Mám ísť na potrat?

luckakatarina
5. mar 2014

Chcela som vas poprosit o radu neviem co mam spravit ...mam uz dve deti ale kazde s inym muzom , to druhe dieta je bojuzial z byvalim priatelom 😒 s ktorym som bola7 rokov ,, prestala som k nemu nieco citit bol odomna o 15 rokov starší .Pred rokom som sa s nim rozisla a mam druheho priatela ktory ale pracuje v anglicku a ostala som s nim tehotna ,,,,,, ale niesom si ista ci chcem to dieta pozname sa rok a mali sme aj dost problémov medzi sebov ked bol doma .....aj ked ho neskutocne milujem a on chce to babo neviem ci mam s nim ostat a nahat si to babo alebo sa vratit ku byvalemu pri ktorom mam syna ...aj ked sa mi ako muz hnusi ale chyba mi moje dieta ....neviem co mam spravit ...ostat alebo odist ... nechcem spravit chybu

dari
5. mar 2014

@luckakatarina NIE! ja mam z poctu vasich deti gulas, z vasich pocitov mam gulas......a teraz ste si z toho vsetkeho gulasa vyhodnotili, ze tak ci tak o jedno dieta pridete ???? 😲 prepacte, ja som strasne citliva na temu potrat, ale dokazem pochopit zmatok v zene, ked neplanovane otehotnie, ale zabit dieta po tomto zmatku ....? co takto zobrat odvahu napr. na adopciu? to by ste urcite mali moj obdiv....

cypercanka1
6. mar 2014

V zivote som neriesila nikdy takyto problem ale mam dieta a neviem si predstavit ze by som ho nemala ze by som ho mojim nejakym "rozmarom" mala stratit len preto ze sa neviem rozhodnut. poznam jednu pani, ktora vazne uvazovala nad potratom aj nan sla nakoniec ale nikdy si to neprestala vycitat bola cela zronena, ubolena a nenasla este doteraz pokoj vo svojom vnutri stale tam ma tie vycitky a co by sa stalo keby som nesla keby som si ho nechala co by to bolo dievcatko ci chlapcek co by s neho vyrastlo mozno niekto talentovany uspesny na koho by som mohla byt hrda....neviem rozhodni sa ako ty uvazis ale myslim si ze v tomto pripade by si mala chlapov a rozhodnutie ku ktoremu co viac citis nechat bokom a venovat sa dietatu kt. mas a ktore cakas....ked si sa zvladla postarat o jedno nebude ti luto sa nan pozerat a stale mat na mysli ze dalsie svoje si ZABILA?

jabadaba
6. mar 2014

@luckakatarina nebudem asi velmi prijemna, ale po prrecitani tvojej dilemy sa asi ani neda. Neviem Ti zodpovedne poradit co s dietatom na ceste. To naozaj nie. Poradim Ti len zacat rozmyslat v prvom rade hlavou a nie rozkrokom. Prepac. Tak mi to totiz u teba vychadza. Jeden chlap, dieta, ziadna vizia perspektivy. Dalsi chlap, dieta, tiez ziadna perspektiva. Treti chlap, tretie dieta, opat ziadna perspektiva. Takto sa rodina nezaklada, bez absolutnej zodpovednosti voci sebe samej ako aj voci detom. Neskace sa zo vztahu do vztahu, z postele do postele a neskusa sa stylom pokus omyl co to da, ci to vyjde. Nedobre na to ides. O tretom partnerovi pises, ze ste uz mali problemy, ked bol tu. To znamena, ze ak ste spolu tak vam to ani velmi neklape. Okrem pudov v posteli. Ak by to fungovalo, problemy nie su. Nie v tak kratkom vztahu kedy by este mala fungovat pociatocna zamilovanost. Ako si vlastne vyberas muzov? Akym klucom? Fakt Ti k vyberu staci len momentalna pritazlivost? Mala by si zvolnit, viac zvazovat, viac si zacat vazit samu seba a potom neverim, ze opat narazis na nevhodneho partnera. Zacni byt narocnejsia a v partneroch hladaj aj ine atributy. Tie su ovela podstatnejsie v zivote. Vasen, pozitok to nie su.

jalucija
6. mar 2014

@luckakatarina no a co na tuto situaciu terajsi partner hovori?

eliska31
6. mar 2014

Nechcem urazit, ale ale musim to napisat: ked viete si uzivat sex, bez premyslania tak potom sa vysporiadajte aj s doleskami a nepytajte sa tu take kraviny! Zijeme v dost pokrokovej dobre, kde axistuje aj antikoncepcia. Keby ze to napise nejaka mlada soplana tak to este nejako prekusnem...ale ze toto napise zena co uz ma dieta a predpokladam ze dospela zena!

kamilkka
6. mar 2014

ja naozaj nechapem ako sa može toto niekomu stať 😢
a ženy, čo tužia s milujucim manželom po dieťati, nevedia otehotnieť 😒

stano4000
6. mar 2014

nechod na potrat, co je to za hlupa otazka? dieta porod a daj ho do hniezda zachrany a urobis asi prvu normalnu vec vo svojom zivote, pretoze z toho co citam si normalnych veci v zivote neurobila nic.... ja ta nesudim, ale nemas ani stabilny prijem, asi ani vzdelanie, ani stabilneho partnera, na 90% ani stabilne miesto na zivot.... vo vseobecnosti ti nic nevravi slovo zdopovednost za seba a za druhych.... porod dieta a daj mu sancu na lepsi zivot ako mu dokazes poskytnut ty.

sachmetttt
6. mar 2014

Ja som za dietatko si nechat..Sama viem ake to je prist o vytužene dietatko.Mame dvoch anjelikov a stale si zaplačem..Terezka nam trvala 6rokov..Kopu vyštrení...Dieta je zazrak a nemalo by trpiet a trestat ho za rodičov..

vamajka
6. mar 2014

@luckakatarina Tych chyb si uz spravila vela a podla toho, ze tvoj syn zostal radsej s otcom ako s tebou usudzujem, ze asi niesi bohvieaka matka. Je to krute, ale je to asi tak. Aj ja poznam jednu ma 6 deti s troma partnermi a byva sama s tymi detmi v malom socialnom 1-izbovom byte, tak ju mozes nasledovat.

jadodka
6. mar 2014

No chudiatko uboziatko tak ty nevies co mas robit. Roztiahnem nozky,chlap mi urobi dieta a ja pojdem na potrat....prepac, ale taku by som ti z otocky vypalila, zeby sa ti zavity v mozgu hadam posunuli na spravne miesto a zacali by pracovat....je kopec moznosti...tvoj priatel terajsi dieta chce, tak ho porod a daj mu ho, ex priatelovi tvoje dieta radsej nechaj, lebo pochybujem zeby ti zalezalo v PRVOM rade na AKOMKOLVEK dietati, ty si sebecka a myslis lwn na seba....konec, sorry, musela som to takto napisat....

broskilinka
6. mar 2014

mam podobny nazor ako dievcata hore...

a kde je autorka??? preco sa nevyjadri???? asi sa to necita lahko...

ssisska
6. mar 2014

Doktori ,ktori vykonavaju potraty za peniaze su u mna obycajni vrahovia a sybila varovala matky ,ktore chcu zabit svoje decka este nenarodene,ze je to obycajna vrazda a ze tie zabite deti nemaju na tejto zemi pokoja a nikdy to svojim materam neospustia,tak si to rozmysli,radsej ho vynos a daj na adopciu ale nezabijaj!!!!

pemasinika
7. mar 2014

Neidem ťa súdiť, len ti chcem pripomenúť, že si dostala obrovský dar a ty s ním teraz nevieš čo ďalej. Vieš koľko je tu žien, ktoré sa denne modlia za tento dar? A zatiaľ sú ich prosby nevypočuté? Máš na výber:
1. Ísť na potrat - zbaviť sa hneď neželaného bremena - výsledok - možno chvíľková úľava, ale výčitky svedomia do konca života, že si vedome zabila...
2. Porodiť dieťa a dať ho na adopciu - výsledok - možno ľútosť, že si sa tak krásneho a zdravého dieťa vzdala, možno na druhej strane radosť z toho, že ho niekto bude milovať celým svojim srdcom a bude mať dobré podmienky pre svoj život...
3. Nechať si dieťatko, dať mu celú svoju bytosť, lásku, celý svoj život, aj keď to možno niekedy nebude ľahké, ale bude ťa hriať pocit, že sa vieš v živote postaviť aj k problémom, staneš sa zodpovednejšou za svoje skutky, budeš si vážiť samu seba a budú si ťa vážiť aj iní..., neboj, dá sa to, všetko sa dá, lebo láska k tvojmu dieťatku ťa spraví silnou...
Sama som zápasila s tým, keď som čakala svoje štvrté dieťa, ktoré neplánovane prišlo do môjho života. Ale vedela som, že si ho nechám, tak ako aj jeho ostatných súrodencov. Nevedela som, či to zvládnem ale nakoniec som zvládla nielen štyri detičky, ale aj rozvod a cítim sa silnejšia, ako kedykoľvek predtým. S narodením každého môjho dieťatka som akoby porodila aj novú silu. Moje deti sú pre mňa veľkým nábojom, pre nich žijem, oni mi dávajú zmysel života. Zmeň pohľad na svoje dieťatko, keď ho budeš veľmi milovať, všetko zvládneš. Možno aj tvoj priateľ ti bude nápomocný a bude si ťa vážiť pre tvoje rozhodnutie, že si dala šancu dieťatku, ktoré je aj jeho. Držím prsty 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre