Môže wifi, internet, žiarenie a notebook škodiť plodu?

karolinka21
6. nov 2014

Ahojte, možno je to hlúpa a smiešna otázka, ale aj tak ďakujem za odpoveď.
Snažíme sa o dieťa, a ja veľa času trávim s notebookom na kolenách, vlastne ho mám na bruchu, a pod ním vankúš, a rozmýšľam o tom, že keby som bola tehotná, či to neškodí dieťatku...
Plus všetky tie wifi siete okolo nás, mobily a tak. Je toľko porúch správania u detí, toľko rôznych chorôb, pri ktorých nevieme príčinu.
Viete niečo ku tejto téme?
Ďakujem

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamulienka30
6. nov 2014

@karolinka21 - presne nemate stol? Na brucho si to rozhodne nepokladaj.

dr_smajlik
6. nov 2014

ja som niekde čítala, že elektromagnetické žiarenie okolo nás (wifi, mobily, Tv,) a tiež infra a ultrazvuk sú vysoko škodlivé.... spôsobujú poruchy spánku, podráždenosť a rôzne výkyvy nálad,migrény atď. Pracovala som s ultrazvukovou zváračkou, kde mali tehotné zákaz práce. Dúfam, že tých 10 týždňov tehotenstva to malinkému neublížilo... už tam nepracujem..

Každopádne z každej strany na nás idú samé zlé a škodlivé veci, ktorým by si sa ubránila jedine ak by si žila kdesi na samote, sebestačne, bez výdobytkov modernej doby, z toho čo si dopestuješ, dochováš a vyrobíš z prírodných materiálov... aj v plastoch sú škodlivé látky a predsa si kupujeme minerálky v plastových fľašiach, aj v čistiacich prostriedkoch sú chemikálie a aj tak umývame nimi WC,kúpeľňu, riady, dokonca kozmetika je plná chémie a predsa sa umývame šampónmi, natierame krémami, líčime... o strave nehovoriac...

Ak sa chceš úplne vyhnúť premodernizovanej dobe, musíš sa presťahovať na samotu a aj tak budeš dýchať vzduch plný kentusu a pestovať na pôde plnej postrekov atď...

Hlavne si neklaď NB nabruško ale keď tak aspoň na stehná aj keď aj to nie je moc dobrá voľba.... teplo z NB ti môže tiež narobiť problémy, okrem toho keď máš NB na vankúši, môže sa ti prehriať a vyhorieť...

ester79
6. nov 2014

Plne súhlasím s @dr_smajlik. Elektromagneticke a ine ziarenia urcite zdraviu neprospievaju, i ked vedci su v tyychto otazkach zdrzanlivi - mozeme si len domysliet, preco asi. 😒 Kup si plastovu podlozku z Ikea za 5 eur a notebook poloz na nu, nenos mobil vo vrecku. I ked si skor myslim a je dokazane, ze notebook na tele moze skor uskodit tvojmu partnerovi/manzelovi, ak to ma vo zvyku. Teplo v oblasti genitalii nie je vhodne pre tvorbu spermii.

katren
6. nov 2014

@karolinka21 ja dufam, ze mas aspon vankus na notebook, teda z jednej strany pevny,nie len taky obycajny, pretoze tymi obycajnymi sa taaaaaaak kazia notebooky ze az.....nasavas do ventilatora prach, potom sa zacina notebook prehrievat a v najhorsom pripade odide doska.....suma opravy sa rovna sume noveho notebooku..... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre