Mám 17 rokov a som tehotná. Ako to povedať mame?

miushik765
24. jan 2016

Ahojte mám 17 onedlho 18 a som cca v 4tt tehotenstva. Zistila som to len pred pár dňami. Strašne sa obávam reakcie mojej mami keďže to je už po druhý krát (o prvé som prišla, MA) cca pred pol rokom. A ďalší problém je to že mama nevie že som sa znovu vrátila k súčastnému partnerovy s ktorým čakám dieťa. Prosím poraďte, veľmi sa bojím reakcie. Ďakujem vopred za každú radu.

fruzsiskvarkova
24. jan 2016

Ahoj 🙂 Ja si myslím, že sa nemáš čoho báť! Možno zo začiatku bude trošku nahnevaná, ale hnev potom vystrieda radosť z toho, že sa stane starou mamou. Veď predsa dieťa je vždy dar, a nato nikdy nezabudni! 🙂 Mám 19 a mesiac a pol starého synčeka doma. Otehotnela som na konci štvrtého ročníka, maturovala som už malým v brušku, v lete sme sa zobrali a malý sa narodil teraz v decembri. Aj moji rodičia potrebovali chvíľku kým to strávili ale teraz sú tí najšťastnejši starí rodičia na svete.
Tvoja mama ťa ľúbi a určite sa nebude vedieť dlho hnevať. Určite to bude ťažké pre teba aj pre ňu už aj počas tehotenstva a po pôrode ešte viac ale ono to tá námaha naozaj stojí zato! 🙂 Nemaj strach na koniec sa bude radovať.

mihula
24. jan 2016

tak,ako si jej to povedala prvy krat.Cim si zasluzila takuto nezodpovednu dceru?A vobec,je potrebne jej to povedat,vsak kym porodis budes mat 18nast a urcite mas zodpovedneho aspon chlapa vedla seba,ktory sa o vsetko postara.Ach boze

stary_ujco
24. jan 2016

Úplne normálne : ahoj babi, chcela by som ti niečo povedať...

A ja myslím, že mama bude ten najmenší problém. Ak dokážeš v treťom ročníku 2x po sebe nechcene otehotnieť, navyše s chlapom, ktorého si sa už raz zbavila... No neviem, neviem. O mužovi a jeho názore nepíšeš nič. S mamou si to hlavne nepokaz, budeš ju potrebovať.

dominika6
24. jan 2016

Ked ta nebila do teraz(co mala)..teraz ta uz bude zbytocne lamat..
Ja by som ta poslala k tvojmu zodpovednemu frajerovi ked z nudy robi det,i nech sa o teba postara..
Najlepsi trest...

rose32
24. jan 2016

U nas to bolo vzdy sme boli obaja pri tom a moj to oznamil

janinah
24. jan 2016

sú horšie veci na svete ako dcérino teh. v 17tich.....povedz jej to normálne,ale s tým,že máte obaja budúci rodičia predstavu a plán ako budete ďalej žiť,prijať zodpovednosť ,osamostatniť sa a starať sa sami o seba a dieťa...teda dúfam,že nie si v situácii ostať mame na krku 😒 lebo o reakcii otecka nepíšeš nič

anuska2010
24. jan 2016

Mamičky!!! Prečo ju sudite ? A robíte si z toho posmesky? Pýtala si od vas radu, ked jej ju nechcete poskytnúť tak sa nevyjadrujte! Súdiť to by vedel kazdy ! Pozri ja som otehotnela v 16, v 17 som mala porod...samozrejme moja mama plakala , ocko bol sklamaný zo mna...ja som k tomu ostala slobodná mama, takže o to horšie...malý sa stál miláčikom...najmä dedka a babky....dokončila som si školu a s pomocou kamarátov, no najmä rodiny som si urobila aj VŠ ☺ pozri zbiť ta nezbije, nakricat mozno nakrici ale skôr z ľútosti ako z hnevu a vyhodiť ta nevyhodi...škoda ze nepises nic o svojom priateľovi ..ci s tebou ostane a ako to chce riešiť on....len nechod na potrat a babo si nechaj..aj ked si ho vychovas v skromnosti raz budes na seba pyšná a určite na teba bude pyšné aj tvoje male mimi..držím silno palce 💝

8291
24. jan 2016

Ja tomu inak nechapem,pred pol rokom potratíš,o pol roka si znova tehu a bojiš sa to povedať mame?tak keď si presvedčená ze to dieťa chcete a viete sa oňp postarať,tak neviem čoho sa obávaš?a pokial to bola zasa nehoda ze stalo sa,tak neviem kde máte obaja rozum,

kliara
24. jan 2016

V sedemnástich to asi nebolo tzv. plánované tehotenstvo, takže skôr asi platí, kde majú obaja rozum, keď urobili tú istú chybu dvakrát po sebe? Pravdupovediac sa mi až veriť nechce, že je toto vôbec možné.

yollanda
24. jan 2016

chuda nenarodene dieta

mima4
24. jan 2016

normalne
🙂

prides s pritaelom, ze cakate dieta....zbalis sa a pojdes samozrejme byvat k nemu... a prevezmete zodpovednost za seba, za svoj zivot, za svoje dieta...

tvoju maminu nic zle necaka..ste obaja uz velke decka ty aj tvoj frajer, uz sa bude musiet o teba frajer stara, nie tvoja mamina, no super 🙂

ottka
24. jan 2016

Ja som mala 26 rokov a tiež som sa to bála mame povedať, takže ťa chápem. A teraz je šťastná, že má toľko vnúčat. Nuž musíš pozbierať odvahu, nič iné ti nezostáva. Hlavu ti neodtrhne, aj keď myslím, že ti trochu bude dohovárať. Najťažšie je odhodlať sa . Neboj, možno jej to trochu potrvá , kým to strávi, ale potom sa bude tešiť. Držím palce. 😅

perzefona
24. jan 2016

Ako fakt nechapem ked by som ostala tehotna v 17 a potratila... Tak uz by som mala taku paniku ze by som si s prepacenim ani nevrzla aspon rok.... Kolko ma tvoj priatel rokov ked sa nevie ovladat a musi do teba zakazdym ,,striekat?!?"

qidko
24. jan 2016

Ahoj kedze mamina nevie ze si s priatelom zase tak jej to musis povedat sama urcite bude krik mozno facka ale nie preto ze Ta chce potrestal ale zo strachu ako to zvladnes nehnevaj sa na maminu ked bude kricat lebo budes ju potrebovat a ak ostanes sama bez partnera ver ze to zvladnes a mamina bude pri Tebe stat drzim polceky naber odvahu cim skor pa

cerez
24. jan 2016

Dievča, dievča. Urobila si životné rozhodnutie, postav sa k tomu dospelo. Aj za cenu, že mamine slová nebudú tie najsladšie. Nezabudni, že mama je len jedna a vždy bude tu pre svoje dieťa v dobrom aj zlom. Obávam sa skôr aký bude tvoj vzťah do budúcna s partnerom. 😒

lussi_0
18. nov 2016

Keď sme sa to my dozvedeli mám tak isto 17 a som 21. tt . Strašne sme sa báli spolu sme plakali asi 2 hodiny v aute. Vedeli sme čo robíme obaja ale predtým som mala Ženské problémy kde my povedali že som asi neplodna . A veľmi nás to mrzelo. Tak sme si trocha nedali pozor no a Boh nám dal dar budem mať zdravu dcérku. Keď sme sa to dozvedeli nevedeli sme čo robiť ale môj priateľ má v tom nenechal sam . Napriek tomu že sa nepoznal veľmi s našimi ani u nás nebol prišiel k nám a on to oznámil našim. Samozrejme že sa naši hnevali kričali plakali. Ale teraz je to už dobré a majú radosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre