Lieky na kašeľ v tehotenstve

slniecko562
12. nov 2016

Zdravím milé žienky. Chcela by som sa Vás opýtať ako je to s tým že ak som tehotná (6m) a mám hrozný kašeľ ☹ Sú nejaké kvapky,sirupy či lieky, ktoré môžem užívať aby mi pomohli? Ďakujem pekne za odpoveďe

tanina724
12. nov 2016

Mne dr. odporučila Stodal. Že je to jediný sirup od kašlu, ktorý môžem. Predtým som užívala Calciový sirup, ale nato mi povedala, že podľa najnovších štúdií sa v tehu užívať nemá. Ten Stodal mi zabral krásne.

nivea777
12. nov 2016

@slniecko562 mozes calcium chloratum teva.. alebo stopkasel dokonca na stopkasel je na krabicke aj napisane ze vhodne pre tehotne o viacerych neviem ale urcite nejaku este su

pribinak
12. nov 2016

@slniecko562 stodal je homeopatikum, nie vsetci veria v účinok homeopatík, čiže je to take diskutabilné
Mozes aj hedelix

Vela zavisi aky mas kasel, suchý, produktívny, vlhký?

lubaska21
12. nov 2016

ahoj, mozes skusit domace recepty - cibulova stava (vrstvenie do pohara cibula, cukor/med, cibula cukor - pohar zakryt kym nepusti cibula stavu a brat aj 5-6x denne po PL), alebo ja si robim "koktail" - med, cerstvy zazvor, citron stava - vymiesat a zaliat teplou vodou a vypit... alebo z liekov sirup prospan, ci hedelix - su bylinkove, tie mozes, pokial nieco na uvolnenie hlienov tak kvapky Sinupret - rozpustaju hlieny, su tiez na bylinnej baze, tie by si tiez mohla brat

daduska3
13. nov 2016

skús do difúzera eukalyptus

slniecko562
autor
13. nov 2016

Ďakujem vám za rady určite vyskúšam niektoré z liekov, dúfam že zaberie, už ma z toho kašľa boli celý človek ☺

slniecko562
autor
13. nov 2016

@lubaska21 domáce recepty som ešte neskúšala. Zatiaľ som si robila iba zázvorový čaj ale dávam si len jeden za deň bojím sa že by to bábätku mohlo škodiť vo väčšom množstve,potom už len pijem normálny čaj,aj tak to moc nepomáha, vďaka za pomoc určite to zajtra skúsim doma spraviť 🙂

lenka_samorin
13. nov 2016

ja som tiež ako tehotná pila len cibuľovú šťavu - pol nakrájanej cibule som dala do misky s medom a potom som po lyžičkách sŕkala tú šťavu. A pomohlo to aj na bolesti hrdla, keď ma bolelo každé prehltnutie.

evittam
13. nov 2016

@slniecko562 Ahoj, odporúčam ten cibuľový čaj, potom skús tymiánový-tiež mi výborne zaberal. Môžeš Hedelix, stop kašeľ, ...a určite sa toho nájde viac - treba sa spýtať lekára pokiaľ je už kašeľ tak neznesiteľný ako píšeš - nie som zástanca liekov, radšej najskôr všetko riešim prírodnou cestou ale ak to nejde tak to nejde. 😉

slniecko562
autor
14. nov 2016

@lenka_samorin. Aj si to nechala chvíľu odstáť v tej myske kým nepustila tu šťavu či pustila hneď tá cibuľa?

krajco
14. nov 2016

Ahoj ja som mala hrozny kasel ked som isla rodit a sestricka v porodnici mi povedala ze mam poslat manzela do lekarne po Hedelix, zabral😊

lenka_samorin
19. nov 2016

@slniecko562 možno za hodinu boli prvé kvapky, ale postupne cibuľa pustila viac šťavy. Ale už prvý deň sa dalo nabrať. Mala som to na linke pár dní a vždy som z toho po lyžičkách uberala a šťavy bolo stále viac.

slniecko562
autor
22. nov 2016

Tak žienky ja som asi nejaký nezmar, nezabrali ani sirupy na kašeľ ani kvapky dokonca ani cibulove čaje a sirup. Nič sa nezlepšovalo práve naopak bolo to len horšie po nociach som nespala lebo som mala záchvaty kašľa až som Z toho zvracala.Nakoniec som išla doktorke a tá mi zistila že mám hrdlo moc zapálené tak mi nasadila antibiotiká čoho som sa moc bála lebo ich moc nemusím ale aspoň zabrali tak už nemám záchvaty každú chvíľu ale iba občas 🙂

stelii
30. dec 2016

Ahojte mate niekto skusenost so Solmucolom v 1.trimestri?

cervikpepik
30. dec 2016

@stelii neodporuca sa,ale ak si ho uz uzila nic sa nestane...na skatulkach a v pribale mas uvedenu nevhodnost pouzitia pre tehotne zeny a dojc.matky preto lebo takmer ziadne lieky neboli testovane na tejto skupine zien,vyrobca nebude riskovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre