Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľudský choriový gonadotropín 1411 a na sone nič nevidno

adulkamit
22. jan 2013

😒

xlucia
22. jan 2013

@adulkamit a ktory si tt?

strawberry17
22. jan 2013

a co povedal lekar???

czechzuzanaba
22. jan 2013

@adulkamit ted zalezi, jestli se bude zvysovat. Kdy jdes znovu na odbery?

adulkamit
autor
22. jan 2013

Takže: (opíšem Vám to tu celé): Poslednú menštruáciu som mala 20.11.2012. (pričom ju mávam pravidelnú). Test som si robila pred dvoma týždňami, pričom sa mi tam objavili duchovia; teda na oboch testoch bola viditeľná v stanovenom časovom intervale druhá čiarka, pričom po čase obe zmizli. Na druhý deň som bola u lekára, ktorý mi tehotenstvo podľa polohy krčka vylúčil. Pichol mi vyvolávačku a opýtal sa ma: V prípade, ak by ste boli tehotná, chcete to decko? (pričom vedel, že mám problém s otehotnením, v priebehu posledných 2 rokov som mala 3 operácie vaječníkov kvôli cystám). Samozrejme ma jeho reakcia zarazila a poprosila som si kartu. Našla som si druhého lekára, ku ktorému som následne šla na vyšetrenie pred týždňom. Ten mi podľa palpačného vyš. povedal, že tehotenstvo buď nie je, alebo je hraničné. Podľa sona mám vyvýšenú sliznicu a maternica nebola tehotenská. Mala som prísť po týždni na kontrolu- to bolo dnes. 9. deň od pichnutia vyvolávačky. Ešte aby som nezabudla, včera som si urobila ďalšie dva testy a vyšli úplne pozitívne a tie dvde // tam poriadne svietili a svietia dodnes. Podľa sona mi lekár povedal, že na maternici nič nevidí. Ani jednu malú, malilinkú bodku. Šla som na odber krvi a poobede som sa dozvedela výsledok. HCG 1441. Som zúfalá, mám strach a občas ma pobolieva oblasť v okolí ľavého vaječníka. Pozajtra idem na ďalší odber.

adulkamit
autor
22. jan 2013

@xlucia
@strawberry17
@czechzuzanaba
Takže: (opíšem Vám to tu celé): Poslednú menštruáciu som mala 20.11.2012. (pričom ju mávam pravidelnú). Test som si robila pred dvoma týždňami, pričom sa mi tam objavili duchovia; teda na oboch testoch bola viditeľná v stanovenom časovom intervale druhá čiarka, pričom po čase obe zmizli. Na druhý deň som bola u lekára, ktorý mi tehotenstvo podľa polohy krčka vylúčil. Pichol mi vyvolávačku a opýtal sa ma: V prípade, ak by ste boli tehotná, chcete to decko? (pričom vedel, že mám problém s otehotnením, v priebehu posledných 2 rokov som mala 3 operácie vaječníkov kvôli cystám). Samozrejme ma jeho reakcia zarazila a poprosila som si kartu. Našla som si druhého lekára, ku ktorému som následne šla na vyšetrenie pred týždňom. Ten mi podľa palpačného vyš. povedal, že tehotenstvo buď nie je, alebo je hraničné. Podľa sona mám vyvýšenú sliznicu a maternica nebola tehotenská. Mala som prísť po týždni na kontrolu- to bolo dnes. 9. deň od pichnutia vyvolávačky. Ešte aby som nezabudla, včera som si urobila ďalšie dva testy a vyšli úplne pozitívne a tie dvde // tam poriadne svietili a svietia dodnes. Podľa sona mi lekár povedal, že na maternici nič nevidí. Ani jednu malú, malilinkú bodku. Šla som na odber krvi a poobede som sa dozvedela výsledok. HCG 1441. Som zúfalá, mám strach a občas ma pobolieva oblasť v okolí ľavého vaječníka. Pozajtra idem na ďalší odber.

xlucia
22. jan 2013

@adulkamit podla toho co pises to vyzera ze si tehu tak 9 az 10 tt. cize tento tyzden by uz malo byt vidiet aj akciu srdiecka. tak potom len trpezlivost a este par dni pockat. drzim ti palceky

strawberry17
22. jan 2013

dufam, ze to nie je mimomaternicove tehu ☹, ked ti dnes hovorili vysledok HCG tak nic k tomu nepovedali? objednali ta na dalsi odber, sono alebo kontrolu?
vela zalezi aj na tom, aky ma dr ultrazvuk, napr. ked som bola tehu moj dr nevidel akciu srdiecka, ale v nemocnici na lepsom ultrazvuku akciu srdiecka videli...
mas foto vcerajsich testikov? 🙂

adulkamit
autor
22. jan 2013

@strawberry17 Ja tiež dúfam, pripúšťam, že som mohla otehotnieť aj neskôr, neviem, čo si mám myslieť. Čo sa týka výsledkov, zatiaľ som len do laboratória volala, zajtra mám volať lekárovi a pozajtra mám ísť na odber. K HCG mi povedali, že som tehotná a foto testov je v albume 🙂

adulkamit
autor
22. jan 2013

@xlucia Ďakujem, len s tou trpezlivosťou je to veľmi ťažké. Pol dňa revem a nejde to zastaviť 😒

czechzuzanaba
22. jan 2013

@adulkamit ahoj, ja teda vubec na toto nejsem zadny odbornik, no s prvni dcerkou jsem mela podobnou situaci. Taky mi meskala menstruace, na ultrazvuku nic, taky mi dala vyvolavacku, taky mi dala vyvolavacku. Nasledne jsem si delala test, tam se objevila druha carka, takze do nemocnice, tam odbery, HCG se taky objevilo, vecer pohledam ty hodnoty, at muzes porovnat. No a tak mi rekli, ze dalsi den mam znova prijit na odbery, ze bude rozhodujici, jestli se HCG zvysuje, a o kolik. Ono to bylo cele zpusobene tym, ze jsem pred otehotnenim jakoby vynechala jeden cyklus, takze podle tabulek a posledni menstruace mela byt uz v 6 tt, ale byla jsem jen ve 2tt. Jedine co ti podle me ted pomuze je dalsi odber a zjisteni toho HCG, jestli se zvysuje. Drzim moc palce, at se zvysuje a at to nasledne uz konecne nekdo uvidi i na ultrazvuku a tam kde to ma byt! 🙂 Ono jinak to HCG se muze zvysovat i u mimomaternicoveho, ale co mi tam tenkrat rikali, ze to zvyseni je potom jen mensi. Kdy jdes na dalsi odber?

czechzuzanaba
22. jan 2013

@adulkamit vidim ze pozajtra, tak snaz se uklidnit, pozitivne myslet a verit, ze to bude ok. Nemuzes nijak jinak ted pomoct tomu co se deje, jen byt v klidu a myslet pozitivne a cekat. Je to hrozne, lehko se to radi a hur provadi, ale zkus to 🙂

mina1834
22. jan 2013

@adulkamit ahoj neboj drzim palceky ale popravde ked to opisujes ja som mala to iste a bolo to mimomat,,ale nechcem ta strasit ,,,hlavne si davaj teraz pozor a ak by ta zacalo pobolievat podbrusko alebo vajecnik chod k lekarovi aby ti to nepraskolo ,,,lebo ja som mala na male ,,lebo ma najskor ubezpecovali ze to je vsetko ok a nakoniec sa ukazalo ze to je mimomat,,,10 tt ak mas dake otazky kludne napis,,,ip ,,,

czechzuzanaba
22. jan 2013

tak divam se na ty papiry z nemocnice. Pisou tam toto o hodnotach HCG : 5tt 217 - 7138 6tt 158 - 31975 7tt 3697 - 163 563 8tt 32065 - 149571. Ja jsem mela prvni hodnoty 354,5, dalsi odber 973 a dalsi uz 45623. Ale podle me proste ted nad tim nic nevyspekulujes, jen se soustredit na ten dalsi odber. Mozna bych zkusila rano zavolat, jestli nemuzes jit na ten odber uz zitra, aby jsi nemusela tak dlouho cekat. Taky si pamatuju ten pocit....
@adulkamit

adulkamit
autor
22. jan 2013

@czechzuzanaba Ďakujem Ti veľmi pekne za podporu 🙂, určite tam ráno zavolám a budem sa informovať. Viem, že by som mala byť kľudná, no aj napriek tomu ...

czechzuzanaba
22. jan 2013

@adulkamit dej zitra vedet

adulkamit
autor
22. jan 2013

@czechzuzanaba Určite dám vedieť 🙂

adulkamit
autor
23. jan 2013

@czechzuzanaba
@mina1834
@strawberry17
Podľa dnešného zistenia by som mala byť v 5. týždni. Doktor mi ďalšie odbery nezobral, v pondelok mám prísť na kontrolné sono. Je mošné, že drobčeka ešte v 5 tt nevidno? 😢 ☹

czechzuzanaba
23. jan 2013

@adulkamit a jak k tomu novemu zjisteni doslo?

