Mám 17 rokov a čakám druhé dieťa

laura147
16. nov 2014

Mám malú dcérku ktorá má 1 rok ja mám iba 17 a čakám druhé dieťa mama bola na mna nahnevaná ked som čakala Amiu ako jej to mám povedať financie sú v pohode ale neviem ako to budem zvládať pomôžte mi

lucinocka
17. nov 2014

@ivca88 tak toto by som neverila, ze som si dobre zalozila:D vacsiu doveru mam vo svojho chlapa:D

ivca88
17. nov 2014
ivca88
17. nov 2014

@lucinocka jaaj.,,. To k tej caya vsak ? No chcelo to cvik,,, no je to ozaj dobre..., urcite to neskor vyuzijem.😉 a muz to vo vnutri necitil... takze to bol pre nas +

slimstar
17. nov 2014

@ivca88 viem, že to môže byť individuálne, ale akú antikoncepciiu ste užívali ??

lucinocka
17. nov 2014

@ivca88 my sme spolu 5 rokov, mame 1 planovane dieta, bez ochrany, taze ja ot uz menit asi nebudem, uz sme zosuladeni🙂 na HAK som skoro v noci zomrela, urobil sa mi v nohe tromb..ale zaujimava moznost pre tie co nemaju spolahliveho partnera, alebo sa boja🙂

ivca88
17. nov 2014

@slimstar yadin... qlaira ....triquiral ..zoely (pri nej nebol menzes vyse pol roka)

katrin21
17. nov 2014

@buba1993 by si sa divila.. dlhodobe uzivanie antikoncepciu naozaj moze viest až k neplodnosti, hlavne ak ju v dnesnej dobe beru decka hadam od 15r... ani sa im nemal ako poriadne nabehnut a stabilizovať ich vlastny horm. system ( to trva aj roky) a uz sup na HAK.... potom koncia na cakacke na umele.... po tridsiatke alebo aj skor.... velmi vela je takych a je jedna ceska lekarka gynekologicka, ktora to hovori pekne na plne usta ... konecne.

ivca88
17. nov 2014

@lucinocka muzova teta dostala kvoli HAK trombozu v mozgu.... ochrnula na polku tela.,,, a v postielke pri tom mala 6 mesacne babo...

Dnes ma mala uz 5 rokov,... kazdy sme pomahali s vychovou ako sa dalo,... teta uz chodi,... no rozpravat furt nevie.... iba trosku

ivca88
17. nov 2014

@lucinocka no ja chcem mat babo... potom pouzivat cayu,.. a potom o 3 roky by bolo pekne mat zas babo,., a pptom si dam podviazat vajickovody.... nechcem uz jest HAK.,,

evickapooh
17. nov 2014

no odpoved na otazku som nedostala..no mozno ze som naivna ...ale dufam ze v 15 tich este sa budu sustredit na ine veci...ako ja ,ale mozno nie 😉 ...a ozaj bola by som radsej ked by otehotnela../.ako by dlhe roky brala hormonalne tabletky...

ivca88
17. nov 2014

@katrin21 no ja som tak dopadla... nemam rozchodene prepojenie mozgu s vajecnikmi..., teraz rok a pol po vysafeni som sa vlastne vratila do puberty,,,, tam kde som prestala ovulovat..,

Smutne je to ze mi to nik v tedy nevysvetlil,... a gynekologicky predpisuju HAK ako teple rozky... mala mi spravit najprm hormonalny profil...co som uz pripravena na HAK...

ivca88
17. nov 2014

@evickapooh treba citat,. Dostala

xfenix
17. nov 2014

no samotna autorka prispevok viac nepridala, takze len tolko / ak je otec ten isty, je vsetko o.k., financie ako uvadza problem nie su, tak potom je to uplne v poriadku, kazdy mame ine biologicke hodiny a niekedy ani antiko nezaberie aby druhe neprislo. Takto bude mlada matka a je to super! My sme mali prve az po 30tke a ked si predstavim ze by to uz teraz boli pubertiaci, to by bola ina pohodicka! 🙂 drzim palce!

pemasinika
17. nov 2014

Ja mám 42 rokov, v živote som nebrala HAK, lekár mi odmietol aj po štvrtom dieťati predpísať zo zdravotných dôvodov. Ja som s deťmi a ich počtom spokojná, milujem ich a možno aj vďaka tomu, že som nemohla užívať HOK, si teraz užívam svoje deti. 🙂

katrin21
17. nov 2014

@ivca88 no a najhorsie, ze kopec babam to predpisuju uz kožne, akoze na akne a to maju len 13-14r !!!! strasne nieco....
mali by to zakazať .... uplne staci kondom , alebo ine nehormonalne druhy antikoncepcie..toto je vazne zdraviu skodlive.. sama som ju par mesiacov uzivala este na VS na upravu cyklu, ale len asi 3 -4 mesiace a ziadna mi nevyhovovala, z kazdej som špinila... takze nastastie som ju ani potom viac nebrala...ale teda pomohla mi kratkodobo na to, co som potrebovala.. Ale dlhodobo je to zabijak....
fakt dnes su baby, co to beru od 15 do pomaly 35r a potom ze dieta??? kde, ako, preco nie je ?? no dovi dopo...... Ako jasne, ze niektorym sa podari OK, ale vacsina zien ma uz aky taky problem, ak to brali od totalnej mladosti.... nehovoriac o tromboze a pod.

ivca88
17. nov 2014

@katrin21 moja kanaratkaju brala od 19 rokov...a vsetky stupne prehliadky mala dobre... a po 4 mesiacoch ju vysadila... lebo jej nasli 10 cm cystu za maternicou....

Cize HAK neni nikdy dobra.... no vacsine zien nic neni... a mozno 30 % zien si to "odserie",..

A naozaj v tej dobe som nebola vobec jedina ktora mala antikoncepciu.... a to stastie ze som.mala rozum i stastie...ze som to vyuzila iba s mojim manzelom..,

ivca88
17. nov 2014

Tym som.chcela povedat se HAK neni dobra (resp.bez nasledov) ani pre mlade...,ani pre starsie..,

zdena12345
18. nov 2014

ked uz sa ta tema zvrtla- skor by osm sa opytala, preco HAK vlastne brat? Da sa chranit aj inak bez poskodzovania vlastneho tela a sex mam s niekym kto snad bude pri mne aj keby sa "nieco stalo", takze na to nebudem sama.

a este k prispevku. povedat to mame bude zrejme to najmenej. ja si neviem predstavit ze by som v takom veku cakala 2 dieta, ale v minulosti to bolo uplne bezne a z toho, ze dnesna doba to ocudzuje(resp. nechape???) si hlavu netreba robit. uz je raz tak a o dietatko sa bude treba treba postarat. ked bude treba, tak to urcite zvladnes🙂 kolko zien by chcelo dieta a teraz nemozu (mozno aj koly tej HAK) a ty mas to stastie ze budes mat druhe. zelam pevne nervy🙂

bubinko1506
21. nov 2014

@ivca88
ja som zacala s HAK v 16 - predpisala mi ju gynekologicka na upravu cyklu. s prestavkami som ju brala do 26tky. potom som ju vysadila, lebo sme chceli babo - 2,5 roka za nami, babo neprichadza, mam za sebou laparku. sice som v poriadku - nemam ziadne zrasty ani cysty, cyklus v pohode, ale aj tak ma caka IVF. svojej dcere, ak ju nahodou budem mat, HAK nepovolim. su aj ine moznosti ochrany, ako HAK a celibat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre