Môže ísť so mnou na prvý ultrazvuk aj partner?

lubjatqo
2. aug 2011

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, či ste pri prvom ultrazvuku mali so sebou v ordinácii aj partnera/manžela. Som v 7tt+5d a vo štvrtok idem na svoj prvý ultrazvuk. Ja osobne by som ho tam chcela mať, len či je to normálne aj pre lekárku, že tam dofrčíme spolu 🙂

eeffka
3. aug 2011

na 1. uplne zbytocne, budu ti ho robit odspodu co moze byt pre p.manzela tak trochu sok 🙂 a navyse okrem machule nic neuvidi. No lekarka asi nic nepovie ale pripada mi to predcasne. Pokial viem do 10t ani knizku nevystavuju.

kvetinka211
3. aug 2011

ja som mala prvy v 10tt (nt) a bol pri tom aj manzel, bolo to perfektne 🙂 normalne sme uz kukali na babatko. vysetrovanie odspodu je ok, postavi sa niekde bokom aby mu to nebolo neprijemne ... zalezi ale asi aj od tvojej lekarky. v 8tt toho ale asi az tak vela vidno nebude ....

henulienka
3. aug 2011

ja som prvý krát a ešte asi aj dva krát potom bola sama -naša doktorka robí USG pri každej poradni, a potom už manžel chodil vždy so mnou. Ale aj tak keď prišiel prvýkrát, tak mi musela urobiť odspodu, lebo zle videla. On tam bol celý čas, jej to nevadilo, ani jemu, ani mne, tak čo.
Ja som inak nevedela, kam sa skôr pozerať, či na obrazovku, kde doktorka všetko vysvetľovala, alebo na neho, aký bol dojatý a s akým záujmom všetko sledoval 🙂 Som rada, že žijeme v dobe, keď takéto veci naši muži prežívajú s nami ( mamina spomína, že kedysi by v čakárni u gynekológa nebolo možné stretnúť chlapa, a teraz sa mi už stalo, že som prišla a boli tam len chlapi 😀 )

janulkan
3. aug 2011

Moj mm bol so mnou na kazdom utz a nelutujem, mna sa len dr spytala ci mi to nebude neprijemne, kedze bude robeny odspodu, ale ze jej to problem nerobi 🙂 a pokial partner chce ist s tebou nevidim dovod nebrat ho so sebou, je to vzdy krasny zazitok pre oboch...

monulienkamt
3. aug 2011

moj priatel bol tiez so mnou na prvom ultrazvuku, kde nam potvrdili tehotenstvo 😀 (to bol cca 5tt-6tt), aj ked nic nebolo vidiet (iba ten vacok), tak si myslim, ze bol rad, ze tam bol so mnou. a vobec som neriesila, ze je to sono vaginalne, vsak uz ma videl aj "dole bez" 😀

snopkulka
3. aug 2011

aj ja som mala manžela pri každom UZV, dokonca aj pri úúúplne prvučkom v 9.týždni, kedy som si chcela dať tehu potvrdiť, napriek pozitívnym dvom testom. Je to krásny zážitok pre oboch, všetky UZV aj vyšetrenia absolvoval so mnou.... aj pôrod 😉

vodnarky
3. aug 2011

@lubjatqo -pri kazdom UZV sme boli spolu..na ten krasny zazitok obaja nikdy nezabudneme.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre