Lulkovec zlomocný

Ahojte babenky. potreb ujem radu, alebo skor utesenie, ze sa hadam nic nestalo.
Som v 7 tyzdni tehu a zacalo na mna cosi liezt (asi chripka...) po rozhovore s lekarom som si kupila homeopatika PARAGRIPP, vraj tie tehulky mozu. Zobrala som si 2 tablety a potom som si vsimla, ze obsahuju lulkovec zlomocny.Viem o nom, ze patri medzi najjedovatejsie rastilny.... mam strasny strach, ci sa nieco nestane.....
anniera
15. okt 2013
máš tam napísané že doteraz neboli zistené žiadne negatívne vplyvy na tehotné a dojčiace ženy http://www.zdravie.sk/liek/29349/paragrippe-tbl...
gretocka
15. okt 2013
ahoj kurciatko, no mozem ti akurat povedat, ze drzim palce.... homeopatika nepoznam a pravdupovediac ani neuznavam... ak ti to poradil lekar, ktory sa v homeopatii vyzna, tak by som mu azda verila - viacmenej ti nic ine uz neostava.
A pre buducnost si radsej precitaj pribalovy letak pred uzitim prvej tablety. Drz sa
zita19
15. okt 2013
No ked to boli homeopatika, tak tam je riedenie ako to moj kolega definoval "jedna molekula ucinnej latky niekde v bazene vody" nemalo by sa stat nic. Pre buducnost CITAJ PRIBALOVE LETAKY. VZDY!!!! Mne sa stalo, ze som bezala naspat k lekarovi, lebo mi napisal tetracyklinovu radu antibiotik aj ked mam navrch karty napisane velkmi cervenymi pismenami Alergia na TTC!!!
hradnapani
15. okt 2013
@kurciatko23 no, keby obsahovali skutocny lulkovec zlomocny, uz by boli po celom svete desiatky tisic obeti a vyrobcovia by uz sedeli davno v chladku 😉 Nastuduj si nieco o vyrobe homeopatik. Nemas sa coho bat.
zita19
15. okt 2013
Este mi doslo: Lulkovec zlomocny obsahuje alkaloid atropin a ten sa bezne pouziva v medicine (patricne nariedeny) napriklad na rozkvapkanie zreniciek, pri zlcnikovych kolikach, pri premedikacii pred narkozou.... Horsie by bolo, keby si zjedla dve bobulky miesto cucoriedok.
iwesska
15. okt 2013
Nestresuj prosim ta. Homeopatia funguje uplne inak ako klasicka medicina a fytoterapia. V homeopatii sa pouzivaju aj jedovate rastliny, pripadne jedy zo zvierat, ale to su niekolkonasobne zriedene latky, takze z povodnej rastliny tam ostane niekedy len "pamatova stopa" po rastline, zvierati. V homeopatii plati, ze ze jedy funguju liecivo pokial sa pouzivaju v takych malickych mnozstvach. Ani keby si zjedla celu tubicku, tak sa nemozes otravit ani predavkovat, takze pokoj a uzivaj tehu 😉
kazunomiya
15. okt 2013
@kurciatko23 homeopatika dost casto obsahuju silne toxicke prisady, ale v takom riedeni, ze sa toxicita da viacmenej zanedbat. Druha vec je, ze v odbornej obci nie je zdaleka zhoda v tom, ci vobec funguju, lebo zatial neexistuje uspokojive vysvetlenie mechanizmu ucinku a neviem, ci sa niekedy vlastne ich ucinok preukazal v studiach.
No viacero ludi mi uz povedalo, ze im pomahaju. Snad to nie je len placebo efekt.
Tretia vec je, ze s homeopatickou liecbou mavaju z duchovnych dovodov problemy krestansky zalozeni ludia, ale tiez nie vsetci, tiez v tom nepanuje zhoda.
Nuz moj osobny nazor je ze by som sa nespoliehala na homeopatika, ale by som hladala aj nejake ine riesenie, lebo co ak by nepomohli... Inak v 7tt na prechladnutie mozes snad vsetky domace recepty ak neobsahuju alkohol, a hlavne to treba vycajickovat a vylezat. Keby to bolo nieco vaznejsie, to uz je na odbornejsiu liecbu.

Začni písať odpoveď...

Odošli