Mňa chce, ale naše dieťa odmieta

trinitka
15. jún 2008

Ahojte babulky, mam taky dost zakerny problem...mam 20rokov a moj teraz uz byvaly priatel 23.. nas vztah bol uplne skvely bez akychkolvek problemov..zdal sa mi byt "idealnym"partnerom, najmä ked rozpraval o tom ze raz budeme mat vlastnu rodinku...No stalo sa to , ze som neplanovane otehotnela a priatel do mna neustale"hucal" nech idem na potrat, ze on to vsetko zariadi zaplati nech len idem , ved predsa nechcem nam obom znicit zivoty....a vtedy som pochopila aky to je vlastne clovek ak sa vobec clovekom da nazvat....pre mna to bol obrovsky stres a hlavne zufalstvo..do dnesneho dna mi dava ultimata...no ja viem ze svojho dietatka sa nevzdam aj keby ma to malo stat zivot, no on to nechape a som vraj hlupa lebo kazda mlada zena, ktora je normalna by sla na potrat......vyklul sa z neho maximalne panovacny clovek tvrdo si presadzujuci svoj nazor...ktory mi uz od zufalstva pise smsky typu -nezaujima ma tvoj nazor, ja ti prikazujem chod na potrat.....viem ze sanca na jeho zmenu je asi miziva mozno keby sa to male narodilo a videl ho...no pochybujem...navyse sa mi ponukol jeden kamarat ze mi pomoze sa o krpca starat, nie ze by som si jeho ochotu nevazila, ale mala by som pocit ze ho vyuzivam...som 100%rozhodnuta ze si dietatko necham, len ma bude do konca zivota mrziet spravanie jeho biologickeho otca...

ivka19
16. jún 2008

trinitka,prajeme vela stastia a hlavne sil prekonat toto tazke obdobie,ale po burke sa zase vycasi,musis byt silna,hlavne koli babatku. 🙂 ono to teraz potrebuje,potom ti to odplati objatiami a usmevom 😵

aspire5020
16. jún 2008

Len si dietatko nechaj. Budes byvat s rodicmi a otec ti bude vyhadzovat na oci, ze musi chovat teba a aj "toho pankharta". Mozno dakedy najdes niekoho, kto sa vas ujme a ty budes stastna ze mozes u neho byvat aj s dietatkom. Nebudes si ista, ci ho lubis, alebo si mu iba vdacna, v kazdom pripade to bude lepsie ako u vasich. On po par rokoch neznesie, ze zivi cudzie dieta, pretoze "chlapi v robote" budu mat hlupe pripomienky. Hlavne na pive. Tak bude na tom pive zostavat dlhsie, pretoze tam mu budu liat rozumy do hlavy. Nakoniec pridu na rad hadky, mozno aj facky. Pre dieta taka domacnost je zle prostredie, tak zacne travit cas viacej vonku. Tam bude viac pochopenia ako "doma". "Domov" o ktorom otcim stale tvrdi, ze je to JEHO byt a vy sa mate pakovat. Otec bude pit, pretoze alkohol pomaha zabudnut, tvoje milovane dietatko v 14tich zacne hulit travu, pretoze bude mat odpor k alkoholu (koli obrazu otcima). Ty budes "doma" ci vlastne u "neho" a budes trpnut. Trpnut, kde je Tvoje milovane dietatko, ktoremu si darovala tak krasny zivot. Trpnut, kedy pride ON a ci bude opity. A ak, tak ako opity. A ci bude vystrajat... Ked budes mat 45 a tvoje dietatko odide z domu so slovami ze Ta nenavidi za to, co si muselo vytrpiet prides na to, ze si stara, bez penazi a mas zdevastovanu psychiku. Nemas kde byvat a mozes startovat odznova. Ale nezabila si zivot, ako tvoja kamaratka, ktora zabila zivot len koli tomu, ze nebola zabezpecena a nechcela priviest dietatko do zlych podmienok. Teraz uz ma deti tri, dokoncenu skolu, milujuceho manzela a vdaka skole dobre zamestnanie. Tebe sa takychto veci nebude ziadat, pretoze TY SI ZACHRANILA ZIVOT.
Syncek bude ZDRAVY a vdaka vychove aku mu "domov" a ulica da, bude kseftovat so vsetkym. Ty mu darmo budes dohovarat, ty budes ta posledna, ktora ma "do niecoho co kecat". Ty sa budes musiet na seba pozriet. Syncek vybieli byt tvojho druha, co ti prinesie mesacnu praceneschopnost a stratu byvania.

...ale...

ZIVOT JE NA NEZAPLATENIE!! /kasli na jeho kvalitu/

lencici
16. jún 2008

Typický chlap...

nie vždy to končí takto....

fyalynka
16. jún 2008

aspire5020 - a toto co ako malo byt? autobiografia... 😕 je mi z toho na grc 😝 preco by to malo podla
teba takto skoncit???

aspire5020
16. jún 2008

lencici som typicky chlap a to len koli tomu, ze myslim racionalne a nemam zahmlene pred ocami materskym citom. Takymto nazorom si typicka zena. Ale aj tak by som si nedovolil ta hadzat do vreca s niecim inym typyckym.

fyalynka a autorka ma kde byvat? Vie co bude robit za pol roka, rok, pat ci desat rokov? Kde a ako bude byvat? Kde vezme peniaze, ked bude na materskej? Toto su otazky, ktore si musi polozit a nie "a preco by to malo takto skoncit?"

Mne je z takych pribehov tiez na grc a nepocul som jeden taky.

fyalynka
16. jún 2008

jasne, ale tiez ako zena si moze polozit otazku, ze "ci este vobec niekedy otehotnie" !!! A presne si
napisal vetu, ze nemas zahmlene "materskym citom"... pretoze ( a teraz sa neuraz ) ale chlap nikdy
nepochopi matersky cit... nevie ake to je, ked zena citi pod srdcom dieta, nevie ake to je, ked zena
tuzi po dietati a nemoze ho mat... 😖

Ona sama musi vediet, akych ma rodicov, ci jej dokazu pomoct, alebo ini ludia. Lebo ak by nikoho nemala,
na koho by sa mohla obratit, tak by sa mozno tak rychlo nerozhodla si dietatko nechat ale premyslala by...

A este jedna vec, je pravda, ze takychto pribehov je dost, a sam hovoris, ze si ich dost pocul, ale "preco" su?
Pretoze robit deti dokaze kazdy, ale ak pride na zodpovednost, tak otecko zduchne, lebo si este dostatocne
neuzil, skazi si zivot a pod.... a sme zase v bludnom kruhu... 😖

lencici
16. jún 2008

Presne tak deti robiť vedia ale starať sa to už nie... súhlasím s fyalynkou.... trinitka sama vie čo si môže dovoliť....

aspire5020
16. jún 2008

draha fyalynka, ctena lencici

muzi vedia robit deti? Esteze vas oplodnili tajne bez vaseho vedomia. Esteze vam zakazovali antikoncepciu. To je dnes bezne, ze muz vymiena zene antikoncepciu za lentilky. Zena by nikdy nevysadila tabletky bez povedania muzovi. Viem ake zeny v tomto su a ako sa SPOLIAHAJU na to, ze ked vysadi tabletky a otehotnie, ze muz bude stastim bez seba.
Prerusovanu suloz nepovazujem za formu antikoncepcie. Ani prezervativ pouzity kazdy druhy styk. To je nezodpovednost od oboch stran a HLAVNE ZENA by mala vediet, ci necha tehotenstvo na nahodu, alebo bude k tomuto pristupovat zodpovedne. Pretoze to bude JEJ TELO, kde bude citit dietatko pod srdcom.

"trinitka sama vie čo si môže dovoliť...." tak to som stastny aj za nu.

kotek
16. jún 2008

hm, zaujimava diskusia. mily aspire5020. predtym ako som otehotnela mala som rocnu znamost s chalanom starsim o osem rokov. Zdalo sa ze starsi to mudrejsi. v tom case chodil do nemecka a vlastne vtedy sme sa obaja dohodli na dietati. onedlho na to som mu povedala ze som tehotna nech so mnou pride do lekara aby nam to potvrdil. ano prisiel so mnou ale ked mu lekar potvrdil ze som v piatom tyzdni tehotenstva tak co? typicky chlap a to mal byt starsi a rozumnejsi. blud. hned v ten den sme sa rozisli este dostal facku a bolo po vsetkych mojich planoch o stastnej rodinke. a pritom rodicia uz planovali so mnou len nevedeli vtedy ze uz som tehotna. a co teraz? ani financne prostriedky, ani kde byvat ani robota, proste nemala som nic. po neprespanych nociach a neustaleho rozmyslania, ci si babo nechat alebo ist na potrat som sa rozhodla povedat rodicom co sa deje. niekedy ta horsia alebo ta trnista cesta vedie viac k stastiu ako ta jednoducha a bez prekazok. no a co bolo potom ☹ samozrejme strach pred rodicmi, hlavne pred otcom. co na to povedia susedia, rodina, kamarati. mama to prijala ako mama. nebolo jej veselo ale je zena a skor rozumie taketo veci. horsie to bolo s mojim otcom. vlastne koli nemu som mala cele tehotenstvo na prd. hambil sa za mna. lenze ziadny rodic nevyhodi svoje dieta. a skor ci neskor prejde zlost, len treba cas. ked sa maly narodil ako prvy za mnou prisiel do nemocnice otec. vzdy chcel maqt syna a mal 3 dcery. neviem ale mozno to ze som mu dala vnuka, mozno tym sa vsetko prelomilo. 😉 a potom to uz islo ako po masle. otec sa od neho nevedel odtrnut. a moj maly, ked robil p[ohladnicu na den otca tak urobil pre svojho dedka. 😎 😎 😎 aspire5020 neviem co vsetko ty si prezil vo svojom zivote ale o tom o com sa bavime mi baby ty len tazko pochoppis. a co sa tyka toho partnera. vy chlapi ste natolko vybity ze sa viete pretvarovat, ale kazda na to skor ci neskor pride. a mysim si ze trinitka ma dobru skusenost do zivota a neda sa len tak nachytat, to miu ver. 🙂 🙂 a este k tomu chlapovi ktory by ju mal bit a neviem co este. po tom ako sa mi narodil syncek nemala som kontakt 2 a pol roka. nechodila po diskotekach, nikde. cely cas bol len pre mojho syna. po niekolkych mesiacoch som si nasla znamost. velmi zle som ho odhadla, bol z tych ktory sa vedia pretvarovat tak ze az, moznop to bolo jeho hobby. mozno aj to bol p[roblem ze bol mladsi. teraz s nim niesom a dakujem bohu ze som nakoniec prisla na to aky je to hajzel. po tom vsetkom som si nakoniec nasla chalana rovnako stareho ako ja. hoci mame niekedy male nedorozumenia ale to patri do vztahu. ma velmi dobry kamaratsky vztah s malym. 😉 neviem co chces aspire5020 povedat tym, ze kde by mala byvat, ved keby vedela ze rodicia ju na zaciatok nepodporia tak asi by sa nejako inac zariadila. ty si proste pesimista, ktory hned pozera na vsetko cierne. a co ak to bude naopak. mozno keby si skusil clloveka povzbudit. ale kde, vy chlapi ste taky odjakziva, no su aj vynimky, ale ty to urcite niesi. trinitka kedykolvek budes potrebovat pomoc kludne sa mi ozvi. mohla by som ti tu v anglicku dost pomoct. tak dufam ze rozumies co som tym vsetkym chcela vlastne povedat.
zi a nechaj zit.

fyalynka
16. jún 2008

mily aspire, tebe musel niekto poriadne ublizit alebo co, lebo inak si neviem vysvetlit to, co tu pises...
Pokial viem, "trinitka" pisala, ze ten jej rozpraval, ako sa tesi na spolocnu rodinku, jasne, ze to mozno
chcelo este cas, ale stalo sa...a tak preco neukaze teraz ako tie slova myslel vazne?!?! Alebo to boli len
sladke oblbovacie reci, ktorymi jej vymyval mozog?!! 😝

Je maximalne sebecke hovorit, ze hlavne zena by nemala nechat tehotenstvo na nahodu, petoze
ide o "jej" telo... A to sa tu bavime "len" o tele??? 😖

takato diskusia by mala asi este dlllllhe pokracovanie, pretoze nazory zena vs. muz sa v tejto teme budu
vzdy diametralne lisit... 🤐

aspire5020
16. jún 2008

nebavime sa len o tele, bavili sme sa predsa o srdiecku co bucha pod srdieckom zeny.

Pracoval som so vseliakymi ludmi, v drvivej vacsine drogovo zavyslymi. Preto sa na toto viem pozriet aj z druhej strany. Nie som pesimista, som realista. Viem ako sa vedia rodicia zachovat.

Tak ci inak som jej radil, aby si dietatko, plod lasky nechala. Ved rodicia sa zmiluju a budu zodpovednejsi ako dcera.

kotek
16. jún 2008

to ze rodicia maju rado svoje vnuca to este neznamena, ze sa maju stat zodpovednejsimi ako ich dcera. na to si kde prisiel? uz len tym, ze ta zena, ktora si CHCE nechat svoje dieta, urcite vie, ze k tomu pastri kopa trpezlivosti a predovsetkym zodpovednost. an aj keby ju mali opustat vsetky sily urcite pohlad nas male bezbranne dieta, tak nadherne a hlavne jej, jej da silu ist dalej. 🙂 a este nieco, to ze si spracoval vo vacsine s drogovymi zavyslymi teraz vysvwetluje vsetko. samozrejme, ze mas takyto pohlad na tieto veci, pretoze vlastne ty ludia su najlepsim zlym prikladom ohladom zodpovednosti. 😉 a takze v tvojom realnom svete nieje miesto pre ludi ako trinitka, ci ktora kolvek ina zena ktora si necha dieta aj ked bez otca? zijes v akomsi velmi smutnom svete. ci uz si trinitka to dieta necha alebo nie, urcite sa rozhodne spravne. zvedava som co by si robil keby tvoja priatelka cakala dieta. prepac ale este dobre ze nie si moj blizky kamarat, ktory by mi mal psychicky pomoct a podrzat ma v tazkej zivotnej situacii. 😉

kotek
16. jún 2008

este nieco, mozno vies ako sa vedia zachovat rodicia narkomanov, ja sama neviem ako by som sa zachovala, ale rodicia, hlavne mamy, ked ich dievcatko sa ocita v takejto situacii vedia niekedy naozaj prekvapit, myslim tym pozitivne. je uplne neporovnatelne ked sa rodic zrazu dozveda ze jeho dcera ci syn je narkoman alebo ze dcera neplanovane otehotnela a chce si babo nechat. ved sa skus zamysliet. 🙂

eva7780
16. jún 2008

trinitka drzim ti palce dietatko si urcite nechaj, ked to tak citis,tak si dietatko nechaj 😵 ja by som urobila to iste 😉

trinitka
autor
16. jún 2008

vdaka ze ma obhajujete🙂 vies aspire5020 ja som samostatne zarobkovo cinna osoba a mam to stastie ze mam moznost svoju pracu vykonavat aj cez internet, cize moji rodicia nezivia mna a nebudu musiet zivit ani moje dieta. U nas v rodine sa nevyskytuje ziadna zavislost alebo podmienky podporujuce nejaky druh zavislosti alebo nasilie...nic take sa nevyskytuje ani v rodine "otca"mojho dietata, pokial viem su az moc dobre situovana rodina....no hlavnu ulohu v tom ze ma taky postoj hra predovsetkym jeho strach zo straty osobnej slobody.sak nech si ju ma.....a nezijeme na ulici ani v nejakej osade...cize takychto veci sa ja osobne neobavam pretoze nemam zatial na to dovod. a kotek ĎAKUJEM 🙂

aspire5020
16. jún 2008

Ti narkomani neboli pricinou ale dosledkom.

"uz len tym, ze ta zena, ktora si CHCE nechat svoje dieta, urcite vie, ze k tomu pastri kopa trpezlivosti a predovsetkym zodpovednost." --- trpezlivost a zodpovednost? Kocka, k tomu treba v prvom rade kopec prostriedkou a potreba poskytnut dobry domov. Nie byvat u starej mamy.

trinitka
autor
16. jún 2008

aspire5020 kebyze sa vsetci tisneme v 3izb byte tak to beriem.......ale mame velky rodinny dom kde je dost miesta pre kazdeho, kebyze chcem mozem ist byvat do ba s tym by problem nebol. ale uz mam voci nej odpor.........ja som tiez prakticky vyrastala bez otca 20rokov robil na kriminalke v BA a domov chodil tak 1-2krat do mesiaca a co som deviant? nie niesom

miskinadamko
16. jún 2008

aspire po precitani tvojho prispevku neviem ci mam s teba plakat alebo sa smiat, prepokladam ze ak uz aj nejake deti mas tak si rozvedený a tvoj zivot za vela nestoji, totalne negativny pohlad na svet. ja poznam straasne vela ludi kt. vychovavaju cudzie deti a lubia ich viac ako vlastne, toho co si opisal moze byt len nejaky pako ktory ma max. zakladnu skolu a vymetenu hlavu. poznam jedneho otecka kt.si zobral zenu kt. mala dieta, zomrela a om vychovava z laskou jej syna, cize je to individualne a odporucam ti zmenit tvoj pohlad na zivot lebo budes len alen nestastny. tolko moj nazor 😒

adrioska
16. jún 2008

Aspire sorry, ale neviem, naco si liezol do tejto diskusie... 😠 nechaj si svoje materialisticko-pesimisticke nazory a vizie pre seba, myslim, ze trinitka sa nezdoverila so svojim problemom kvoli tomu, aby tu citala take dristy ako tu Ty pises. Nehovorim, ze neexistuje zivot, aky tu opisujes, ale ked si precitas jej prispevky, tak by Ti mohlo dojst, ze jej zivot asi nebude o tom.
Trinitka si obdivuhodna a na svoj vek velmi zrela, inteligentna a smela zena...klobuk dole pred Tebou! Drzim Ti palceky!
a Tvojho byvaleho len kopnut niekam, ale tak,aby odletel aspon na JUpiter... 😠

trinitka
autor
16. jún 2008

Ďakujem adrioska🙂 na jupiter hmmm keby sa dalo:D no ale mne osobne bude stacit ak ho zacne hryzt svedomie, lebo ked raz zacne tak uz neprestane alebo sa obcas to svedomie ozve a neda mu pokojneho spanku..........to si myslim ze je dostacujuci "trest". I ked ma velmi mrzi ze to tak musi byt........ale svet sa nezruti aspon nie kvoli mne 😉 pretoze ako sme mali moznost citat (aspire5020) su ludia ktory su na tom omnoho horsie......pretoze im chyba chut do zivota a hlavne zmysel toho zivota.......🙂

eva7780
16. jún 2008

aspire trpezliva azodpovedna by mala byt kazda zena,ci uz slobodna mamicka alebo mamicka z manzelom a ak ma byt ten manzel taky ze bude vsetko vycitat tak to radsej zostat sama s dietatkom 😵 priklanam sa k tomu ze mas vlastne skusenosti velmi zle 🙄 kazdy normalny clovek bude stat pri trinitke a nie jej to vycitat,ved tak sa rozhodla ona a hlavne je to jej zivot

janeette
16. jún 2008

Nechaj si bábetko a ono ti bude včačné za svoj život,a za 20 rokov si na tento moment spomenieš v náručí muža ktorý vás bude milovať a ty budeš rada,že si nešla na potrat...Vezmi si aj fakt,že potratom môžeš prísť o šancu znovu otehotnieť...A ten chlap s ktorým to bábo čakaš musí byť riadny sebec...My sme s "Vtedy priateľom" dnes manželom tiež neplánovali dieťatko ale na potrat ani jeden z nás nepomyslel,aj ked sme boli svetobežníci a radi sme sa tulali kade tade...A narodilo sa nám krásne dievčatko za ktoré dakujeme bohu...Nechod na potrat,bude ťa to veľmi mrzieť skôr či neskôr

adrioska
16. jún 2008

Trinitka mas pravdu... 😉

aspire5020
17. jún 2008

Ale ved ja chcem aby si to dietatko nechala. Povedal som niekde aby sla na vyskrab?

kotek
17. jún 2008

mily aspir, ano suhlasim z tym, ze treba prostriedky a poskytnut domov, ale v zivote sa stavaju aj take veci, ako to co sa stalo trinitke. ja som tiez verila reciam svojho byvaqleho, ktory mi nasluboval, nataral hluposti. ale ved teraz sa zivot nekonci, stale je nejake riesenie. vzdy lepsie mat mozno hlupy pocit z toho, ze sa stalo tak ako sa stalo a potrebujem pomocov rodicov, ako mat do konca zivota vycitky, ze som zabilo kusok seba, alebo strach z toho, ze uz nebudem moct mat deti. ale to ty nemozes pochopit. a teraz mi povedz, keby si mal priatelku, ktoru mas velmi rad, a ktora ti povie, ze cakate spolu babatko, ale, ze nieje pripravena, lebo si chce este uzivat, ale pritom ty by si velmi chcel mat dieta a este dokonca s nou. aq este lepsie by bolo keby ti porodila dieta a odisla od teba. a ty by si sa mal starat o plod vasej lasky. zvedava som co by si robil. ako by si sa zariadil. myslis zeby ti tvoji rodicia nepomohli 🙂 myslim si ze aj keby ste sa mali tlacit v jednej izbe, ale urcite by ti nedovolili urobit nejaku hlupost. 😉 ale nie ty si velmi realny tak by si to dieta mozno odlozil, vedn ten tvoj svet je taky zly.

adrioska
17. jún 2008

Aspire, ked si precitas svoj 1. prispevok, tak si jej to povedal...aj ked nepriamo, ale hej...a a by si nebol Ty ten zly, tak si to zaklincoval vetou:
" ZIVOT JE NA NEZAPLATENIE!! /kasli na jeho kvalitu/"
tot vsjo... 😖

aspire5020
17. jún 2008

kotek, s rukou na srdci a uprimnym pohladom do oci ti mozem garantovat, ze do dvoch dni by to bolo z nej vonku.

dia2006
17. jún 2008

aspire, nic v zlom,ale ty si tak trocha taky mensi provokater,nie??? Ale fakt nie v zlom, ale su take typy ludi.

kotek
17. jún 2008

dia nic si z toho nerob, ved co by sme robili keby nebolo chlapov. aj takych jak je aspire. 🙂 a inak uprimnu sustrast tvojej zienke, urcite si skvely realny manzel 😉

dia2006
17. jún 2008

aj ked sem-tam prebehne fora, vzdy sa tam nikto takyto najde, inac vzdy je to chlap - neviem preco a bez fotky, nic si z toho nerobim, len si myslim, ze by mal vyvijat iniciativu v inych forach... To je moj nazor, ale akosi ma nevytocil, mozno to dokonca mysli uprimne a vazne. Tazko povedat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre