Vyšli mi pozitívne výsledky skríningu

kristina4196
7. jan 2021

Ahojte dievčatá, pred zhruba troma dňami som bola u svojej gynekologičky, ktorá mi oznámila že výsledky z prvého skríningu vyšli pozitívne a to konkrétne 1 zo 100. Čítala som si tu už množstvo príspevkov od mamičiek ktoré mali podobný problém a výsledky ale predsa len som si povedala že sem napíšem a poradím sa. Momentálne čakám na výsledky druhého skríningu, snažím sa byť pokojná a myslieť len pozitívne, ale určite so mnou budete súhlasiť že je to ťažké keď sa jedná o to slniečko čo mame v brušku. Prosím, stretli ste sa niektorá s tým a aký bol potom postup ? Čo si myslíte o amniocentéze? Ďakujem moc moc moc za rady ♥

cookie29
7. jan 2021

a preco bol pozitivny? Je nejaky dovod? (napriklad vyssi vek a podobne). Ja som ho mala pozitivny prave kvoli vyssiemu veku. Osobne by som na amnio nesla, pokial to nie je nevyhnutne, ak mas moznost, skus Nifty, len to teda stoji okolo 400€ Drzim palceky

denden77
7. jan 2021

bola som aj na trisomy (nifty), aj na amnio.. niekto ma 1:2 a vsetko v poriadku, niekto 1:200 a vsetko v poriadku zial nie je.. za mna, ak chces mat istotu a ozelies €, zaplat si krvne testy.. drzim palec 🍀

kristina4196
autor
7. jan 2021

@cookie29 dôvod môže byť že som mala zápal v tele keď mi robili testy, vraj vtedy vedia výjsť skreslené výsledky, vekom by to nemalo byť, preto sme boli aj s doktorkou prekvapené. ale ďakujem za radu verím že všetko bude v poriadku 🍀

mironka
7. jan 2021

Mne vysli testy vzhladom na vek (mam 33) pozitivne. Bola som len na ultrazvuk a podla neho bolo vsetko ok....chvala Bohu vsetko bolo ok...chlapcek uz ma tri mesiace...akoze posielali ma aj na amnio,pripadne na platene testy kvoli moznemu ukonceniu...ale ja som tie dalsie moznosti odmietla.. Preto mi stacil vysledok morfologickeho ultrazvuku...uz ci by bol akykolvek....

nene1133
7. jan 2021

mne vysli 1:130 aj vdaka veku - 34. Amnio som odmietla a dala spravit trisomy test...za tie peniaze ma ten klud stal, vsetko bolo ok a este sme aj vedeli,ze to bude na 100 percent dievcatko😍

michaelapeller
7. jan 2021

@kristina4196 ahoj ja som síce nemala pozitívny screening, ale nález na morfologickom utz, takze som potom absolvovala amniocentezu na odporúčanie lekára.Prepláca to poisťovňa cele, nifty testy stoja okolo 400€. Riziko pri amniocenteze je 0,5-1%potratu. Vyššia pravdepodobnosť je aj pri jazde autom a robíme to každý deň 😊

evkamotka
7. jan 2021

Zaplat si trisomy, je to neinvazivne z krvi

anjelicek26
7. jan 2021

Svagrina 1:3 (maly zdravy), kamoska 1:11200 a maly sa narodil s DS... ani na sone si nic nevsimli. Maly je slniecko, ale aj tak je to narocne. Tieto testy su len orientacne. Zaplatila by som si ten krvny test, amnioceteza je predsalen stale riziko, ze o babo prijdes a to az 1%

lyci
7. jan 2021

@kristina4196 ja som mala 37 a triple mi vysli dobre napriek veku. sla som dobrovolne na amnio, aj som si ju zaplatila 120e, lebo v sukromnom zariadeni. Nifty som moc neverila. neskor som o nich este citala a nestretla som sa s pripadom, ze by sa zmylili a uz by som kludne sla len do Nifty testov. nahovaral ma na ne aj gynekolog, ze amnio je zbytocna. bolo to pred rokom a pol

brezza
7. jan 2021

Ja prvy skrining 1:110 a tripple testy 1:5. Trisomy testy negativne, morfologicky ultrazvuk tiez v poriadku.

zuzanockamt
7. jan 2021

ja som amnio absolvovala v 17.tt - druhé tehotenstvo kvôli veku (38), krv a uzv boli ok...zákrok aj všetko po ňom v poriadku, chcela som mať 100%tnú istotu

marrria1
7. jan 2021

Ja som mala pozitívny skríning na DS 1:25..doktor ma veľmi vyplatil, posielal na genetiku, amnio.. Odmietla som to vzhľadom na to ze bábätko by som si v každom prípade nechala.. To bolo reči aká som nezodpovedna, a neviem si predstaviť co zo je vychovávať postihnuté dieťa.. Malinka je zdravá, teraz ma 7 mesiacov ❤️. Takže vôbec sa týmto nestresuj, je to len hlúpa štatistika ktorá zbytočne stresuje mamičky. Teš sa na bábätko a užívaj si tehotenstvo 🥰

anjelicek26
7. jan 2021

@marrria1 toto inak aj svagrina, maleho by si nechali tak ci tak, ona je ucitelka pre postihnute deti, robi aj terapie hudbov. Maly je nadpriemerne inteligentne dieta, preskocil dva rocniky, sportuje, hra na viac nastrojov... Proste tie testy su obcas... mimo... a ano mala 43 rokov ked ho cakala (najmladsi zo 4roch deti ;) )

kristina4196
autor
7. jan 2021

@marrria1 ďakujem velmi velmi moc, dost som si vydýchla po tvojom komentáry ♥

kristina4196
autor
7. jan 2021

Ďakujem vam všetkym za pekne odpovede a rady upokojili ste ma a už aspoň viem ako postupovať🙂

marrria1
7. jan 2021

@anjelicek26 ja som mala 33 rokov, neviem ci to skreslovalo podľa veku, lenže mohla som mať aj zlé vypočítaný termín.. Stačí ze sa to o týždeň posunie a už môžu vychádzať úplne zle tie testy... Pre mňa to bol v prvom momente šok takéto zle výsledky ale ani na chvíľu som nerozmýšľala nad tým ze by som si bábätko dala zobrať, ani na amnio som nechcela ísť aby som ho neohrozila.. Osud to nakoniec aj tak zariadil inak, dcérka sa mi narodila predčasne v 25tt kvôli predčasnému odtoku plodovej vody. Prešli sme si ťažkým obdobím bojovala o život, vážila len 820gr. No dokázala všetkým okolo ako veľmi chce žiť a už mám doma krasne takmer 7kg slniečko 🥰. Niektoré veci v živote proste neovplyvníme, ale viem isto že keby sa mi toto stalo po absolvovaní amniocentezy vyčítala by som si to do konca života.. No je to na rozhodnutí každej ženy ci chce podstúpiť to riziko.

marrria1
7. jan 2021

@kristina4196 poznám veľa žien ktoré mali zle výsledky testov a majú zdravé detičky, takže vôbec sa tým nezaťažuj, určite budeš mat krásne zdravé dieťatko ❤️

potvorka88
7. jan 2021

Mne vysli prve vysledky tusim 1:100 a druhe 1:3. Aj NT bolo nad. Absolvovala som amniocentezu. Nie je to nic hrozne. Aspon som si bola ista ze babo je zdrave aj pohlavie hned povedali. Este ma poslali aj na prenatalne kardio vysetrenie a potvrdila som si to aj detailnym 3D ultrazvukom. Bola som kludnejsia do konca tehotenstva, aj ked geneticka mi povedala ze nic nie je 100%, ale ze spravili vsetky mozne testy ktore sa dali a ze az porod ukaze. Narodil sa mi zdravy chlapcek. Ked by som nebodaj mala este jedno (mam 3 a staci) tak by som znovu do toho isla. Drzim palce nech je vsetko ok a babo zdrave.

babydesire
7. jan 2021

@kristina4196 mne vysla nejska nezrovnalost ci co to,tak ma poslali na genetiku, na zaver vysetrenia sa mi lekarka ospravedlnovala,ze to bol omyl,ze doslo len k chybe v zapise, teda ze vsetko je ok...ja som si vydychla,usmiala sa a povedala,ze je to v poriadku,ze radsej takyto zaver,nez ze tam je nejaky problem

lejluska
11. jan 2021

Mne vyšlo podozrenie na razštep 1:110... absolvovala som potom iba morfologicky ultrazvuk, všetko ostatné som odmietla... povedala som, že bábätko chcem nech je akékoľvek ❤️ bude moje !!!
A mám nádherného 3 mesačného zdravého synčeka 🥰
V čase odberu som mala 32 rokov, som neverila, že mi to takto môže vyjsť kvôli veku ( však som mladá predsa 🤣😉) ale tiež som v 7tt krvácala... čiže čo taký výsledok spôsobilo neviem....🤷

laura1607
21. jan 2021

@kristina4196 ahojky hlavne buď kľudná ... Mne vyšiel druhý skríning DS 1:12 mám 25r. Zrútil sa mi svet ... Rozhodla som sa pre amniocentezu až keď som tam ležala som si uvedomila že zbytočne a nedokázala by som si dieťatko dať vziať nech by boli výsledky akékoľvek .. presné výsledky boli o tri týždne ... No na štvrtý deň mi volali, predbežné výsledky v poriadku a čakáte dievčatko 🥰 malo to niečo do seba bola som celé tehotenstvo kľudná a nerobila si hlavu z lekárov ktorý má ešte dva dni pred pôrodom strašili že dieťa je malinké pod hranicou ... Počúvala som to celé tehotenstvo.. keby neabsolvujem amnio tak sa z ich rečí asi zbláznim . Skríning je častejšie nepresný ako presný 🙂 všetko bude v poriadku uvidíš držím palce ❤️🙏

liviana3
18. jan 2022

@brezza Ahoj ja som mala podobné výsledky ako ty...môžem sa spýtať či sa tvoje bábätko narodilo zdravé ?

brezza
18. jan 2022

@liviana3 ano je zdravy

ailiba
18. jan 2022

@kristina4196 mne vyšiel síce negatívny skreening (1:6500), ale gynekologická mi veľmi odporúčala amnio, kvôli veku... Lebo tieto skreeningi sú veľmi nepresne, vychádza to tak na 50%, vraj. Na amnio som nešla, ale radšej som si zaplatila genetické testy. Tie sú bez rizika. Teraz viem, že babo je zdravé a môžem kľudne spávať. Na tvojom mieste by som tiež išla na genetické testy a neriešila skreening. Poznam viacere maminý, ktorým vyšiel pozitívny skreening a majú zdravé deti.

brezza
18. jan 2022

@ailiba toto je diskusia z januara 2021. Autorka to uz asi poriesila.

ailiba
18. jan 2022

@brezza 😅... Dakujem

liviana3
19. jan 2022

@brezza ďakujem pekne za odpoveď 🙂

lucia147852
19. jan 2022

Ja som tieto testy odmietla. Dieťa by sa narodilo tak či tak a zbytočne sa stresovať nemienim. Tie výsledky sú veľmi skreslene. Kamoska mala 1:6 a má zdravého syna. A niekedy vyndu testy super a dieťatko zdravé neni. Takze hlavu hore a žiaden stres

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre