Máte skúsenosť s užívaním Duphastonu počas tehotenstva?

janula1077
2. dec 2011

lekar mi ho predpisal na udrzanie tehotenstva,ale po precitani pribaloveho letaku mam pocit,ze je to poriadne svinstvo.

maria30
2. dec 2011

ja som Duphaston užívala v posledných dvoch tehotenstvách..tiež som ho mala na urdžanie... nemala som z neho žiadny problém... 😉

severankasr
2. dec 2011

ja som ho brala na zaciatku tehotenstva na podporu tehotenstva, nemala som problemy kvoli tomu, ze som ho brala.

andrejjka
2. dec 2011

su to hormony, lekar Ti ich nepredpisal "z pasie", ale asi preto, aby si udrzala babatko. Ja som ich brala tiez, dost som z nich pribrala. Drz sa

mirkacik
2. dec 2011

ja som ho brala od piateho mesiaca az do konca tehu a nemala som z neho ziadny problem

leeenka26
2. dec 2011

Kazdy liek je v podstate svinstvo, ale duphaston je absolutne neskodny v tehu. Ja som ho tiez brala, na lepsie udrzanie - pre istotu, nehrozil mi potrat, ale lekari to zvyknu davat po potratoch alebo predcasnych porodoch, ja som ten druhy pripad.

kiwi82
2. dec 2011

Tiež som ho užívala počas tehu, neboj je neškodný. Ono tí výrobcovia tam všeličo možné popíšu, len aby boli krytý "keby niečo".

lejlla
3. dec 2011

ja som tiez uzivala na zaciatku tehu.lekar mi povedala ze to podporuje cinnost zlteho telieska.vyuzivala som 1 balenie

fairynika
3. dec 2011

ja som mala riziko potratu a asi keby ho nejem neviem ci dnes mam pri sebe moju krasnu zdravu dcerku...jedla som tak sa mi zda 3tablety denne az do konca prveho trimestra....preco ked mas pochybnosti nespytas sa lekara...ja by som urcite lekara pocuvala...u mna boli rady a prikazy doktora ako otcenas 🙂

tea333
3. dec 2011

svinstvo alebo nie, ja som krvacala okolo 7tt, a vecer sme boli na pohotovosti. Bola som taka vyklepana, ze by som hadam zjedla aj arzen, keby mi povedali, ze to udrzi plod. ak je dovod brat lieky na udrzanie tehotenstva, tak ich ber.
A inak ano, je to vlastne umely progesteron, zensky hormon.vdaka nemu sa lepsie prekrvuje maternica a plod sa tak skor udrzi.Su to umele hormony, ale maju svoj zmysel.

pici
3. dec 2011

ked ti to lekar predpisal na udrzanie tehu, tak mas len dve moznosti, bud to jest budes a zvysis sancu udrzania plodu, alebo to nejedz a potratis a potom mozes skumat pribalovy letak. fakt nechapem rozmyslanie niektorych zien... keby to bolo bezpredmetne, tak ti lekar asi odporuci haribo cukriky asi nie?

feb13
3. dec 2011

Ja som ho brala tiez a vobec som z toho nebola nadsena ale musela som lebo som krvacala. Ja si nemyslim ze je neskodny. Je to synteticky hormon. U muzov sa synteticke hormony nazyvaju steroidy a dokazatelne nie su zdrave. U zien vacsina syntetickych hormonov patri pod skupinu "hormonalna antikoncepcia" a novsie studie dokazali ze sposobuju rakovinu (o hromonalnych problemoch po vysadeni ani nehovorim). Tie neziaduce ucinky v pribalovom letaku tam nie su len preto, aby vyrobca bola kryta, ale tych ucinkov vseobecne u liekov je aj ovela viac nez co sa tam napise ale vyrobca ma v zaujme tie najzavaznejsie zatajit a tiez sa pekne da manipulovat udajmi pocas studii aby vysli co najlepsie vysledky co ale nemusia uplne odrazat realitu. LUDIA KEDY SI UVEDOMUJETE ze lieky nie su lentilky... nove lieky sa testuju pred schvalenim zvycajne maximalne 3 mesiace ale ake to bude mat ucinky za 10-30 rokov to neskuma vopred nikto!!! Ake ucinky bude mat ten Duphaston na nase deti ktore sa prejavuju mozno za 5-10 rokov, myslite si ze niekto robi o tom studie??? Vsak nikto nema v zaujme aby sa "nahodou" nieco zistilo... Ja si myslim ze lekari pocas tehotenstva by mali byt obzvlast opatrni pri predpisovani akehokolvek lieku a vobec by nemali predpisovat tabletky "len tak pre istotu" ale iba ak je na to zavazna indikacia. Vzdy treba zvazit mieru rizika liecby a mieru rizika bez liecby. Ako som pisala na zaciatku, Duphaston som tentokrat tiez brala, krvacala som a aj podla predchadzajucich problemoch s menstruacnym cyklom bolo podozrenie ze mi nedostatocne funguje zlte teliesko, takze nahrada chybajuceho hormonu bola na mieste. Ale ku koncu 1. trimestra som ho zacala opatrne znizovat kazdy tyzden po pol tabletke a v 15tt som vysadila uplne. V 16tt som bola na kontrole a povedala som doktorovi ze ja ho uz neberiem, nerobil z toho problem. O Duphastone musis vediet, ze sa nesmie nahle vysadit, lebo pri poklese hormonalnej hladiny sposobuje krvacanie a teda moze aj potrat takze ak ho zacnes brat uz ho brat musis minimalne do konca 1. trimestra. Ale podla mna mozes trvat na znizeni davky po vymiznuti priznakov a co najskorsom vysadeni, niektori lekari to predpisuju aj do 20tt co je uplne zbytocne. A poviem ti, mne z toho Duphastonu bolo strasne zle. Stale som citila take velmi velke psychicke napatie, nevysvetlitelny stres, furt som sa hadala, vsetko mi vadilo, spat som nevedela dobre, maly ma stale vytacal, no hrozne. Ako som davku postupne znizovala, tie priznaky presli. Potom mi doktor vravel ze ano viacere zeny neznasaju dobre ten Duphaston. Ale zase kratko predtym som mala mimomaternicove tehotenstvo a o dalsie babo sme uz naozaj nechceli prist takze som nechcela risknut ze tie tabletky brat nebudem a potom sa nieco zle stane.

jajka0211
3. dec 2011

ja som ho tiez brala a vsetko ok

katka3012
3. dec 2011

tiez som ho brala,je na udrziavanie tehotenstva.Nemala som s nim ziaden problem

jaruska74
3. dec 2011

aj ja som ho brala, a tiez vsetko OK

sampo
3. dec 2011

ja som to brala dlho pred otehotnenim (bez neho by sa to asi ani nepodarilo, kedze moje zlte teliesko sa rozhodlo strajkovat) a potom skoro do 20tt.. ale znasala som to dobre

p3tra11
3. dec 2011

aj ja som mala take pocity, ako pises... ale na druhej strane, doktor asi vie, preco to predpisal... takze pekne papkaj tabletky a nerob si zbytocne starosti 😉 ved sa pozri na to mnozstvo zien, ktore to dostali na udrzanie tehu a vsetkym pomohlo... v tom asi nieco bude a pribalovy letak je len take bu-bu-bu, kebyze nahodou sa niekto ohradi, ze to tam nebolo uvedene...

sima1234
10. mar 2013

Ahojte dievčata, som v 15tt a Duphaston uživam už asi 3 mesiace...Ráno 2 a poobede 1 tabletka..
Doktor mi to ešte nekazal vysadiť,tak to ďalej beriem,tiž som s nim spokojná...nerobí mi zle..
🙂 ale nie je to dlho? čo to uživam??Prvé tehotenstvo nevyšlo,maličke mi umrelo,tak asi pán Doktor vie,čo robí...
Poradte..ĎAKUJEM 🙂 🙂

grundia
10. mar 2013

Neboj sa,ten sa predpisuje vzdy ked je nejaky problem aby sa plod udrzal.Ja som Duphaston uzivala do 4mesiaca a dnes mam krasnu,zdravu dcerku..Okrem toho som musela brat dalsie4lieky pretoze som mala problem hl.s krvacanim a ako vravim,mala je na svete 🙂

anjelikdianka
30. aug 2013

Ja som teraz v 16.tt a od začiatku beriem Duphaston,a na poslednej poradni mi pán doktor povedal že ho budem brat až do konca tehotenstva.Pred rokom som potratila v 23.tt tak z opatrnosti radšej nech beriem ,a od 18 tt. mam ešte začat užívat aj Magnerot.Ja do teraz necítim žiadne vedľajšie účinky z Duphastonu,možno len toľko že som už pribrala 5kg.🙂Verím a dúfam že tento raz bude všetko v poriadku a vo februári porodím naše zdravé a krásne bábätko.

reddy13
10. sep 2013

Ja beriem Duphaston od zaciatku, asi od 4 tyzdna. Kedze prve tehotenstvo skoncilo potratom, tak tento krat sme to s doktorom poistili. Vedlajsie ucinky absolutne ziadne, ziadna agresia, stresy. Teraz beriem 3x denne, potom mi chce doktor znizit davku na 2x denne. Po 12.tyzdni sa uvidi, ale rad by bol aby som ho mohla potom vysadit. Ale ak by bolo treba, budem uzivat, len aby sa narodilo dietatko a aby som nezazila ten smutny pocit, ked sa nieco pokazi.

monik32
23. sep 2013

Lezala som v nemocnici kvoli spineniu 6-7tt a davali mi duphaston.brala som ho aj po prichode z nemocnice a nemala som ziadne problemy.prave naopak som rada,ze som brala,momentalne som uz v 31tt.odporucam ho brat,ved je to na dobru vec.

zabka79
8. okt 2013

Ahojte, duphaston užívam druhý mesiac a nič mi z neho nie je. Na špinenie nezabral takže v tomto mi je na nič, ale mám pocit že niečo beriem...

sylvia20
2. apr 2014

ja ho beriem od 5-teho tyzdna, teraz som 15-ty, tiez som najprv spinila , potom trosku zakrvacala. spinila som cca do 11-teho tyzdna a odvtedy je pokoj, al duphaston beriem nadalej. tiez z toho nemam dobry pocit a ako pisala feb13, naozaj nikdy nemozeme vediet, ake ucinky to na nas ci dietatko bude mat o niekolko rokov

sisa2605
16. apr 2014

Ja zasnem kolko zien napise "brala som Duphaston" v dnesnej dobe akoby to bol nejaky nevyhnutny vitamin co maju brat tehulky. Keby sa to opytali generacie nasich mam urcite by ani poriadne nevedeli co to je. Ked to ma vyznam a dovod, tak prosim. Ale bohuzial dnesni lekari to predpisuju aj vtedy ked na to dovod nie je, "len tak pre istotu", ako napriklad aj mne a poznam dalsie pripady z okolia. Otehotnela som uuuplne na prvy sup po vysadeni HAK, nemala som ziadne spinenie, ziadne problemy, nikdy predtym potrat ani predcasny porod a doktor mi povie "trosku tomu pomozeme" a pre istotu mi predpise Duphaston. Samozrejme ako vela buducich mamiciek, v dnesnej dobe ovplynena kadecim, stala som pred dilemou brat ci nebrat liek na UDRZANIE tehotenstva ked nemam ziadny problem? co ked sa nieco stane a budem si potom vycitat ze som ho nebrala. Ale ked sa nad tym zamyslite, povedzte myslite ze je toto normalne? zdravej zene bez komplikacii len pre istotu pchat liek co ma neziaducich ucinkov za A4?

kittie44
18. apr 2014

ja ho beriem od 6tt, dr mi ho predpisal do konca 12tt 2x denne. Nemám žiadne nežiaduce účinky ani žiaden problém. Dokonca aj tehotenstvo máým bezproblémové a predpísal mi ho aj tak.

zuzica219
18. apr 2014

ahoj tiež som ho užívala pri všetkých 3 tehotenstvách mne zabral a detičkám neublížil, lekár ta bude sledovať trošku viac si myslím, je to asi v poriadku, ved ktorý liek nieje "SVINSTVO"?

leanax
18. apr 2014

brala som ho , predpísal mi ho doktor tiež na udržanie tehotenstva, lebo som na začiatku, trošku krvácala. Pomohlo to, nemala som s ním problém a drobec je v poriadku, už vyše roka nám robí radosť 🙂

tiinka87
23. apr 2014

Ahoj, aj ja som ho brala, tiez mi ho pan doktor predpisal na udržanie tehotenstva lebo mi našiel cystu a mala som velke bolesti. Prvy mesiac ked už som bola tehotna som menštruaciu dostala normalne, som to zistila až v druhom mesiaci že som tehotna 😀 teraz som už v 26tt a všetko je ok, zdá sa. Je to na tebe ako veriš liekom, ja som ho uživala nepravidelne, liekom moc neverím a ako to všetko ma byt tak to aj bude , držim palečky.....

terezka023
1. máj 2014

@andrejjka tak už chapem,prečo som aj ja pribrala 3 kila za mesiac užívania duphastonu,...ano prisli sme pred rokom o babätko v 10 týždni,ale teraz som len v 8 tyždni + 3 dni a po mesiaci užívania duphastonu mam 3 kila navyše,...to som už rodina 2x a do 3-4 mesiaca som nepribrala nic....no aspon viem z čoho to je,lebo sa stravujem normalne,len viac zeleniny teraz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre