Môže byť ultrazvuk v rámci vyšetrenia spoplatnený?

lara7788
26. aug 2014

Dobrý večer mamičky, chcela by som sa opýtať, či máte skúsenosti s tým, že ste museli zaplatiť 20 Eur svojej gynekologičke za to, že Vám urobila (ako vždy) ultrazvuk aj s nejakými prietokmi v 32tt.? Ide o to, že kontrolu (poradňu) mám mať až v septembri, ale teraz pri poslednej návšteve mi doktorka povedala, že nasledujúci ultrazvuk, ktorý bude robený v 32 tt. si budem musieť zaplatit sama a to spomínaných 20 Eur. Bude mi robit uz v poradí aj tretí screening, lenže nechápem tomu poplatku. Nikdy som si u nej nežiadala vyhotoviť ani fotky z 4D a ani CD, tak neviem za čo mám platiť.
Za odpovede a skúsenosti vopred ďakujem.

natty_nz
26. aug 2014

Tak V tehotenstve máš poisťovňou hradené len 3 ultrazvuky.. Je na doktorovi či si za iné vypýta peniaze alebo nie..

usacek79
26. aug 2014

Presne tak, len tri utz za cele tehu hradi poistovna (tolko je ich aj odporucanych..), u sukromnych gynekologov su zvacsa v rocnom poplatku zahrnute aj dalsie utz nad ramec tych troch, u statnych je to naozaj na kadzom lekarovi, ci a kolko si pyta.

simca06022011
26. aug 2014

Kazdy gynekolog ma svoj cennik, a co si vypyta to si vypyta... poistovna plati 3, mne robi gynekolog odjakziva utz vzdy a zadarmo, cize je to iba na cenniku danej ambulancie...

domi1988
26. aug 2014

Mne robila sono na kazdej jednej poradni a nechcela ani euro, len za foto..

evittam
26. aug 2014

Aj ja mam skusenost,ze poistovna preplati 3 a ostatne platis ked mas sukr.gynekologa. A za co? Ved musel ten pristroj kupit a to stoji dost vela. Ale 20eur je dost. Ja som platila 10. Alebo ak ma nejake podozrenie a zw treba sono tak môze poslat do stat.zar.tam sa neplati nic.

dubka29
27. aug 2014

mne tiez povedal gynekolog ze poistovna hradi iba 3 sona. a je fakt na lekarovi či si vypyta ci nie. mne si samozrejme vypytal.

zdena12345
27. aug 2014

normalne spoplatneny nebol ale ked robil prietoky tak som platila 10e

kristina39
27. aug 2014

ahoj presne ako pisu baby...preplacane su tri..ale niektory dr robia sono na kazdej poradni a zadarmo...mne vzdy spravil 3 a ked som chcela viac tak som platila 10e...

lenkadenisa
28. aug 2014

Mne moja doktorka robila sono na každej poradni, aj mimo nej, keď som prišla s bolesťou a nikdy nepýtala nič navyše, ani za fotky.

sunday1
28. aug 2014

Prietoky sú väčšinou špeciálne vyšetrenie, podobne ako morforlogický ultrazvuk, preto sú väčšinou spoplatnené. Ak mám byť úprimná, tých 20 eur je výborná cena, ja som pri malej platila niekoľkonásobok 😉 Môžeš to aj odmietnuť, ale to by som neriskovala, toto sú naozaj dôležité údaje aj z hľadiska vyživovania bábätka.

ali76
28. aug 2014

ja som neplatila nic ani za usg ani za usg na prietoky. Platila som akurat za fotky spolu s videm 4D usg , čo samozrejme je nadstandardná služba

matamarkus
11. sep 2014

musim sa pochvalit mojim gynekológom . Prvý ultrazvuk v 12tt 20e, druhý v 20tt 40e, trení v 30tt 15 + kontrolný 5e + este raz v 32tt 33e. Suma spolu 113 e super nie 😒

deina79
2. nov 2014

Ja platim stale za kazdym za usg 5.50 a to kazde 2 tyzdne...

zuzu_79
2. nov 2014

ja som neplatila nič len za každu fotku 2 eura

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre