Manželovo sklamanie z pohlavia bábätka.

4. jan 2020

Ahojte s manželom máme už dcérku (3. roky) a teraz čakáme druhé bábätko. Na 90% opäť dievčatko. Manžel je veľmi sklamaný nemôže sa cez to preniesť ani len nerátal žeby to mohlo byť opäť dievča veľmi túžil po synovi. Vôbec ho nič nezaujíma ani to či je zdravé ... nechal má vyše pol roka hovoriť na bruško Linduška/Adamko a teraz z neho vyletelo že sa mu meno Linda vôbec nepáči a nehodlá sa ani baviť na tému meno pre dievčatko on chce Adama ... veľmi ma to ubíja už nevládzem psychicky... zakázal mi komukoľvek prezradiť že čakáme dievčatko ... Čo mám robiť? už som na dne nedokážem sa vôbec tešiť i keď som rada že budeme mať ďalšiu princeznú... viac detí už neplánujeme tehotenstvo zvládam veľmi ťažko a toto mi vôbec nepomáha

anjelik2019
4. jan 2020

No mne sa rozum zastavil práve, prepáč, ale je normálny?! Dôležité je, že je bábo v poriadku a aj ty a nie pohlavie.

marion09
4. jan 2020

Prepáč ale máš doma riadneho debila

evittam
4. jan 2020

Upozorni ho,ze je to len záležitosť jeho spermií preco je to dievča.😉 Inak ako male dieta-aj dupe nozickou ked povie ze chce?? A zakazuje ti a prikazuje-super vzťah a manžel.

evittam
4. jan 2020

@marion09 Dnes sa to tu len hemží podobnými skvostami.

marion09
4. jan 2020

@evittam ja len ziram

nikpa
4. jan 2020

Nevdacny idiot. Raz keď sa pozrie na svoju druhú dcéru, dúfam ze sa bude za seba poriadne hanbiť

smile31
4. jan 2020

Tvoj chlap je debil...inak sa to ani nazvať nedá...lebo to malé môže za to, že je dievčatko, by som mu to rychlo vysvetlila...bože ako môžu po svete chodiť takí chujovia???? 🤦🤦🤦

lenka2710
4. jan 2020

Presne tak ako píše nado mnou, vždy je prvoradé zdravie! Muz chcel veľmi dievčatko, keď sme čakali prvé a vyšlo to! Teraz čakáme druhé a tesi sa veľmi, že keby bola zasa baba žeby bol šťastný otec, lebo by ho doma čakali už tri najkrajšie baby na svete a keď bude chlapec, tiež bude rad, aspoň bude mať s kým hrať futbal 😂 niežeby s dcérou nehral, ta kope do lopty lepšie ako hociktorý chalan v jej veku 😉 ale naozaj toto neriešime, mena mame tiež dve Alicu/Adama, budeme vďačni hlavne keď bude zdravé, ved bude naše ci chlapec alebo dievča

denden77
4. jan 2020

ten moj ma z prveho vztahu dceru, velmi chcel syna.. cakali sme chlapca, tesila som sa najsamviac na svete, uz len kvoli nemu.. avsak nedopadlo to dobre.. a dnes pri planovani druheho pokusu pohlavie vobec neriesime.. nech sa podari a nech je zdrave.. chlapec, ci dievca.. dolezite je zdravie, nic viac 😉 drzim palec 🍀

erickav
4. jan 2020

Je to tak smutne, ako sa chlapi správajú. My ženy tie deti vynosime s nevoľnosťami, rôznymi zdravotnými problémami, opuchnutymi nohami, naliatym a priberajucim telom, bolesťami rôzneho typu, tehotenskom cukrovkou, vysokým tlakom, niektoré, aby dieta donosili, pichanim injekcii do brucha, niektore, ležaním doma alebo v nemocnici, porodenim a potom dojčením a vstávanim k nemu. A co musí chlap? Jedine sa zmieriť s pohlavím, ked nie je take ako si predstavuje.
Ja verím, ze nie je taký idiot a ze mu len treba viac času. Ale to, ze to bude dievčatko, za to moze jeho spermia a nie ty.

marion09
4. jan 2020

Povedz mu že si mal ch... nainštalovať tak aby to bol chlapec

hipuska
4. jan 2020

Ja ho aj chapem, ze je sklamany. Neviem preco take negativne reakcie. Ved kolko mamiciek, ktore dieta citia pod srdcom, nedokazu prijat pohlavie? Poradit ti neviem, snad len uprimny rozhovor medzi vami. A myslum, ze je to na tebe, proste ked sa aj narodi, vytvorit vztah medzi nimi. A nevyhovaraj sa na to, ze nevladzes. Tehotenstvo nie je choroba, proste musis. A este vas caka....hlupe poznamky od ludi. Ja mam 4 ch chlapcov a by som oci vyskrabala ludom co cucia do kocika...skoda, ze nie je dievca...ja som inal nikdy nebola sklamana, ze je chlapec

erikavesela
4. jan 2020

@evittam by si oci nestacila otvarat...my mame takeho suseda...zije so zenskou, nemaju deti...obaja okolo 55..a on, ked nieco chce tak dupe nozickou, ako si to krasne opisala...ked som to videla prvy krat, tak som si myslela, ze sa mi to len zdalo....no nezdalo😂😂

erickav
4. jan 2020

@hipuska jasne, ze moze byt každý sklamaný, ale som zo 4 sestier. Ked bol môj oco sklamaný pri 4tej, to uz som ho chápala. Ale aby bol chlap sklamaný, ze ide mat druhe dieťa a nie chlapca, tak to je podľa mna nepochopiteľne.

evittam
4. jan 2020

@hipuska Ved ten nema vytvoreny ani riadny úctivý vzťah k manželke, matke jeho deti. Mal by sa v prvom rade spamätať a byt jej oporou. Nie je dieta ktoré treba vodit za ručičky.

terezka1947
4. jan 2020

Zacinam mat pocit,ze sa tu niekto.posl.dni snazi zatraktivnit MK,lebo co za prispevky,ci nove temy.....uff...nemozu byt realne

hipuska
4. jan 2020

@erickav ja sa ho nezastavam. Prenho he toto posledne dieta. Zjavne dufa, ze to bude chlapec, preto nechce nikomu hovorit. Mozno aj v robote pocuva hlupe reci o "zachovani rodu"

vevesh
4. jan 2020

@erickav ak si niekto velmi zela urcite pohlavie dietata a viac menej viac deti do buducnosti neplanuje, je sklamany a je to normalne. Jednoducho si to musi chlap sam v sebe urovnat. Stava sa to, aj dost casto, a nielen chlapom.....

Pre prispievatelku- daj mu cas, nech to sam v sebe spracuje- on sa tiez musi vyrovnat so sklamanim. Holt nemozeme mat vsetko v zivote. Po porode, ked babo uvidi, sa to v nom zlomi...

veronikaszabova
4. jan 2020

@erickav my sme 3 baby 🙂 a tatko chcel vzdy este syna, ale maminke stacili bohate 3 decka.
Ja mam 2 synov, tak dedko si teraz patricne uziva chlapov v rodine.

@anonym - moj chlap si druhe velmi prial dievca (prvy bol syn). Dajako sa na to upol, ale ked sme zistili, ze to je chlapec, tak sa proste preorientoval. Ze hlavne, nech je vsetko OK 🙂 a teraz? Sam povie, ze dvaja chalani su super. 🙂
Moja rada znie, hlavne si to vydiskutujte co najskor. Dieta je dar. A je jedno, ci chlapec alebo dievca. A ked nepomoze, pockaj na porod - ked uvidi drobca, snad sa s tym zmieri.
Drzim palce!

7miriam77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
predajmamina
4. jan 2020

Určite ti nepomôže čítať tu že máš doma hlupáka a podobne... ja viem. Je mi ľúto situácie a skutočne mi až slza vyšla...no v prvom rade by malo ísť o to že je zdravé..veď nie každý má také šťastie.ozaj nechápem čo sme v stredoveku ?
Inak.. vystrájal takto aj pri prvom babu ?
A plánovali ste druhé a bavili ste sa na tému pohlavie uz pred otehotnením ?

miriam1983
4. jan 2020

@7miriam77 mozete si adoptovat 😀 riesila si veci okolo adopcie? Pare co nemozu mat deti cakaju niekolko rokov a nie ze daju dieta nejakemu kretenovi,co chce syna a nie dceru. Oh.

predajmamina
4. jan 2020

@hipuska môže počúvať čokoľvek v práci.. normálny muž sa nad tým len pozastaví. Nie sme v stredoveku aké zachovanie rodu🤦

erickav
4. jan 2020

@veronikaszabova aj u nás sa to otcovi začína vracať na vnukoch 😂

@vevesh naši tiež chceli iba dve a sme štyri. Človek mieni a Pan Boh mení. A tiež som veľmi chcela dievčatko a čakám chlapca. A dost možné, ze aj druhe moze byt zase len chlapec, ale aby som sa teraz s mužom kvôli tomu nebavila a obviňovala ho, ze to dievča nebudem mat. Nie je to správne. Nech je najmä zdravé. Ked si toto prečítajú tie matky, co majú choré deti, aké banality riešia ini ľudia.

predajmamina
4. jan 2020

Čo je to za vetu ? Muž môže byť sklamaný že je to dievča...muž môže byť len rád že ma zdravé dieťa 🤦

vevesh
4. jan 2020

@erickav tu nejde o to, ci to je spravne....tu ide o to, ze vlastne pocity musis sama spracovat. Tak ako chlap autorky. A kazdy sa so sklamanim vyrovnava inac- niekto sa stiahne , niekto nekomunikuje, niekto dupa nozickou a niekoho to prejde so sekundy na sekundu....dolezite je, aby sa s tym vyrovnal, zmieril a neprenasal sklamanie na dieta. Iba na tomto zalezi....

amienne
4. jan 2020

No keby nepoznam osobne podobny pripad, tak si poviem, ze to v 21. storoci nemoze byt snad ani pravda, ale..... Kolegovi sa narodila dcera a sprava sa akoby ani dieta nemal. Dcera sa nerata. Nechapem tu zenu, ze s nim vie vobec byt. Lebo s nazormi na zeny co ma sa divim, ze ma vobec nejaku partnerku v prvom rade. Ked som sa ho minule pytala, ze ako sa ma drobec, tak mi vravi: No vis holka, tak je takova pomalejsi ale kdyby to byl kluk... Pomalejsi u neho znamena, ze ako 9 mesacna este nechodi!. On chcel dokonca zenu poslat na potrat ked zistil, ze cakaju babu. Chuda dieta, je to jedinacik a takeho chumaja za otca. Lepsie by jej bolo bez neho, lebo ten ju jakziv nepochvali. Ona je ako obrazok, zdrava, sikovna ale holt nie je to kluk, tak ma smolu. Drzim palce aby sa to tomu tvojmu v hlave zrovnalo. Ja osobne by som s niekym takym nemohla zit.

77daniela77
4. jan 2020

Pako,je infantilny,takto sa idiotsky a bezohladne spravat?!Mas to teraz tazke,ale snaz sa nevsimat si ho.

jeennyv
4. jan 2020

Co si zrobil, to ma..za pohlavie dietata rozhoduje chlap..nech si ide studovat biologiu a tam nech seba sa ono..toto..hlavne, ze ste v poriadku..☺️

martinkaxp
4. jan 2020

upozorni ho, ze ak sa k nej bude spravat, ako ku chlapcovi, je kludne mozne, ze v dospelosti bude jeho druha dcera lesba. Prave kvôli jeho spravaniu, tak nech sa velmi rychlo spamata, lebo to teraz vie zastavit !!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre