Mám 20 rokov a strach z tehotenstva

22beba
9. nov 2011

Ahojky buduce mamuľky🙂zistila som že som tehotná mam 20 rokov chodim na vysokú školu a nie som vydata.teraz to budem mat moc tazke velmi sa toho bojim neviem co mam robit . Bojim sa ze nebudem vediet ani babo chytit do ruk ani ho nakrmit.sledujem vaše diskusie a pomaha mi to ale mam velký strach.. može mi na to niekto nieco povedat? su to len terajsie moje obavy? :/ dakujem 🙂

lenka0283
9. nov 2011

mala som podobny problem k detom som nemala vobec ziadny vztah...ale ako sa mi mala narodila vseko to zrazu doslo..prve dieta co som drzala na rukach bola moja dcera...pozerala som ze jak zrazu mi vsetko ide este ma aj v porodnici pochvalili...to pride samo uvidis 🙂

charlottte
9. nov 2011

Ahoj,ja mam 21 rokov, no ked som zistila že som tehotná som mala 20, chodím na vysokú...a vydávala som sa v máji. Neboj ja to mám tiež trošku tažšie kedže mám individuálny plán, ale verím tomu, že to zvládnem. Termín mám na zajtra, no zatiaľ to na pôrod nevyzerá, ale teším sa na bábo....

jaduska
9. nov 2011

@22beba ja som mala o 7 rokov viac ako ty, keď som čakala prvé dieťa a prežívala som presne to isté. V pôrodnici sme si bábätká kúpali samé, sestričky nám to iba raz ukázali. Ale nemáš sa čoho báť, tieto veci majú mamy v sebe niekde hlboko zakorenené, že sa o svoje bábätko vedia postarať, inak by ľudstvo vyhynulo... Hlavu hore, teš sa na bábo, užívaj si tehotenstvo a všetky obavy hoď za hlavu.
Nemáš vo svojom okolí nikoho, kto má malé bábo? Možno by si mohla trošku potrénovať pod dozorom - aspoň prebaľovanie a manipuláciu s bábom, to by ti tiež mohlo trochu pomôcť.... 😉

22beba
autor
9. nov 2011

dakujem moc ste mi pomohli 🙂
@charlottte drzim palce zajtra nech sa dari a nech je zdravučke 🙂

monika2606
9. nov 2011

@22beba Ahojky 🙂 Ja mám 21 tak sme skoro rovnako staré, Ja som bábätko chcela, no keď som zistila že sa to naozaj podarilo, strašne som spanikárila, myslela som si že to bol strašne zlý nápad, že čo ma to napadlo, že to nezvládnem...ale tie obavy prešli hneď ako som videla svoje bábätko na ultrazvuku 🙂 zamilovala som sa do neho a teraz sa vôbec nebojím, nedávno začalo kopať a je to to najkrajšie čo som kedy cítila. Takže neboj sa tie obavy a pocity zmiznú určite. Verím že to zvládneš 🙂 drž sa

22beba
autor
9. nov 2011

no mna to čaka až na prelome maja a juna 🙂 obdivujem ludi co dokazu postarat sa o babo 🙂 no a s tou školou to bude fakt ťažke dufam že sa mi to podari zvladnut 😉

22beba
autor
9. nov 2011

@monika2606 dakujem aj tebe drzim prsty 🙂 ja som zatial ultrazvuk nevidela 🙂

charlottte
9. nov 2011

@22beba neboooj zvládneš to, len treba chcieť a chce to trošku sebazaprenia 😉

annaopialova
9. nov 2011

ahoj to je normalne hormony kazda jedna sme tym presli

22beba
autor
9. nov 2011

@annaopialova ano ale ja som to takto skoro necakala chcela som najskor skolu az potom babo . no čo teraz mi neostava nic ine len sa tešit 🙂

monika2606
9. nov 2011

@22beba ďakujem, a neboj keď ten ultrazvuk uvidíš tak aj ti aj slzy od dojatia vybehnú 😀 je to krásne, hlavne keď je už väčšie a vidíš ho ako sa pohybuje, ako si cmúľa prstík alebo sa poškrabká 🙂 A verím že aj tú školu sa ti podarí zvládnuť, aj keď to určite bude ťahšie ako bez bábätka ale zvládneš to, poznám veľa mamičiek ktoré to takto zvládajú

tinki
9. nov 2011

@22beba ahoj, v prvom rade buď v absolútnej pohode. Nestresuj sa, aby malé bolo pokojné. Všetko sa dá zvládnuť. Prípadne si jeden semester dáš odklad. A potom pokračuješ ďalej. Neboj sa nič, všetko príde samo. Naučíš sa to. Potom si to zariadiš, urobíš si nejaký režim a môžeš pokračovať v štúdiu. Všetko bude v poriadku. Určite to zvládneš..teš sa..budeš mať bábo.. 😉

annaopialova
9. nov 2011

@22beba vies ono sa povie ze k babatku prides skor ako k novemu kabatu ano presne tak tes sa lebo su rodiny ktore velmi chcu a nedari sa im

22beba
autor
9. nov 2011

@tinki dakujem po tvojej sprave som hned kludnejsia 🙂
@monika2606 už sa na to tesim ked uvidim ultrazvuk 🙂 bude to užastne 🙂

jaduska
9. nov 2011

@22beba zvládneš aj školu neboj, ja zvládam vysokú popri 3 deťoch, aj keď zas musím povedať, že možno pri prvom dieťatku to je možno ťažšie, lebo človek si ešte veľa vecí nevie zorganizovať a učí sa za pochodu.... ale zvládli iné, zvládneš aj ty... 😉

22beba
autor
9. nov 2011

@annaopialova viem je to boži dar 🙂 treba si toho važiť 🙂

eri28
9. nov 2011

neboj mozno sa citis mlada, ale 2O nie je zly vek a ked sa narodi pomaly 21 a snad ti niekto pomoze 😉

22beba
autor
9. nov 2011

@jaduska ufff tak to ta obdivujem 🙂 klobuk dole 🙂

annaopialova
9. nov 2011

@22beba tak tak i ked clovek ma ine predstavy clovek mieni panboh meni pekny vecer

22beba
autor
9. nov 2011

@eri28 jasne ze mi pomozu moji rodicia a priatel 🙂 toho sa neobavam skor som mala strach zo skoly 🙂

janinah
9. nov 2011

mňa potešilo,že neuvažuješ o interupcii a držím ti veľmi prsty,zvládneš to 😉 moja rada-neboj a nehanbi sa požiadať o akúkoľvek pomoc a radu ženy vo svojom okolí-mamu,sestru,kamošky...nepoznám ženu,ktorá by nepomohla...vydávať sa budeš? ak nie,tak si nezabudni právne ošetriť príspevok od otca dieťaťa,ber to ako peniaze pre dieťa,ktoré budeš potrebovať ako soľ,hrdosť bokom 😉

eri28
9. nov 2011

aha moja bola desne tazka a mimi namam, ale kamoska ma chodi do skoly a je daleko od maleho vydi to iba cez vikend stara sa teta, ale to u teba asi nehrozi, neplanovali ste asi a mi snazilky piseme a planujeme kde je spravodlivost 😀 😀 😀 😀 😀

mia258
9. nov 2011

@22beba ja som bola dokonca mladšia ako ty, keď sa mi narodila malá (vlastne aj teraz som 😀 ) a všetko sa dá zvládnuť, neboj.
Nebola som vydatá (teraz už som), rozišla som sa s priateľom a mala som pocit, že nič z toho nezvládnem. A ono to postupne prišlo samo, teraz som prvý rok na výške. Ver tomu, že študovať popri malej je neskutočne ťažké a niekedy som už na pokraji síl.
A zo začiatku som sa bála malú aj prezliekať aby som jej neublížila, o kúpaní ani nehovorím 😀

Ale človek ide stále ďalej a maminky obzvlášť, lebo majú pre čo žiť 😉

tea333
9. nov 2011

@22beba ahoj, ja som rodila 21 rocna.babatko sme planovali. Tiez studujem VS- pravo. mala som individualny plan, teraz som na rok prerusila, ale to koly maleho zdrav problemom a nespavosti.Inak sa to v pohode da.
Ja som v rodine nemala nijake deti, nevedela som dieta ani chytit. vsetko som si nastudovala a potom po porode sa vsetko pekne naucis, a starostlivost bude cim dalej lahsia, lebo budes mat nacvicene 😉

22beba
autor
9. nov 2011

@mia258 dakujm moc 🙂 je to pekne 🙂
@tea333 takze dufam baby ze to aj ja budem zvladat 🙂 individuálny plan a ide sa 🙂 len sa bojim ze niekedy v maji-juni by som mala rodit cize vtedy je skuškove tak neviem ci si mam dat ted druhý semester odlozit ci ma nevykopnu zo skoly ked nebudem mat porobene skusky hadam sa az do Ostravy nebudem trepat s tolkym bruškom :D

mia258
9. nov 2011

@22beba nemáš dohodnutý individuálny plán? Skús sa dohodnúť na študijnom oddelení, nech si spravíš skúšky v predtermíne 🙂

Jasné že to budeš zvládať, neboj sa. Budeš mať aj nejakú pomoc zo strany rodiny, nie?

22beba
autor
9. nov 2011

@mia258 dam si ho az na dalsi semester tento normalne dochodim vsak som len v 6 týzdni to je v pohodke 🙂 letný semester sa tak dohodnem to je jasne to by som nezvladala tam chotit . ano to samozrejmiko že budem mať pomoc to je jasna vec sice zatial budeme byvat s nasimi ale casom hadam dačo splasime 🙂

22beba
autor
9. nov 2011

@eri28 no neviem preto sa tesim z toho
@janinah na potrat by som v zivote nesla.... hoci mi jedna kamaratka povedala ze nech idem som mlada a tak ze ak na to nemam peniaze ze mi pozica ze to zatial je ako omrvinka z chleba ktoru zhodis zo stola a to bolo dost hnusne .... az mi to prislo luto :(

kacsik
10. nov 2011

@22beba hlavne sa netreba báť 🙂 ja mam 21 ale bábo som chcela a aj plánovala ale tiež ked to prišlo bol to šok a bala som sa že to nezvládnem..... ale potom som si uvedomila že ten mini človiečik vo mne je moj a bude na mne plne závislý a preto to zvládnuť musím 🙂 a zvládam aj školu, aj prácu, aj vodičák aj prerábanie bytu 🙂)) ked to mimčo prvý krát uvidíš tak sa to v tebe rozbehne, neboj sa ! držím všetky palčeky 🙂

mia258
10. nov 2011

@22beba ja tiež ešte tento semester dobojujem so školou a od letného semestra idem na individuálny plán, dúfam že to bude lepšie 🙂

Hlavne sa neboj a užívaj si tehotenstvo, to je najkrajšie obdobie 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre