Mali ste aj vy pozitívny skríning?

lucior
2. okt 2013

Ahojte baby...dnes som bola u lekara a vo vysledku som mala skrining pozitivny...skoro ma vystrelo 😢 ...mam tam napisane ze zvysene riziko DS 1 z 90...poznamku tam mam ze riziko DS ocakavane iba vzhladom k veku matky je 1 z 1200...[mam 27] a este jedna vec tam je ze nehodnotene riziko NTD....som z toho cela hotova a velmi sa bojim 😢 zajtra mam ist k lekarke na rizikove a ona vraj sa na to lepsie pozrie a v piatok mam ist na 3D ultrazvuk tak som zvedava co bude

hajajanka
2. okt 2013

To, ze mas riziko 1:90 znamena, ze z 90 zien s uplne rovnakymi vysledkami by mala postihnute babatko jedna. Skrining je akysi suhrn statistik, takze netreba panikarit (ja viem, o com hovorim, presla som si tym pri prvom dietati s este horsimi vysledkami a bolo to pre mna velke poucenie pri druhom).
Popravde, lekarka na rizikovom ti nepovie nic ine, ako ti povedal tvoj gynekolog a urcite ti odporuci amniocentezu. Lebo ved co uz ona vycita z toho vysledku ine ako nejaky iny lekar? Uvidis, co ti povedia na 3D ultrazvuku. Je vela faktorov, ktore poukazuju na DS, takze sa daju ultrazvukom zistit (v Kosiciach robia speci utzv na DS). Tiez tu v nejakej diskusii spomina aj ine vysetrenie, ktore je tiez spolahlive, takze by si nemusela absolvovat amnio.
Inak by si to mohla dat ako diskusiu, lebo takto sa nemozes nic spytat.

dada7701
2. okt 2013

Ahoj, aj ja som mala pozitívny skríning. Ja mám 36, je to moje prvé bábätko. Tiež som bola vyplašená. Ja som si zvolila amnio, pre moju vlastnú spokojnosť, aj ked som dlho zvažovala...ja som typ, ktorý sa potrebuje pripraviť na skutočnosť, že dieťatko nebude zdravé...samozrejme aj pri amnio je riziko,že o dieťatko prídeš, ale ja som na to nemyslela....našťastie všetko dobre dopadlo a dnes má moja dcérka 3,5 mesiaca. Je to veľmi ťažké, chápem ťa,že si vyplašená..ja som bola strašne...som dosť citlivka...ale už nech sa rozhodneš akokoľvek, musíš veriť, že si urobila to najlepšie...držím palce, aby tvoje dieťatko bolo zdravé...

bietka
2. okt 2013

minule to davali v telke. 1z 99 zien vyjde pozitivny skrining. neboj sa. aj ja som mala, bola som vyplasena. ver mi, nemusis sa nicoho bat. morfologicky 3D ultrazvuk ukaze, ze je vsetko v poriadku. ja som bola kvoli tomu aj na amniocenteze a na vysledky cakas 3 tyzdne a vies si predstavit tie nervy a nakoniec aj ultrazvuk ukazal, ze je vsetko ok. naozaj sa netrap. ja som si tiez poplakala a naplasila ma sestricka a vsetko je v poriadku a mam zdraveho synceka. drzim palce a prajem vsetko dobre

ocko78
2. okt 2013

ahoj,, ja som mala 1:14 a mam zdraveho chlapceka...bola som na odbere plodovej vody kde su vysledky na 99%,,, pri skriningu vychadzaju vela maminkam skreslene vysledky,,,, hlavne pohoda,,, nestresuj zbytocne,,, babatku to neprospeje

marikac
2. okt 2013

ja som mala pri obidvoch detoch, pri prvej 1:170, opakovany o tyzden 1:670..-geneticky ultrazvuk vylucil vrod.vyvoj.chyby...a dcerka je zdrava! a teraz som mala 1:20, z dovodov ktore tu nechcem rozpisovat som bola na amnio....nic strasne mimochodom, amnio vylucila VVCH a vraj opat cakam zdravu dceru.....takze zvysoka sa vy...at na tieto tripple testy!

avotalip
2. okt 2013

ja mám tiež pozit. skríning, daw.syndóm 1v250, dozvedela som sa to pred dvoma týždnami a o týžden idem na podrobný morfologický ultrazvuk do Martina k MuDr. Grochalovi.
Amnio som odmietla, kôli riziku potratenia a myslím si že ten ultrazvuk prezradí aké bábo čakám. Sama sebe sa čudujem, ale vôbec sa nestresujem, nič neoplakávam.... 🙂 síce sa pripravujem aj na tú možnosť, že bude možno postihnuté, ale nie som nato sama, tak hádam zvládneme...
tvoj test vyšiel s vyšším rizikom ako mne, ale neboj, treba vela optimizmu, moja spolužiačka mala riziko 1v50 a má zdravú trojročnú dcéru.

maminalenka
2. okt 2013

Mne v 12.tyzdni, ked sa robil ultrazvuk povedal doktor, ze babo je zdrave, ani razstep, ano down.syndrom a z triplle testov mi vyslo pozitivne na down.syndrom 1 : 11 Sla som do genetickej poradne, vsetky sme tam boli vynervovane a vystresovane, mne to vtedy prislo ako biznis. Ale aj tak som absolvovala amniocentezu, pre pokoj v dusi.
@avotalip ja som sice u Grochala nebola, bola som v nemocnici, ale Grochal u nas patri jednocnacne medzi najlepsich.

Drzim vam palce, aby ste mali zdrave babatka a pohodovy zvysok tehulkovania.

miku1
2. okt 2013

Nestresuj sa zbytočne. Väčšine vychádza zlý skrining. Aj mne tak vyšiel v prvom tehotenstve. Na 99 % bude bábo určite v poriadku. Choď na ten 3D ultrazvuk, prípadne ti lekárka možno odporúči pre istotu amniocentézu.

vercatore
2. okt 2013

ajoj, ja som mala skrining 1/30 a prve som cakala v 28, strasne som plakala, zlakla som sa, dr mi odporucil amiocentezu a kedze ja zdravotak este viac posrata, nechceli my spravit 3D a ani morfologicky bola som v 16tt, az v 18tt som si zaplatila 4D za 100eur a tam vravel dr ze babatko je zdrave a nic mu nie je a na morfologickom to cunderlik potvrdil. ale amiocentezu som odmietla a verila ze tak bude.strasne som s abala porodu ze co ak a bude mat krpce razstep. a nakoniec s anam narodil krasny syncek uplne zdravucky. fakt s aneboj a neplac a nestresuj, viem o com hovorim, vystresovala som zbytocne svoje sdietattko

stanislavao
2. okt 2013

nebojte sa. uvidite, ze bude babatko v poriadku. ja som mala zle vysledky na DMO a simonko je zdravy. bola som na genetike, na amnio som odmietla ist. podla sona bolo vsetko vzdy ok. ale bolo to asi 6 mesiacov hroznych obav. doktor mi povedal, ze 1-2 zeny zo 100, ktore maju zle vysledky a su posielane na dalsie vysetrenie, genetiku a pod. maju skutocne chore dietatko. nemajte obavy a skuste sa nestresovat. ale viem, ze je to tazke.vela stastia.

salmonela
2. okt 2013

Aj ja sa pripajam, tiez som mala pri prvej dcerke zly celkovy screening - 1 v 170 na Downa, dcera je zdrava. Teraz pri druhom tehotenstve mi vysiel prvotrimestralny screening z krvi 1 v 45 na downa, celkovy aj s AFP testami uz bol lepsi, morfologicky ultrazvuk neukazal nic podozrive, takze verim, ze dieta bude zdrave. Amniocentezu som dvakrat odmietla a tiez si myslim, ze je to trosku biznis, ved sa platia nemale peniaze za uychlene vysledky.

zuzi0110
2. okt 2013

Ja som bola na 3D a povedal lekár že všetko v poriadku. Potom mi robili zo zákona skríning a vyšlo že zle. Sestričke som povedala že tomu neverím a je mi to jedno. Ona bola moja známa tak si celá nešťastná prešla ešte raz testy a zistila že mi zle napísali týždeň, utekala do laboratória a prepočítali zas a všetko ok. A nie som jediná z okolia ktorej to tak zbabrali. Takže ja skríningu vôbec neverím a celkovo laboratóriám lebo kamarátke našli syfilis trvala na opakovaní testov a zrazu syfilis nemala...

arkelia
8. júl 2015

Aj ja sa pripájam k tejto téme...mám tiež pozitívny skrínig 1:65 DS a tiež som to odmietla ísť na amnio.uvidím na ultrazvuku v 20 týždni či je to zdravé a či nie...tiež som z toho na prášky a bojím sa viac a viac ako sa to blíži a modlím sa aby sme boli zdravý...

alojzova
3. okt 2019

@lucior ako nakoniec je babo zdrave

arkelia
3. okt 2019

@alojzova dobrý áno sme zdravý už chodíme aj do škôlky, len nechce tam jesť

alojzova
3. okt 2019

@arkelia a ake ste mali riziko

alojzova
3. okt 2019

@alojzova
@arkelia akolko ste mali rokov

arkelia
3. okt 2019

@alojzova mala som 34 rokov a podozrenie na dawnov syndróm

arkelia
3. okt 2019

@alojzova moja kamarátka mala 42 rokov a tiež to isté a malý je v poriadku, bola ako ja u pána Dr Brestansky z Hlohovca a ten mi to vyvrátil

arkelia
3. okt 2019

@alojzova moja kamarátka mala 42 rokov a tiež to isté a malý je v poriadku, bola ako ja u pána Dr Brestansky z Hlohovca a ten mi to vyvrátil

alojzova
3. okt 2019

@arkelia a nosovu kosticku vam nasli

arkelia
3. okt 2019

Nie nič také ale malý sa narodil s hypospadiou

lucior
autor
3. okt 2019

@alojzova ano samozrejme dnes je z nej krasna a zdrava 5rocna slečna 😉

alojzova
4. okt 2019

@arkelia co to je

alojzova
7. okt 2019

@lucior ako si dopadla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre