Môže wellnes pobyt uškodiť počas tehotenstva?

26kaja12
8. dec 2012

Ahojte dievcata, som v 11tt a chcem vediet ci mi nejako nemoze uskodit wellnes. dakujem za odpovede 🙂

vonicka
8. dec 2012

Ano moze. Hlavne vyrivky s horucou vodou plne bakterii. Ja by som tam nesla ani netehotna

zuzi79
8. dec 2012

môžeš dostať mykózu a tiež vrelá voda s bublinkami na bruško asi moc neprospieva ☹

moon1979
8. dec 2012

@26kaja12 tiež by som sa tomu vyhýbala, vírivka, sauna, teplá voda, v ktorej sa len množia baktérie, nič čo by si teraz potrebovala ...

bubelko
8. dec 2012

@26kaja12 zalezi od toho aky 🙂 ak virivka, ci sauna a parove kupele - tak tam by som nesla - kvoli tej teplej vode a celkovemu teplu, aby ti neostalo mdlo. ja som bola teraz ako netehu a veru, z jedneho som odisla po par minutach, lebo sa mi tazko dychalo. ale ak masaz - tak su specialne masaze pre tehotne, to mozes urcite. ja som tak v prvom tehu chodila pravidelne - bolo to skvele. a tiez plavat do normalneho bazena - beztiazovy stav vo vode mi robil velmi dobre 😉

talula
8. dec 2012

@26kaja12 suhlasim s babami, brusko by sa nemalo prehriat... ale plavanie a masaze su podla mna ok, ale urcite v tom wellnese ti dobre poradia, co je pre teba ok, co nieje a co je este aj prospesne. 😉

ervenka
8. dec 2012

@26kaja12 Aj keby si isla "len" na masaz, treba povedat, ze si tehotna. NA nohach mame reflexne body, ktore mozu vyvolat porod, v 1.trimestri potrat. A vobec by som neriskovala vyrinky, saunu a vsetko kde je horuco a vlhko. Moze ti prist aj zle, nevolno z toho vzduchu hlavne v saune, nedajboze odpadnes....

mirkita
8. dec 2012

podla mna daj na seba 🙂 ako sa citis a co je ti prijemne...viacere tehulky chodia plavat pravidelne a robi im to dobre...prilis tepla voda a sauna asi nebudu to naj...ale teplucka voda a nejake trysky a plavanie snad ano 🙂 ja som bola 6.mesiaci v bazene, mierne teplom, plavanie bolo super...skusila som aj 2 teplejsie ale to uz bolo na mna prilis, tak som sedela na kraji a namacala si nohy 😀 ..a pre istotu som mala tampon na kupanie....ale keby som bola nachylna na mykozy a pod. tak by som ani tam nesla...

slady
8. dec 2012

v saune vraj cloveku stupne teplota maximalne o jeden stupen a tolko je pre babatko bezpecne, ja som sa saunovala do osmeho mesiaca, mala prisla nna svet v termine a zdrava ako repa.

slady
8. dec 2012

@slady samozrejme ked som citila ze "dnes to neni ono" tak som to nesilila ale krasne sa mi v saune uvolnil chrbat a celkovo mi to dost pomahalo.

kmkke
8. dec 2012

@26kaja12 Ja som bola na welness pobyte 4 dni, koncom júna (na Donovaloch) a 24.augusta som rodila. Vystihli sme akurát také počasie že dva dni pršalo, tak som si plávala v bazéniku, sedela vo vírivke, striedala sauny (najlepšia bola parná), užívala si masáže (masérka ma masírovala v sede) a bolo mi veľmi dobre. Oddýchla som si, uvoľnila chrbát, nohy, poleňošila a tešila som sa že za chvíľu mi začne materská 😀 Ak sa na to cítiš, choď, nie je nič lepšie ako vypadnúť a užívať si. Ja by som šla aj teraz, ale tá moja 3-mesačná prísavka ma tak zamestnáva že neviem či by som z toho dačo mala (ale na masáž chrbta musím ísť, lebo ma neskutočne bolia kríže - z dojčenia aj nosenia ☹ )

26kaja12
autor
9. dec 2012

Dievcata nakoniec som wellnes nechala tak 🙂 radsej sme zvolili vianocne nakupy 😉
Dnes som bola v jendej predajni kde bolo dost ludi a cakala som na pokladnu asi 15 minut. tesne pred platenim som musela odist lebo m zostalo uplne na odpadnutie. takze ani radsej nechcem vedet co by mi spravila tepla voda.
ale som rada ze ste mi dali rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre