Môžem cestovať vlakom v poslednom trimestri?

mysiacik212
1. aug 2013

Cestovanie vlakom, nočná mora na Slovensku, večné státie pri záchode, alebo natlačená na dverách...myslíte, že sa nájde, kto by ma pustil si sadnúť? ak nie, môže mi to uškodiť, ak cestujem hodinu, potom sa trmádzgam cez celú Blavu trolejbusom...Ďakujem 🙂

majka2508
1. aug 2013

kúp si miestenku. ja by som vpohode šla aj teraz

jakojka
1. aug 2013

ja som tak kazdodenne cestovala cez tehotenstvo do prace, hodinu a pol spat a poobede naspat, ak hrozilo, ze budu plne vlaky - piatok poobede, mala som miestenku, kup si aj ty ak nejdes osobakom 🙂 malo by to byt v pohode

katka116
1. aug 2013

Ja som este den pred porodom prezentovala pred kvantom ludi a stala 3h, nic sa ti nestane a to som pribrala vyse 20kg. A s tym SR je to pravda, pustia len v Ikea kde su na to vyhradene pokladne. Ani raz ma na benzinke nepustili pred seba a brucho ako svet.. V USA uz pred 20 rokmi mali vsade napisy, ze zeny s detickami a tehotne maju min na WC prednost

hradnapani
1. aug 2013

@mysiacik212 ano, musia ta pustit aj bez miestenky. Keby bol problem, staci zajst za sprievodcom. Istejsie je to s miestenkou. Pripadne si ju kup/ nastup do vozna pre matky s detmi. Aj s kufrom mi vsetci pomahali. Mam len dobre skusenosti, tiez som vela cestovala az do nastupu na MD. Ziaden strach ;)

mysiacik212
autor
1. aug 2013

@majka2508
@jakojka
@katka116
@hradnapani no bojim sa toho natriasania v trolejbusoch aj...boli ma potom spodok bruska..:/ a co sa týka vlakov, zatial sa nikto nenasiel, kto by ma pustil, a co sa týka mestskej tam je to podobne...a tak zase nie vsetci..najdu sa aj takí, co ma pustili bez problemov..:D ale veru, ta miestenka to isti 🙂

sorciera24
1. aug 2013

@mysiacik212 v pohode csetovanie vlakom je asi najpohodlnejsie, ak sa obavas toho miesta, naozaj, kup si miestenku, to mas na istotu.....ludia su v dnesnej dome neskutocni....normalne nechapem...ja som bola v 8.mes, a sal som MHD, bus bol plny a bolo 1 volne miesto, tak som pockala 2 zastavky, ci si niekto starsi ensadne, ensadol, tak som si sadla....a oproti dochodca sa hned oboril, ze to ej vrchol, ked si mladka sada.... aj, ze som v 8.om mesiaci...ze on si envsimol......ze nevsimol.....som ho spucovala, ze sa moze hanbit aj s jeho bandou dochodcov 😠 a este horsie ale je, ze v tom plnom buse ma ani maldi ani stari ako tehotnu nepustili 😖 ja som raz v BA v preplnenej MHD jedina pustila sadnut tehtonu (pre mna uplne prirodzene) a ta mi do konca cesty asi 20minut vkuse dakovala....je mi na grc z dnesnych ludi.... 🙄

hradnapani
1. aug 2013

@mysiacik212 no veru, z toho trolejbusu by som mala aj ja vacsie obavy :(
ale zase dennodenne cestuju aj tehotne zienky takto, je to sice neprijemne, ale nemyslim, ze by to malo vyvolat nejaky problem.
Ale inak vela robi aj nejake vnutorne nastavenie samotnej zeny. Ja som si bola od zaciatku ista, ze mi vzdy niekto uvolni miesto a musim povedat, ze na 90% sa tak aj stalo, aj vo vlaku, aj v mhd... malokedy som musela stat... a to som mala male brucho.
Okrem toho, v MHD su vyhradene miesta pre invalidov, matky s detmi a pre tehotne (!!!). S kludom anglicana mozes poprosit toho, kto tam bude sediet, aby ta pustil. Pokial sa nezacnu vsetci ohanat preukazom ZTP ovsem ;) takze treba sa v mhd stavat najma do okolia tychto sedaciek.

mysiacik212
autor
1. aug 2013

@sorciera24 ved práve to, ja neviem, ja by som bola tiez taka, ze by som tehulu a aj starsich pustila sadnut, vela razy sa to stalo..ale dnesna mladez..ako skoda aj hovorit...ide tu o to, ze skor sa bojim, ze sa mi nico stane, bo mam tu urictý cas byt sama..asi zhruba dva mesiace...cestovanie a presuvanie sa v BA...troska sa toho bojim..:/

mysiacik212
autor
1. aug 2013

@hradnapani joj to som nevedela, vidiss? 🙂 ked pojdem dnes domkov, poobzeram sa, kam mam nabuduce smerovat, kde zhruba su tieto sedacky..:D no a trolejbusy...ono to nei je az take starsne..ale uväcsa sa mi ujde miesto niekde vzadu a tam to tak strasne natriasa..velmi je to neprijemne...kolko razy som sa bala, ze vyletim niekam nabok, dopredu... 😠 😠

sorciera24
1. aug 2013

@mysiacik212 to nie su len mladi (bohuzial)... 😖 neboj sa, nebudes jedina takto cestovat;)...aj ked bratislavku MHD ti teda nezavidim (neznasala som ju a tom tam bola netehotna).....ale zvladnes....

mysiacik212
autor
1. aug 2013

@sorciera24 musim!! musim si povedat, ze to bude len chvilocka, ktorá prejde :D do roboty to chvalabohu nemam az tak daleko....🙂 to jedine ma tesi..:D

hradnapani
1. aug 2013

@mysiacik212 dozadu trolejbusu si sadaj jedine v pripade, ze chces predcasne porodit 😀 To je asi fakt to najhorsie miesto. Pekne krasne dopredu, nech v pripade potreby zasiahne aj vodic, keby nieco ;)
a ja mam vypozorovane, ze najochotnejsie pustaju zeny, ani stare, ani mlade... take co si toto este pamataju

cecil36
1. aug 2013

@mysiacik212 vo vlaku si kup miestenku a v MHD sa ozvi, ze halo som tehotna. Ja som sla sice MHD v tehu len par krat, ale vzdy som sa ozvala. Vytipovala som si mladsie osadenstvo idealne na sedacke pre invalidov a poprosila ci ma moze pustit sadnut. Sice sa tvarili akoby som sa tam s velkym pupkom prave zjavila, ale vzdy ma pustili.

zeytin
1. aug 2013

@mysiacik212 Necitala som predchadzajuce komenty, možno sa budem opakovat, ale vo vlaku byvaju vozne pre matky, matky s deťmi a postihnute osoby... Ja tam chodim s detičkami. Vždy tam je miesto na sedenie, vozen je modernejsi, krajsi a cistejsi - aj zachody. Uplne bez problemov.

warholette
1. aug 2013

a co tak sa len netvarit ze som tehotna a cusat ale otvorit usta a povedat "prepacte, som tehotna. mozete ma prosim pustit sadnut?"

valy
1. aug 2013

mna raz vyhodila matka s detmi z takeho vagonu, prisla, ze halo mladez, toto je vozen pre deti a dovidenia, tak si doteraz myslim, ok, bol to vozen pre deti a aj sme ju pustili, ale bola straaasne arogantna

mysiacik212
autor
2. aug 2013

@warholette presne, v dnesnej dobe to len tak bude fungovat 🙂

macickarebeka
2. aug 2013

Kúp si miestenku... Ale vo vlakoch bývajú aj vozne špecialne pre matky s deťmi, postihnutých a tehotné a tam ťa musia pustiť. Ja často cestujem a vždy je v týchto vozňoch natrieskaných kopa mladých.. 😖 ..

A z vlastnej skúsenosti ti chcem poradiť, zasadne necestuj v deň keď sa koná nejaký veľký festival alebo koncert. Vtedy je vlak plný opilcov a všetci sú na sebe natlačení. A to je dosť nebezpečné aj pre netehotných, nieto pre tehuľku.

maznacik007
2. aug 2013

ja cestujem dlhsie trasy s deckami jedine s miestenkami ... a nemam problem ... uz sa mi stalo aj ze na tom mieste sedela stara pani ale proste musela to uvolnit... kedze nemala miestenku a ist inam ...
bez miestenky by som ani nesla....
a mhd... tak ja som ako tehotna dostala s palicou po nohach od dochodcu ze som si dovolila sadnut ... tam kam si on planoval sadnut pritom tam bolo plno inych volnych miest ... a to som bola v 8 mesiaci ... vrrrr ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre