Mám ísť na potrat?

misa0909
3. máj 2013

Potrebovala by som sa z niekym poradit. Presne pred rokom som potratila otehotnela som neplanovane... bola som stoho znicena nevedela som co mam robit po case ma to preslo teraz po roku som zase tehotna neplanovane neviem co mam urobit bojim sa ze to dopadne ako minuly rok a este ktomu mam teraz ocestovat do zahranicia a neda sa to odlozit neviem ci mam ist na potrat alebo co mam urobit som zufala prosim poradte mi ktosi..

mayka003
4. aug 2016

@monilik a lepsie je zabit svoje dieta ako dat na adopciu ked si s nim nevie rady?Mas ty ale cudne zmyslanie to ty asi nemas deti. Vzdy nejako bolo aj bude.Hladom urcite neumrú. Tak kde je problem? Tam su stary rodicia co v pripade,ze pojde do roboty sa postaraju o deti.Byvaly na nich bude platit.Zlatícko co chces ist na potrat ta prosim nechod,pomodlim sa za teba aj za tvoje slniecko pod srdcom nech Vas pan Boh ochranuje.Neboj sa nejako bolo aj bude.Anjelickovia Vas budu ochraňovat.

gita17
4. aug 2016

@misa0909 bojis sa ze potratis, tak ides radsej na potrat? Nepatris ty skor na psychiatriu?

cica120
4. aug 2016

Kvoli tomu ze mas ist do zahranicia chces potrat??? Ked si nechcela decko mali ste si dat ochranu!

maciatkolulu
4. aug 2016

@moni244 ono aj mna to udivuje, ale je tu aj tema, kde je maminka, ktorej vsetky gratuluju ako zvladla to, ze ju muz opustil v osmom mesiaci , kurnik, nepisala som tam, lebo by ma zozrali, pretoze tiez nech mi nikto nehovori, ze nemala tusaka, ze sa nieco deje, zena vyciti a hup zachranovat vztah babom je na prdel a k tomu teraz, ze musela ist byvat do rakuska, aby bola mimo zorneho uhla byvaleho a jeho stastia, no neviem, bola som sama s dvoma detmi a nemala som peniaze na nic, nieto na stahovku do rakuska s novorodencom, mozno zabudla napisat, ze muz jej vsetko nechal, alebo tak, pretoze nie vzdy je ten muz svina ako taka... a v tomto pripade mladej naivnej baby, co k tomu dodat...ja by som asi na potrat isla, ale je to kazdeho svedomie, ma to tazke, urcite tazsie ako dotycna spominana maminka, co mala dostatok aspon financii a ju kazdy lutoval, podla mna je tato osobka viac hodna lutovania, pretoze je v riti...a sama,to ja len okraj

monilik
4. aug 2016

@mayka003 ja som ti položila jasnú otázku,na ktorú si neodpovedala.ja mám dve deti a čakám tretie,mam manžela a rodinu,ktora pomôže keď treba.ona nemá nikoho ak dobre citas,chlap ju opustil,nema nikoho kto by jej pomohol.takze radšej nech porodí ďaľšie dieťa a budú svorne bývať pod mostom?

monilik
4. aug 2016

@merymaja10
@vorkola baby aspoň si pozrite na akú diskusiu reagujete...autorka témy už dávno porodila teraz sa rieši úplne niečo ine

sardinka335
4. aug 2016

@mayka003 ty kks ty si to predstavuješ ako hurvinek valku....tam rodičia budu sa o deti starat ked ona pojde do roboty a byvaly bude platiť no ha ha....nejake velmi jednoduche. Tak presne tento pristup, ze ved ,,nejako bolo, nejako bude,, ju dostal tam kde je.
Ako ja určite nie som za potraty, ale ked si predstavim ze by moja dcera mala takto premyšlat a ja na stare kolena suplovat rodičov vnučatam ked konečne som si svoje odchovala...bohovská perspektíva. Nepoviem jedno dieta sa moze ,,ušmyknut,, stava sa. Ale 3??? Prve su dvojičky čo ako? no...kazdopadne ŤAŽKÁ NEZODPOVEDNOSŤ.

monilik
4. aug 2016

@mayka003 a navyse... o zabíjaní detí tu reč nie je, hovoríme o prerušení tehotenstva... Nechcem sa tu púšťať do debaty na túto tému,mam na to svoj názor,len ma zaráža ako jej všetky radíte nechať si bábätko a dať ho na adopciu...ja ako matka dvoch detí by som to nedokázala.

huahua
4. aug 2016

Ja zas nechápem ako môže niekto povedať, že dať dieťa na adopciu by nedokázal (teda, žiť s vedomím, že niekto vychováva moje dieťa), ale ísť na potrat by dokázal (žiť s vedomím, že som to dieťa zabila - resp. pre citlivejšie povahy: žiť s vedomím, že som prerušila tehotenstvo = nedovolila som svojmu dieťaťu narodiť sa, aby mi neskomplikovalo život).

puklica13
4. aug 2016

@sardinka335 no co ..nekocikovala by si v 60tke ? 😀

puklica13
4. aug 2016

@maciatkolulu ty inak toto aj mna napadlo..ze stahovka do rakuska nie je lacna zalezitost..ergo ze ten chlap nebude az taky fas..niekedy su viac nez naznaky...niekedy to ten chlap aj viackrat zopakuje ze nefunguje ..a zena si verklikuje svoje a stale je vsetko ruzove ...

sardinka335
4. aug 2016

@puklica13 jéééjdanenky!! a šak ja rada pokočikujem, povarujem, pomozem detom.....sak o tom to je byt ,,babka,, aj pomoct a tak. Ale kebyze mi dojde dcera s troma deckama k nam do 3 izboveho bytu ziť, byvat...a teraz všetko tomu prisposobovat, varovat. No neviem...a v 60tke ešte budeme sami zamestnany o dochodku ani snivat.

marina24
4. aug 2016

ak správne chápem, ty si neplánovane otehotnela oba razy, raz si mala potrat, a prečo si sa teda kurník nezabezpečila atk, ked nechceš mať deti viac ?lebo sa bojíš ? ja nechápem akože, alebo čo tak kondóm? aspon niečo,volačo..nesexovať cez plodné dni a nie teraz,ked je neskoro zase chceš ísť na potrat,lebo sa bojíš a bojíš sa toho preto,lebo nechceš platiť 800 eur pokutu, to akože 800 eur je cena života tvojho malého?jasné, že do zahraničia ísť nemôžeš a ktovie ešte na ako dlho..o tom ani neuvažuj,ale ak to dieťa nechceš tak potom jasné, že chod na potrat, ked dokonca ešte aj píšeš, že s jeho otcom nechceš žiť,, že si nerozumiete. wtf ?ked si ho nechcela prečo si s ním spala bez ochrany ?:O:O
ja nechápem tejto diskusii celej akosi, mam pocit, ze su to bludy

katkabg
4. aug 2016

Babyyyyu teraz rok 2016 a nue rok 2013,oba uz asi porodila 😀

maminecka266
4. aug 2016

@katkabg baby sa asi zabudli v case alebo co 🙂

novana
4. aug 2016

@marina24 chápeš správne, ale názor k zakladateľke vlákna je už bezpredmetný, je tu iná mamička...

novana
4. aug 2016

@katkabg tažko, je tehotná pár týždňov 😉

novana
4. aug 2016

@maminecka266 viaceré promptne reagujete bez toho, aby ste si prečítali celú dnešnu diskusiu 🙂

mayka003
4. aug 2016

@monilik prerušenie tehotenstva je podla teba čo? Zabitie dieťata.Pan Boh jej dal znova šancu,dieťa je dar od pana Boh.A co to rozpravas ,preco by žili pod mostom. A praveze ona píše,ze rodicov ma len im nechce povedat,ohladom potratu lebo by sa s nou matka nerozpravala.Ale ja s tebou debatovat nebudem ja som chcela jej pomoct ku tomu,aby si vybrala ten zivot a nie smrť. A nebáť sa ísť do toho aj ked sa jej bohužial stalo čo sa stalo.

mayka003
4. aug 2016

@monilik a ja by som dieta tiez nedokazala dat na adopciu,ale ani ho zabit!

mayka003
4. aug 2016

@sardinka335 a ty by si svojej dcere tiez radila ist na potrat? No uz to vidim.Netreba mat husté reči.A ano ja by som sa o svoje vnúča postarala uz by bolo akokolvek,aj keby sa stalo to co sa stalo teraz jej,ale svojej dcere by som na 1000 000% neradila ist na potrat.Dieta je dieta uz od počatia,dar od pana Boha.

moni244
4. aug 2016

@mayka003 znova sancu? Boh? Netrep, nema zazemie, pracu, pravdepodobne nikdy ani nepracovala, ma dvojicky, bez partnera, sama uz deti nezvlada, tak aka sanca? Nech sa Boh najprv postara o zazemie, potom nech posiela dary

mayka003
4. aug 2016

@moni244 tak nech to dieťa da na adopciu,ale nech ho nezabíja!!! Co chce ist do pekla? A mimochodom s Vami škoda reči,preto je svet taký aký je lebo sú tam takyto ľudia,neuškodilo by si troška vstúpiť do svedomia.A tam kde je sa dostala sama,teraz nech za to nesie zodpovednost a nie takto zľahka riesit,ze idem na potrat lebo toto a toto.Mala rozmýslat predtym.

moni244
4. aug 2016

@mayka003 do pekla? Vau 😀 svet je taky, lebo su ludia ako ty

mayka003
4. aug 2016

Keby boli ludia taky ako ja,svet by bol lepsí.A nejdem s tebou viac debatovat lebo je to skoda reči,nikomu niet pomoci.

moni244
4. aug 2016

@mayka003 chod kazat do ulic 😀

lenkamaxim
4. aug 2016

Sa to tu zvrhava na nabozensku ortodoxiu

moni244
4. aug 2016

@lenkamaxim ako vzdy v podobnych temach 😉

nivea777
4. aug 2016

@adad23 preco myslis ze budes sama?

charlie1980
4. aug 2016

@mayka003 No ak si veriaca, mala by si vediet, ze peklo neexistuje 😜 Vsetci pojdeme do NEBA. Vsetci hriesnici😜 A Boh nas ma rad vsetkych rovnako 😜

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre