Mám oligospermiu. Ktorý z nás je potom otec?

thorongil
4. jan 2017

Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu (zdôrazňujem, že len o radu, nie o definitívny záver). Moja partnerka je tehotná, asi v 4. týždni. V našom vzťahu sa však objavila nevera. S jej kolegom mali nechránený sex. Neejakuloval do nej a hovorí, že si je takmer istý, že nemohla otehotnieť od neho. Približne dva dni po tom, ako mala sex s ním, mala sex aj so mnou. Ja som ejakuloval do nej. Problém je v tom, že približne pred dvoma rokmi mi na spermiograme vyšla oligospermia a pohyblivosť B+A. Pýtam sa veľmi laicky a viem, že jasná odpoveď bude až po testoch otcovstva. Napriek tomu, aká je pravdepodobnosť, že mohla otehotnieť s ním a aká je asi pravdepodobnosť, že to bolo so mnou? Ďakujem za akýkoľvek názor.

lenockaaaaaa
5. jan 2017

@thorongil ty chceš aby to tak zostalo, to čo ste si slúbili pri sobáši. No prajem ti len to aby si sa rozhodol správne. odpustiť odpustíš to je jasné, ale nezabudneš. tak veľa síl, neopúšťaj sa a mysli na lepšiu budúcnosť. ale možno lepšie keby to dieťa nebolo tvoje. stretneš lepšiu takú čo si ťa bude vážiť!!!

jankalukasova
5. jan 2017

@maaaria3 och... už to píšem druhý krát... to čo som napísala platí v prípade, že má pravidelný menzes a nemá posunutú ovuláciu... takže ak MÁ menzes pravidelne a MÁ 28 dňový cyklus a ovulácia NIE JE posunutá tak bola 13.12.
Ak mala ovuláciu 11. 12 tak ju má oproti tomu čo by malo byť posunutú.
Neviem či píšem nepochopiteľne... ale prvá sa aspoň priznala, že príspevok nedočítala.

maaaria3
5. jan 2017

no ja som to nebrala ako utok, skor som si ozrejmovala moje úvahy - rada vediem diskusiu🙂 ja mám cyklus skoro pravidelný a predsa mám ovu raz 11 den a niekedy 13... ja som len rozširovala Vašu úvahu... nechápem ten náboj Váš, ale asi ste mali pocit útoku... nebolo to ale že absolútne tak myslené... nie vždy ludia útočia, treba na to mysliet

kondaska1
5. jan 2017

@thorongil drzim ti palce aby bolo tvoje, kedze si ochotny jej odpustit. Zrejme z tejto skusenosti sa tvoja zienka poucila na cely zivot... Co v pripade ak tvoje nebude? Chce/te si ho nechat? (kedze si pisal ze dieta nechcela)...

thorongil
autor
5. jan 2017

@kondaska1 Ona si to dieta nechce nechat zobrat, nech by bolo od kohokolvek. Ani ja by som to nechcel. Ak by bolo nase, bol by som napriek vsetkemu stastny. Ak sa ukaze, ze je toho druheho, skoncime aj my dvaja. Hmm, ako lahko sa to cloveku pise a ake tazke je predstavit si to. Co uz, laska vie zaslepit cloveka.

kondaska1
5. jan 2017

A nemusis sa urazat, nikto si z teba srandu nerobi, ani sa z tvojej nezavidenia hodnej situacie nesmeje a ani ti ju neprajeme. Sme proste iba "politicky nekorektne", tu sme uz videli a citali vselico, preto niekedy mame pochybnosti o prispievateloch, nechodime okolo horucej kase, ale povieme co si myslime bez prikras. Preto si sem prisiel...
@thorongil

kondaska1
5. jan 2017

@thorongil hmmmm ako sa osud vie niekedy zahrat s ludmi...tak nech to dopadne k Vasej spokojnosti, dieta za nic nemoze a zasluzi si uplnu rodinu

juliet86
5. jan 2017

@thorongil
@thorongil vyssie mas link. Zo zakona budes automaticky za otca pocazovany ty lebo ste manzelia. O zapretie mozes podat v den narodenia. Good luck

ukulela
5. jan 2017

@juliet86 dobra info, na to sme tu vsetky vsetky zvacsa zabudli .... takze aj ja to vidim zacvakat testy a potom sa zariadit.

petatrubicka
5. jan 2017

Ale na ultrazvuku 4 týždeň ešte nič nie je vidno...a to ti rovno povedala že v tedy S tebou a vtedy S nim...???či tosa na nej striedajte???je to trochu divné???🙂

thorongil
autor
13. mar 2017

Tak sme boli na testoch v Genetone, výsledky už prišli. Pre tých, ktorí tu diskutovali a zaujímal by ich výsledok, otcom som nakoniec ja. Aj napriek oligospermii. Napriek všetkému sa teším z dieťatka. Tak už len dúfam, všetko dobre dopadne.

fadama
13. mar 2017

@thorongil Tak gratulujem, dúfam ze budete stastní. 🙂

marfikchov
13. mar 2017

@thorongil tak držím palce a vy ako pár, dvojica ako? ustáli ste to, či?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre