Moja frajerka má 17 rokov a je tehotná. Ako to vyrieši sociálka?

tomiking329
11. dec 2016

Dobrý mám 16 a moja frajerka ma 17 po narodení malého budeme mať každý o rok viac ona 18 a ja 17 a chcem sa spýtať ako to bude riešiť sociálka alebo aké sú postúpi ja nechcem o to prísť podobné veci ako je že sme mladý nechcem počuť počúvam to každý deň a som si toho vedomý a školu si ukončíme obaja aj pri babatku veľmy sa tešíme len ta sociálka s toho mám obavy ďakujem za rozumné odpovede

petronela1985
11. dec 2016

@tomiking329 Nuž, treba teda niesť zodpovednosť za svoje činy...
Čo sa týka tvojej otázky na sociálku, tak prečo sa nejdeš spýtať priamo na príslušný ÚPSVaR?

svetkaadamko
11. dec 2016

@tomiking329 socialka to myslim nebude riesit nijak. Teda priatelka uz nie je podla nasich zakonov "pod zakonom", v case porodu bude mat 18, takze tam nema socialka co riesit. Hlavne budte poriadni rodicia a nech je vsetko v poriadku.

sardinka336
12. dec 2016

@tomiking329 nikto vas riešiť nebude - obaja budete dospelý, teda na papieri ....

libawet
12. dec 2016

@tomiking329 lepšie teraz ako nikdy - mať deti, aj keď sami ešte tie deti ste, nič v zlom. Želám veľa síl, teraz už budete riešiť sami, teda mali by ste a ľahké to nebude, držte sa.

ivec16
12. dec 2016

socialka nebude riesit nic, otazne je ci budu riesit nieco rodicia a ci vam pomozu ked si chcete skolu dokoncit

majulino
12. dec 2016

Ajnu nás v dedine bol rovnaký prípad, takže otecko bol mladší a nebol plnoletý, ale to bolo viac ako 14 rokov späť. Vtedy suseda neuviedla meno otca kvôli tomu že ju mohli obviniť zo sexuálneho zneužívania. Tak ale zákony sa zmenili

poohie
12. dec 2016

@tomiking329 drzim vam obom palce! 😉

eliz188
12. dec 2016

Keďže maminka bude plnoletá prináleží jej to čo aj inej mamičke materská v minim. vyške čo je okolo 280 eur na 10 mesiacov sa mi zda, + príspevok na dieťa čo je cca 23 eur a porodné čo je okolo 800 eur viac sa dočítate aj tu: http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...

prajem vela síl nebude to jednoduché ale je to to najkrajšie...

ivec16
12. dec 2016

@eliz188 mamicka nema narok na ziadnu matersku, kedze nepracovala... ma narok len na rodicovsky prispevok

drobec87
12. dec 2016

Rodicovsky prispevok vo vyske cca 203 eur plus pridavky na dieta cca 23 eur. Materska nie. Treba sa ist popytat do predu, aby ste vedeli co a kedy vybavovat, aby ste nejake peniaze mali. Plus potom prispevok pri narodeni po dosiahnuti 28 dni zivota dietata okolo 800 eur. Riesit vas uz nebude nikto, kedze priatelka bude plnoleta atd. 🙂

tutu_1
12. dec 2016

Treba sa ísť spýtať na najbližší UPSVaR, v pripade, ze mamička uvedie meno otca dieťaťu náleží aj výživné, kedže ty ako otec nie si plnoletý a v čase narodenia dieťaťa ani nebudeš, neviem ci toto výživné nebudú musieť platiť tvoji zakonni zástupcovia. Ale týmto si nie som istá, preto je lepsie sa ísť informovať osobne.

tomiking329
autor
13. dec 2016

Ďakujem všetkým za odpovede a to s tou materskou ma zaskočilo malá tašky život nechcem jej ho ešte zhoršiť takže sa budem veľmi snažiť je tu dobrá skupina .