adulkamit
autor
23. jan 2013

@czechzuzanaba Len podľa hodnoty HCG 😒

czechzuzanaba
23. jan 2013

@adulkamit aha, podle te vcerejsi? No nevim, ale podle me vubec nebud smutna. V 5 tt, je uplne mozne, ze to nebylo jeste na sonu videt. Vsechno muze byt jeste uplne v poradku!

adulkamit
autor
23. jan 2013

@czechzuzanaba Podľa včerajšieho, uvidíme. Verím, že budeme v poriadku. Ďakujem 🙂

adulkamit
autor
23. jan 2013

A chcela by som sa vás ešte opýtať na jednu vec. Už dva dni ma pobolieva hrdlo a kašlem. Aký liek, ktorý by neuškodil bábätku si môžem vziať?

czechzuzanaba
23. jan 2013

@adulkamit A zitra ten kontrolni odber nebude? Jestli ne a odsunuli te az na ten pondelek, tak jim zavolej a nenechej se odbyt. Do pondelka je velmi dlouha doba a budes se cely vikend trapit, navic jestli to je mimomaternicove tehu, mohlo by byt i nebezpecne tak dlouho cekat. Pozistuj treba rovnou u Vas v nemocnici, jestli by ti tam primo odber neudelali. Ted uz prece vymenne listky nepotrebujes.
A ted se bez poradne najist, a bez se nekam ven projit, nebo jestli jsi v praci, tak neco se sebou delej, at nejsi cela psychicky rozhozena a snaz se myslet na to, ze to bude vsechno ok! Protoze jestli to miminko bude ok, tak si budes velmi vycitat, ze jsi byla v takovem stresu! A jestli to nebude ok, tak aspon si muzes rict, zes pro to udelala vsechno.

adulkamit
autor
23. jan 2013

@czechzuzanaba Ďakujem Ti krásne, si úžasná 🙂 Rozhodla som sa, že pôjdem do fakultnej nemocnice, nechcem nič zanedbať. Možno si ma tam nechajú na pozorovanie, neviem....

czechzuzanaba
23. jan 2013

@adulkamit ano, bez tam. Na pozorovani si nemyslim, ze si te nechaji. Udelaji ti ale urcite ten odber! A hned se da porovnat s tou hodnotou predtim a budes vedet vic.
Na kasel si dej zazvorovy caj 🙂

adulkamit
autor
23. jan 2013

@czechzuzanaba Ďakujeem, a myslíš, že to HCG sa bude dať dnes porovnať? Neporovnáva sa to až obdeň? A aké hodnoty by malo mať dnes? Myslím, že pri normálnom tehu asi dvojnásobok, nie?

czechzuzanaba
23. jan 2013

@adulkamit tak aspon se bude videt, jestli to neklesa, nestoji a nebo stoupa, jasne, ze by se to dalo porovnat. A mozna maji v nemocnici aj lepsi sono, udela ho treba zas jinej doktor a ten to treba uvidi....ja nevim, urcite bych to tam zkusila 🙂 Ja jsem s tim taky tenkrat byla na Kramaroch.

strawberry17
23. jan 2013

@adulkamit jedine v lekarni ti poradia co si mozes dat, nezabudni im povedat, ze si asi tehotna 🙂 ale pokial nemusis nepchaj do seba ziadne zbytocne lieky
v 5 tt nemusi byt este na sone nic vidno
daj vediet ako si dopadla, drzime palceky

lucinkax
23. jan 2013

@adulkamit Ahojky, v 5 tyzdni nie je este nic vidiet na usg. Tak 6+ uz moze byt vidno, je to individualne a zalezi aj od kvality usg 😉
Akoby som seba videla, cakali sme dva roky a dr.mi povedala ze mam iba zvyseny sliznicu a nic tam nevidi,....
Ja som mala presne pozit test, dr.povedala ze sliznica je vysoka a o par dni na usg bolo vidiet nasho drobceka 😀
Hodnotu HCG mas super, presne v 5 tt. som mala 1800, bude to rast ale to uz nemusia robit znova odber pokial Ti usg ukaze babo 😀
drzim Ti palce a hlavne bud v KLUDE , pretoze to vela robi a samozrejme tes sa , pretoze podla mna si tehu na 100 % 😀 😀 😀
A to,ze si prechladena je mozno reakcia organizmu na to,ze si tehu- uplne akoby som seba videla 😀 😀 🙂 Mala som najprv nadchu,ale nebrala som ziadne lieky, maximalne cmulacie pastilky od Dr.Mullera a hlavne cajiky,ktore mozes🙂
Vsetko si radsej prever,akoby to malo uskodit🙂
A tehu vitaminky mozes🙂
Daj vediet ako si dopadla🙂

lussi2
23. jan 2013

@adulkamit ja som si na kasel davala cibulovy caj, taky co sa varil detom ked boli male 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli