Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Let v prvom trimestri

pataja
7. dec 2018

Ahojte, test mi ukazal, ze som tehotna, cca v 4 tt, ku gynek.sa chystam, aj ked to este na ultraz. nemusi byt vidiet. A mam strach, pretoze mam naplanovany let-sluzobnu cestu. Je tu niekto kto letel v takom skorom stadiu a vsetko dopadlo dobre- mozno ste o tom, ani nevedeli, ze ste tehotne alebo mate negativne skusenosti? Prosim, hlavne mi nepiste o prioritach. Chcem len vecne prispevky-osobne skusenosti. Urcite nechcem riskovat, ak by bolo riziko potratu prave pri lete.

simiqe
7. dec 2018

@pataja ja som letela v prvom mesiaci nevedela som ze som tehotna a vsetko ok 🙂

pataja
autor
7. dec 2018

@simiqe Dakujem 🙂 a nemala si ziadne komplikacie neskor? V ktorom si bola tyzdni?

simiqe
7. dec 2018

asi v 5-6 tt ja som ale mala asi tak 2 hodinovy let .. zevraj dlhe lety by mohli byt problem. Vsak chod ku gynekologicke ja som mala letiet takto este v 12 tt a mne povedala ze to este skontroluje ci je vsetko ok ale let by nemal byt problem. Ale ja som nakoniec potom letela uz

etnatn
7. dec 2018

Ja som letela asi v 7-8 týždni, ak sa citiš ok, tak nerieš

titla
7. dec 2018

@pataja Ja som bola v podobnej situácii ako ty. Keď som zistila, že som tehotná mala som už dávno naplánovanú služobnú cestu - letenky kúpené, hotel rezervovaný, všetko vybavené. Myslela som si, že v prvom trimestri to nebude žiaden problém, vychádzalo mi to, že letieť budem cca vo 7tt. Keď mi lekár potvrdil tehotenstvo, tak som sa ho pro forma spýtala, či to nebude problém a na moje veľké prekvapenie mi to neodporúčal. Že je veľmi veľmi malá pravdepodobnosť, že by let mohol ohroziť tehotenstvo, ale už sa dokázalo, že tlak v lietadle môže mať v rannom štádiu na tehotenstvo negatívny vplyv.
Ja som všetko zvážila a nakoniec som sa rozhodla neletieť (v práci som tehotenstvo oznámila v 6tt a všetko narýchlo stornovala) a nakoniec som bola rada, lebo mi začalo byť tak zle, že si neviem predstaviť ako by som celú cestu, let aj stretnutia zvládla...
Konzultuj všetko so svojou gynekologičkou. Ako vravím, mne doktor neodporúčal letieť, ale sám povedal, že riziko je minimálne.

darci17
7. dec 2018

@pataja ja som letela, Turecko a spat 4-5tt. Vedela som presne, boli sme na ivf. Som už v 22 tt. Zdravé tehotenstvo let neohrozí. Pýtala som sa v centre.

yanni
7. dec 2018

@pataja Trosku si tu pohladaj, tato tema sa oriels dobre ze nie kazdy tyzden. Je tu vela diskusii.
Momentalne som tesne pred porodom a je to moje druhe tehotenstvo, v ktorom lietamvelmi intenzivne od zaciatku az do konca. Prakticky sedim v lietadle takmer kazdy mesiac. Dcera ma uz 3 roky a nic jej nechyba. Preave naopak. Zvyknuta na vsetko a je to velky cestovatel. V terajsom tehu tiez lietam vela, posledny krat v 34.tt a dieta je uplne v poriadku. A mne to tiez neuskodilo. Prave naopak.

PS. Lekar vie o vsetko, pozname sa ako lekar-pacient takmer 20 rokov, pozna moj zdravotny stav a nic mi nezakazal. Nie je dovod pokym si zdrava a nemas problemy.

pataja
autor
7. dec 2018

@simiqe no toto je prave dlhsi let, nieco cez 6 hodin, budem sa teda informovat u ganek., dakujem za rady vsetkym

yanni
7. dec 2018

@pataja 6 hod je v pohode

pataja
autor
7. dec 2018

@yanni fakt? to ma tesi 🙂 takze ty si lietala tiez v skorom stadiu teh.?

pataja
autor
7. dec 2018

@darci17 dakujem za upokoenie, tiez si myslim, ze ak tehotenstvo je ok, dietatko zdarve, nic sa nestane-riskovat urcite nechcem

yanni
7. dec 2018

@pataja ja som letala a lietam cele tehotenstvo. V predchadzajucom tehu som letela v ca. 7-8 tyzdni na tyzden na Swim/Triathlon Camp, tyzden makacka, potom spät a ziadny problem.

caelley
7. dec 2018

Lietala som pocas celeho tehotenstva, aj v prvom trimestri, nie je to nebezpecne. Tehotne zeny na celom svete lietavaju hore dole. 🙂 Stastnu cestu a uzi si to.🙂

sofiia87
9. dec 2018

@pataja ja som letela v asi v 10tt, uplne bez problemov, tedaak neratam tie moje celodenne nevolnosti, ktore som mala takmer prve dva trimestre. Mam zdravu dcerku 🙂

tina1305
9. dec 2018

Ahoj ja som letela asi v 4.tt a to som mala zapal mocovych ciest a kym som sa vratila z Estonska tak uz aj zapal obliciek. Mala ma 14mes.a je zdrava, neskutocne sikovna... Myslim ze sa nemusis bat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli