Manželovo sklamanie z pohlavia bábätka.

4. jan 2020

Ahojte s manželom máme už dcérku (3. roky) a teraz čakáme druhé bábätko. Na 90% opäť dievčatko. Manžel je veľmi sklamaný nemôže sa cez to preniesť ani len nerátal žeby to mohlo byť opäť dievča veľmi túžil po synovi. Vôbec ho nič nezaujíma ani to či je zdravé ... nechal má vyše pol roka hovoriť na bruško Linduška/Adamko a teraz z neho vyletelo že sa mu meno Linda vôbec nepáči a nehodlá sa ani baviť na tému meno pre dievčatko on chce Adama ... veľmi ma to ubíja už nevládzem psychicky... zakázal mi komukoľvek prezradiť že čakáme dievčatko ... Čo mám robiť? už som na dne nedokážem sa vôbec tešiť i keď som rada že budeme mať ďalšiu princeznú... viac detí už neplánujeme tehotenstvo zvládam veľmi ťažko a toto mi vôbec nepomáha

tigev
4. jan 2020

nam ked doktor oznamoval pohlavie, tak povedal ze baba (zase) a muz ostat tiez trochu smutny a doktor mu hned povedal, ze co si urobil, to ma.. ze zenske telo rozhoduje o tom, kedy to tieta vznikne a ze muzske telo rozhoduje o tom, co to bude (pohlavie) pocul to ododbornika a uz potom ani necekol.. sak za to moze on :D

brainn_magazine
4. jan 2020

Dobrý deň, úplne rozumieme, že Vás uvedená situácia rozrušila. Rozhodne to nie je štandardné správanie, avšak príčiny takéhoto správania u manžela môžu byť rôzne (vrátane napríklad náboženského presvedčenia). To, čo manžel prežíva je jeho vnútorný problém, ktorý si s najväčšou pravdepodobnosťou vôbec nepripúšťa (v prípade ak áno, je možné ho smerovať k odborníkom - psychológom, psychoterapeutom). Z Vášho hľadiska je dobré, že si dané pocity uvedomujete a hovoríte o nich. Určite je vhodné o nich povedať aj manželovi (ak to nespôsobí ešte väčšie problémy). V súčasnosti je však podstatná jedna vec - Vy a dieťa ste momentálne jedno, Vaše starosti sú aj jeho starosti. Preto je dôležité, aby ste sa držali, čo najviac v pokoji (aj keď sa to môže zdať ako nezvládnuteľná úloha... lenže mamy dokážu aj nemožné, že je to tak?). Je veľmi pravdepodobné, že manžela uvedený emočný stav "prejde" a povznesie sa nad to, avšak už môže byť pokročilý termín tehotenstva a už prežité stresy nezvrátite. V prípade, ak máte pocit, že sa o tom potrebujete porozprávať, dobrý psychológ nie je nikdy zlý 🙂 môže Vám poradiť techniky pomocou ktorých sa budete vedieť efektívnejšie nad problémom zamyslieť. Ešte by možno stálo za zváženie, ak Vaša menšia dcéra vie o Vašom tehotenstve - zapojiť ju do príprav, aby sa na novú sestričku tešila a spoločne s Vami prežívala radosť (prípadne iný rodinný príslušník). Budeme na Vás myslieť a už teraz vieme, že budete skvelá mamina 🙂

miadi
5. jan 2020

Asi velmi chcel syna. Neber to tragicky ak je dobry otec prvej dcerke bude milovat sj tu druhu len to asi nebude Linda.

daili
5. jan 2020

Není normálny... Koľko párov napríklad aj ja s priateľom snažíme sa koľko a nič... Na pohlaví nezáleží ale na tom aby bola si ty a maličké zdravé... Na povel to není že bude chlapček to príroda zariadi..

777januska777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adeladulova
5. jan 2020

Linda je kraasne meno. Aj ked mame doma maleho Adama ☺ my sme tiez tuzili po dievčatku, a ked sono ukazalo chlapčeka, celý ten deň som bola z toho smutná, a teraz sa za to hanbim.. na druhé rano prislo tesenie sa na maleho sibala😉 mam krásneho zdraveho syna (3mes), a nevymenila by som ho za nic na svete ❤ tvoj muž to prežije, a ste v tom obaja, nechápem prečo by si mal na tebe vybijat zlosť... ze nikomu to nevrav, potom zmeni meno, potom ta s tym jeduje. Kup mu flasu vína, nech to do rána vstrebe 🙏😊😊😊

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika4495
5. jan 2020

Len dufaj že keď sa narodí dospeje co pochybujem keď ne dospel pri prvej. Chápem môže to sklamať ale až takto? Nech sa spamätá a teší ze ma zdravé dieťa a bude mať ďalšie co by iní za to dali a keď ti nevie byť oporou nech sa zoberie a ide kým nedoapeje

z1984
5. jan 2020

My cakame prve dievcatko a tiez sa pytal stale doktorky ci nema vajca a ona ze nie je to dievca. Zmieril sa stym a velmi sa tesi na dceru. Ale povedal ze budem rodit pokial nebude chlapec 😄 takze ak bude druhe dievca to este zvladne. Ja si myslim ze po narodeni zmeni nazor . Hlavne ze je zdrava

evittam
5. jan 2020

@martinkaxp 😁😁😁😁 Prepac. Ak bude dieta lesba tak preto lebo sa tak narodila.

saskaslniecko
5. jan 2020

Čistý debil hlavné že ste z malinkú v poriadku a nie čo to bude....dement sorry za výraz...

ladyvi
5. jan 2020

Ako dlho sa takto sprava?
Moj mal sklamanie asi hodinu. Najprv ma to zarazilo. Naozaj bol uprimne sklamany, ze dievca? Co budem robit s dievcatom? Ako sa s nou budem hrat? A po hodine ako sme kracali peso od lekara, vypustil svoje sklamanie von, vsetky myslienkove pochody mi povedal, ja som len kukala jak puk a potom to zakoncil vetou, boze ja som fakt debil, ked sa pocuvam. A od toho momentu sa tesil.
Ale to bolo prve dieta. Pri druhom by ho tak zmyslat nenapadlo, lebo vie, co je to za strach, ked ti napriklad beru dieta na operacku, a je jedno ci to je chlap, ci baba, ci mimozemstan.
Mozno tvoj chlap potrebuje viac casu, ale viac ako tyzden hromzenia nad pohlavim by som netolerovala a pekne mu vycistila zaludok.

janinah
5. jan 2020

Znamej manzel pri odchode do porodnice povedal.aby sa bez chlapca ani nevracala domov.bol to treti porod.dosla s dcerou...bolo to pred rokmi.ta zena je dodnes tyrana...tak aj takto ludia nestastne ziju...

77daniela77
5. jan 2020

@janinah To je hrozne,to je primitiv!

modrykoniicek
5. jan 2020

Nie je normálne ak to až tak prežíva.

Keby mne a mužovy oznámili, že to bude dievča tiež by sme neskákali meter 20.Pretože ani ja vzťah k dievčatám nemám.Nerozumiem im.Nerozumela som si ani so sestrou keď ešte bažila po všetkom ružovom skôr s bratom.S bábikami som sa tiež nehrala.Fakt by som najradšej mala syna ale ten hore vie čo robí a prečo.Ja príjmem všetko.

Sú aj podstatnejšie veci ako pohlavie.

dejka77
5. jan 2020

Naco ste si davali zistit pohlavie? Takto by "vhupol" do reality, ze je to dievca a nemal cas byt sklamany.

deti95060810
5. jan 2020

neboj sa on zmäkne....vlastná skúsenosť...
tiež sme mali doma slečnu cca 2,5 r. a boli sme presvedčení na 99 perc. že to bude chlapec...Vyberali sme meno - každý chcel iné. Viac menej sme sa ani nedohodli.
skoro som onemela keď mi povedali že je to dievčatko. Nemali sme ani meno. Volala som mm, ten skalmane povedal aby som si dala meno aké chcem a položil telefón. Meno dal lekár.
A o dve hodiny už čakal pri dverách keď ma prevážali na izbu....Dcéra chodí do 6 tr. a je to jeho fotka...
Samozrejme ďalšie sklamanie prišlo zas o 18 m keď sa narodilo zas ďalšie dievčatko...😀😝
Tak to už slušne nadával...😉

maciatkolulu
5. jan 2020

Debil.... Ja mm dve dievčatá a chcela som tretie a mam chlapca... A vieš čo je top najdôležitejšie? ZDRAVIE!!!!!

gelifil
5. jan 2020

@amienne tak to je DEBIL na entu😢

evalin88
5. jan 2020

Mam kolegynu, obaja velmi chceli mat dievcatko, aj meno mali vybraté, a majú troch chalanov..

evalin88
5. jan 2020

@deti95060810 meno dal LEKáR 🙂 🙂

gelifil
5. jan 2020

@deti95060810 tak ja toto nepochopim.....

martinkaxp
5. jan 2020

@evittam mam na to iny nazor, presne taky, ako som napisala vyssie. Vacsinou sa pokasle nieco v detstve.

lenka2710
5. jan 2020

Môj kamarát má tiež dve dievčatá, bol na nejakých testoch a bolo mu povedané, že chlapca nikdy nesplodi, lebo chceli tretie a ze snáď sa podarí chlapec, nakoniec majú len dve dievčatá, do tretieho teda už ani nešli! Ale jedna z tych dievčat je povahou aj správaním čisté chalanisko

queen_el
5. jan 2020

Vidím, že sú to odpovede také, že to nevadí, to je normálne, prejde to...ja si myslím, že je normálne, keď sa človek dozvie pohlavie a nie je to, čo "chcel" (ja si myslím, že to je normálne, teda "chcieť" viac chlapca alebo dievča), ale u normálneho dospelého človeka by to malo trvať tak pár hodín, a nie že "nemôže sa cez to preniesť". To už je akože čo? To teda normálne určite nie je.

evittam
5. jan 2020

@martinkaxp Nazor mat mozes. Realita je ina.

vevesh
5. jan 2020

@queen_el u kazdeho to trva inac, niektori az do porodu dufaju, ze sa lekar pomylil.... Podla mna nie je normalne, ked sa cez to neprenesie najneskor po porode a dava to patricne pocitit ako matke , tak aj dietatu vid vyssie prispevky vykvetov...

martinkaxp
5. jan 2020

@evittam minimalne by som sa nad tym zamyslela, ja len nerozumiem, ze Ty urcujes, ze aka je realita? Kto si, ze mas na to pravo? Ja mam iny nazor a uz som Ti bola smiesna? Ja rada budem plavat proti prudu, len mrtve ryby plavu v smere prudu. Ludom vseobecne nedopina, ze to, co robia aktualne teraz ma dopad do buducnosti. Absolutne jednoduche pravidlo, budes jest vela jedla, ktore prevysuje Tvoj kaloricky vydaj, priberies. Matka, ktora odmieta svoje dieta, to dieta bude cely zivot zapasit s odmietnutim, otec, ktory chcel radsej chlapca a neprijme dieva, dieta sa bude chciet pacit otcovi, lebo predsa ved je to moj otec a bude sa chciet stat chlapcom a sa mu to cele posramoti v hlave a zacne produkovat viac muzskych hormonov a zacnu sa jej pacit viac dievcata. That s it. Ziadna veda, len jednoduche zivotne principy. Skus sa zamysliet a len prijimat, co vsetko hustia v mediach a vsade naokolo.

vevesh
5. jan 2020

@martinkaxp tvoj mozog ma moznost ovplyvnovat hladinu a typ vylucovanych pohlavnych hormonov- wow wow wow, novy vedecky objav na mk....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre