Môže jedlo z fast foodu uškodiť dieťaťu v brušku?

nikanko
24. feb 2009

ahojte, chcela by som zacat novu temu o fast foodoch.
som tehu a mam pre takuto stravu naozaj slabost 😖 niezeby som tam obedovavala ale 1 krat do tyzdna neodolam... ☹ chicken alebo big mac menu zvladnem, mam z toho neprijemny pocit ci to nemoze uskodit mimi... ma tu niekto podobne stavy? alebo ste zodpovednejsie? 😅

kisska
24. feb 2009

nikanko z toho si nic nerob, radsej z casu nacas zhresit, ako sa umart tuzbou 😉 Ja som akurat vymenila hranolky za salat, colu za ladovy caj alebo pomarancovy dzus a celkom sa to dalo... az na to, ze ja nemusim tie Mc sladke zemle, takze ja som ficala na nugetkach 😉

nikanko
autor
24. feb 2009

ja prave nemam rada velmi sladke, ja som na vsetko slane. hranolky naozaj mozem a je mi po nich dobre - co je zvlastne (nie je mi tazko 😅 co po inych jedlach sa mi stava...) a kolu si davam viac menej kazdy den asi 1dcl - mam taky vyhraneny mini poharik - ked ma chytia poobedne stavy zaludka, tak mi to pomoze. pijem ligt, tiez neviem ci to nieje este horsie... 😒 ale viac chuti.
a nemas z pomarancoveho dzusu kyselinu? ja sa ho snazim pit - kvoli kyseline listovej ale tak 2 dcl a staci..

mamutka
24. feb 2009

ja som si tiez obcas dala, ked na mna prisiel hlad, bolo mi na omdletie, radsej big chicken ako sa niekde vyvalit na dlazku. Salaty som si moc nedavala, kto vie v akej vode to oplachuju a tie hnojiva aj tak nesplachnu. a ze tam vmiesaju aj taky co uz je den po, riadne zvednuty a tak, ved to sa strati, takze vo fast foode salatom nic nevyhras, to uz mas jedno, zhresis tak ci tak. Ale radsej som so sebou nosila dajaku tycinku, nech nemusim kupovat, fakt nikdy nevies z coho ta tam prezenie a to ti v tehu netreba.

mamutka
24. feb 2009

nikanko, na listovu si zajdi do lekarne, v tych dzusoch co u nas kupis jej vela nenajdes 😀

kisska
24. feb 2009

mavala som, kys. listovu mas aj v inych veciach, tak ked ti robi zle, tak sa nesil (palenie zahy budes mat viac nez ti bude mile)... tu lightku by som naozaj vymenila za klasiku, hlavne kvoli cudnym cukrom, ktore tam su 😉

ja som sa kedysi hranoliek prejedla - robila som domace z asi 5 kg zemiakov a jedli sme ich traja... odvtedy ich zjem ale nechybaju mi 😉

nikanko
autor
24. feb 2009

tu listovku som velmi nechcela v umelom stave - povedali ze sa potom rodia velke deti... su vraj previtaminovane, tak sa snazim jest ovo a zel. tak nejem ziadne umele vitaminy - to je ironia - snazim sa jest zdrave veci, a potom to zapecem takou kravinou ako fast foody. 🙄 🙄

kisska
24. feb 2009

nikanko - neboj listovku najdes v lekarni aj cistu bez vitaminov 😉

saska.t
24. feb 2009

nikanko, cele tehu som jedla centrum materna a tiez ma strasili velkymi detickami a neviem cim ale dala som na gynekologa, ktory mi to odporucil a mala sa narodila donosena a mala 2600g a 47 cm takze o velkom dietati sa neda ani hovorit 😀 neboj su to kecy "jedna babka raz povedala" aj ine mamicky poznam co jedli kalibrum materna a dietatko tiez v poho, samozrejme ked pride leto a bude prisun zel. a ovocia nevidim v tom problem ale v tomto obdobi ti ta sklenikova umela zel. a ovocie nic neda 😉

angua27
24. feb 2009

nikanko, ak máš chuť daj si. ako píšu baby, radšej zhrešiť, ako sa za niečím klepať. 😎 ja som cca. do 4 mesiaca fast food obchádzala z diaľky. pred tehu som si tam občas zašla, ale tie prvé mesiace sa mi zdvíhal žalúdok s tých vôní. no a potom to prešlo a keďže som jeden mala priamo v baráku, kde som robila, občas som tam skočila. ale strašne ma potom nafukovalo, tak som to radšej obmedzovala. 😀
ja som celé tehu fičala na mäsa. musela som ho mať každý deň, inak som bola schopná aj o polnoci skočiť do obchodu, nejaké kúpiť a ukuchtiť si ho. 😎

nikanko
autor
24. feb 2009

presvedcili ste ma, zajta idem do lekarne na kyselinku 😎
saska, ja ked som sa narodila mala som 4,25 kg moj manzel mal skoro 5kg, takze som opatrnejsia, keby som mala fazulku nejako velmi ,,prihnojit,, 😵 asi by ma roztrhlo...

saska.t
24. feb 2009

nikanko pozor samozrejme treba davat vzdy ale ak ma byt tvoje mimi velke bude ci budes jest um. vitaminy alebo nie kedze u vas je geneticky predpoklad, tym ta samozrejme nechcem plasit ale pamätaj v tehu mas zit tak ako pred tehu lebo ked moc mamicky prehanaju so zdravou vyzivou atd mozu si viac ublizit ako pomoct tak vsetkeho s mierou a ked ti fast food chuti v klude do toho ale tiez s mierou 😀

teodorka
24. feb 2009

baby to o tej materne pocujem prvy raz .Ja som ju jedla pri obidvoch tehotenstvach o d zaciatku do konca a deti som mala fakt velke .ja mam 47 kg a starsi sa narodil 4,10 a mladsi 3,95 .tak ja neviem ☹

nikanko
autor
24. feb 2009

no mozno nam potvrdis teoriu ,,prihnojovania,, 🙂

babatko88
24. feb 2009

nikanko, som z Hc a McDonald je blízko len v Trnave, kde som od siedmeho mesiaca chodila na poradňu a to každý týždeň, kde myslíš že bola moja posledná zastávka? jasné, že na hambáča, hranolky a sprite 😀
a jedna pikoška, keď ma v piatok zobrali do nemocnice, bola som hladná, nič som ráno nejedla, že sa najem, keď prídem domov, no už som neišla, lebo mi doktor povedal, že do 24hod by to aj mohlo byť, tak som radšej zostala, ako sa trepať zase naspäť 😅 raňajky som tam samozrejme nestihla, volala som manželovi, nech mi niečo kúpi a prinesie, keď pôjde z práce... chyba... čo myslíš, že mi doniesol? Od 15hod som mala bolesti a 16h som už čakala na vzdychárni a práve vtedy otvorila sestrička s plnými taškami, všade rozvonial šalát, hambáče a hranolky s džúsikom... a ona mi zahlási, že už do pôrodu nejesť, som skoro umrela, ani sily na tlačenie som nemala... hrôza... zjedla som to druhý deň, hneď ako som vládala vstať 😀 😀 😀
na to nikdy nezabudnem, ešte aj vnučke by som to chcela porozprávať, lebo dcérka u nás akosi nehrozí

nikanko
autor
24. feb 2009

a lekar ti nehovoril nic? ci si sa nepriznala? 🙂

zuzka1.
24. feb 2009

nikanko kludne, aj 2x za tyzden!!!nic sa nedeje, urcite vyzivove hodnoty ma aj bic mac! 😀

kisska
24. feb 2009

za raz tyzdenne ti ziadny lekar nic nepovie 😉 povie ti vtedy, ked priberies 5kg za mesiac 😉

babatko ta vona je na vrazdu 😉

ja som vitaminovala tiez skoro cele tehu, ale brala som polovicne davky a len kazdy druhy den ... a posledny trimester ani to nie a maly mal 49cm, 3400g v 39tt

marika80
24. feb 2009

Ja som z Fastfoodu nejedla, neverila som im s majonezou. A ani mi nezdravo jest nechutilo. Tahalo ma k cervenemu masu, ktore som zacala po 5 rokoch opat jest. Ale ked mas chutky a veris im s hygienou, tak preco nie. Raz za cas je to snad ok.

emogeon
24. feb 2009

aj ja som brala maternu a dcera mala 3140 g..to su len take reci 😨

ja som bola posledne dva mesiace v mekaci casto,to uz mi nebyvalo zle tak som sa chcela aj troska
nezdravo najest 😀 😀

kotenko
24. feb 2009

Ja som "musela" nezdravo jedavat tym, ze som mala skor kazdy druhy den (mozno aj kazdy treti) osuch z cesnakom, kecupom a zeleninou... pribrat som priberala vraj ukazkovo, Lili bola na svoj "vek" tiez taka akou mala byt. vitaminy som uzivala v polovicnych davkach, ja som bola tehotna pocas jari a leta takze zeleninka to istila.. najma hlavkovy salat a redkovka.. to som jedla cele tehotenstvo... a zemiaky, tych som sa mohla aj prejest.
Neviem cim by fast food-y mali skodit babatku... Nie je tam nic, co by som napr neuvarila (dajme si priklad hranolky a nugetky).. no... ked nemam cas na varenie, tak idem no fast-u a dam si... v com by to malo skodit babatku?

posledne 3 roky som "zavisla" na zapekacke z kecupom, tatarskou, syrom, kukuricou, sunkou a pod. Nikdy mi z toho nic nebolo, vzdy si pytam balenu tatarku... a zas ako pisem, neviem co je na tom nezdrave, ked doma kazda jedavame pecivo bezne... hm..

sirinka
25. feb 2009

aj ja obcas dostanem neodolatelnu chut na fast food a vacsinou si ho vtedy doprajem...ked to nie je tvoja kazdodenna a pravidelna strava, cas od casu sa zhresit moze...

bebek
26. feb 2009

ahoj, ja som pocas tehotenstva pracovala vo fastfoode, jedla som to kazdy den okrem volna. Vzdy som si to nejako obmenila a snazila som si tam dat vela zeleniny. Pocas tehotenstva som nemala nejaky vazny problem a aj mala sa narodila zdrava.Pracovala som az do 33 tt.

bebek
26. feb 2009

inak pracovala som v mekaci a na hygienu sa tam naozaj dbalo aj na zarucnu dobu, teda aspon u nas... 😉

claudinka
27. feb 2009

presne, aj ja som robila v mekaci a mozem to potvrdit 😉 a tiez som to cez tehu jedla, sice len raz za cas, ale keby sa dalo, urcite aj castejsie 🙂 royalu sa proste odolat neda ani za nic.. aj keby mi zle bolo 😀 😀

zuzana76
27. feb 2009

aj ja som si dala raz za cas nieco z fast foodu 😀

mercy
27. feb 2009

Podľa mňa raz za čas sa nič nestane.Ja som raz jedla pečienku, včera som zjedla hermelín...Bábo občas oznámi, čo potrebuje-niekedy je to aj tuk z fastfoodu🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre