Meranie dieťatka v brušku

eponka
31. máj 2013

Baby , ja sa vás chcem spýtať, ked ste boli u doktora v poradni, odkial pokial meral babo? cele alebo od temena po kostrč? Dakujem moc :D

soldi
31. máj 2013

@eponka od hlavicky po ritku sa meria, cele sa uz neda, resp. velmi nepresne

eponka
autor
31. máj 2013

@soldi
@soldi hej , ale niekto mera aj cele, tak zato sa pytam dakujem :D

soldi
31. máj 2013

@eponka tak to si neviem predstavit ako ho moze merat cele. asi jedine na tri krat 😅 od hlavy po ritku plus stehennu kost plus lytkovu, ale o tom som fakt este nepocula 🙂

eponka
autor
31. máj 2013

no ja som to pocula od kamosky :D

matozazzo
31. máj 2013

Nasda merala od hlavicky po nozicky, hlavicka opreta o pevnu zabranu a vyrovnala nozicky. Myslim, ze to je najlepsie, lebo napr. u nas maju obe dcery po manzelovi dlhe nohy a kratsi trup. Ja som zase o merani po zadok nepocula... a to merala dokorka v CR, Rakusku i na SR rovnako 😀

unavenasom
31. máj 2013

@matozazzo ale autorka je este len tehu..tazko oprie dieta o nieco pevne 😉
tehu sa meria obvod hlavicky, obvod bruusla, od hlavicky po kostrc, a stehenne kost..a to vsetko dr nahodi do pocitaca a vyjde mu nejaka hodnota
ale staci 1 mm posunut a vyjde deta aj o 2-3 tyzdne mensie ci vacsie ako by malo byt a uz je tehula naplasena 😝 😠

libertine
31. máj 2013

najprv sa meria len od temena po kostrc. potom na morfologickom ultrazvuku v 20 tt merali aj nohy. a pred porodom merali cele,robili odhad velkosti dietata.

matozazzo
1. jún 2013

@unavenasom Som si nevsimla 😀 Ale aj tak by som sa toho velmi nedrzala, ja som bola akoze stale 2t pozadu a potom v 8m bola zrazu dlzka stehennej kosti taka, ze som bola akoby v 40t a Dr.povedal sestricke, to ani nezapisujte, podla toho by mala pani uz rodit 😀 Ale ano, meria sa tak, ako pise autorka...

regina2002
11. jún 2013

Caute chcela by som sa spýtať,kde v BA sa robí špeciálny ultrazvuk na meranie bábätka v brusku.Vo viedni sa to volá ORCANIG SCREENING tak nejako,ale po slovensky nevie názov a koľko sa za to platí,lebo tu vo viedni je to veľmi drahé,tak som myslela,že na slovensku je to lacnejšie a tak si to dám spraviť tam .Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre