveta a potom zaspíš od únavy..uznaj že v takýchto stavoch budeš mať s výletu velké h****. Nehovoriac o tom že ani neochutnáš austrálske pivo a budeš permanentne unavená. Pokial ťa netlačí čas alebo zdravotné problémy tak počkajte a užite si výlet zo všetkých čo k tomu patrí. Lebo ked budete mat malé bábo tak sa pár rokov nedostanete nikam (alebo tak do chorvátska k moru maximálne)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli