Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem jesť mak počas tehotenstva?

akriakova
6. jan 2017

Ahojte babenky, prosim poradte mi ako je to s makom pocas tehotenstva? Mozem makove kolace? Alebo nie? ...zacala som jest makovy zavin a potom som si uvedomila, ze mak sa vo velkom mnozstve berie ako opium, len ci to je aj pre babo nejako obmedzujuce? Prepacte, ak to je hlupe ale cakame prve babo a neviem ohladom roho nic najst na nete..vdaka za kazdu odpoved🙂

juhseverzapad
7. jan 2017

@akriakova mak vôbec neškodí, veď dokonca v nedávnej minulosti sa robili deťom makové odvary na lepší spánok. Určite si ho daj, ak zvládneš tak aj 3 záviny.

esther03
7. jan 2017

...na makovniku alebo balicku maku je napisane "nevhodne pre tehotne a dojciace zeny"? 😉

keyneska
7. jan 2017

@sardinka336 ale veď na to nereaguj, nečítaj to, toto fórum je obrovske a isto sa tu nájde aj inteligentná téma, ku ktorej pridas hodnotný príspevok.

sardinka336
7. jan 2017

@keyneska dakujem za upozornenie, ja verím, ze som dala hodnotný a inteligentný prispevok práve k tejto teme....

majaxy
7. jan 2017

@evittam fakt som si nepripadala ako nezodpovedná matka Svoju malú fazuľku som zveľadovala jak sa dalo, len nebol internet, a svoj čas som trávila v prírode...

evittam
7. jan 2017

@majaxy Presne tak. Ja uz som to viackrat pisala,ze fakt mi pri niektorych temach a otazkach uz "rozum stoji"....a ako som len ja mohla prezit dve tehotenstva,dojcenie a ostatne aj bez mudrych rad a vystrah na MK....😝

evittam
7. jan 2017

@sardinka336 No ved na co citat a vzdelavat sa ked staci napisat na MK a potom sa stazovat,ze nechapeme preco sa pyta....😉

grace996
17. feb 2017

Môžem si robiť v tehotenstve makové mlieko?

lucka527
17. feb 2017

@grace996 ja som si robila

katkakovac
17. feb 2017

@grace996 ako sa to pripravuje? Nedoporucuje sa nepasterizovane mlieko a syry z neho vyrobene, surove maso a alkohol/fajcenie/drogy. Z makovic sa sice vyraba opium, ale mak s tym nema nic spolocne. Takze ak nebudes varit cele makovice, tak by to malo byt v poriadku.

grace996
17. feb 2017

@lucka527 Ďakujem 🙂

maminecka2
17. feb 2017

Caute baby, pred par dnami bolo v telke ze aj mak naozaj obsahuje opiaty a nie je vhodny na konzumaciu, vyjadroval sa tam Bukovsky, ze su na to vyskumy. Takze on by asi v tehotenstve ten mak uplne zakazal, asi aj u deti. Este ze som to nevedela skor 😅

siska53
17. feb 2017

@maminecka2 to fakt? A ja som mala raz pri malom neskutovnu chut na makove a kym.to nebolo uspokojene, stale som.na to myslela.. A na Vianoce som.normalne makove jedla a deti v 2r.tiez dostali..mak im.chuti.. Akurat potom.ten zadok sa po maku tazko utiera.

zuzu15
17. feb 2017

Pán Bukovsky by najradsej zakázal jesť úplne vsetko 🙂 chvalabohu, ze on nemôže vynosiť dieťa. Ja som sa počas mojich tehu obdobi riadila svojim vlastným telom. Ak som na niečo mala chuť, dala som si. Ak mi nebolo zle, tak som to považovala za dovolené 😅

maminecka2
19. feb 2017

@zuzu15 Ale ake by on musel mat inteligentne dieta 😝
A tie nase idu do skoly az ako 6 rocne 😂

janinah
19. feb 2017

jediné čo som v teh. nejedla boli huby z lesa.....ak by sa zbierač pomýlil,tak babetko by to nemuselo prežiť,vlastne ani ja....šampiňony z obchodu som jedla.....

tuusfatum
19. feb 2017

Isteze a je velmi zdravy a bohaty na vapnil a magnezium.

Dobra je kombinacia na ranajky bananu s medom a makom 🙂

barborkakr
24. mar 2018

@sardinka336 prepac, ale ked citam tvoje texty, ty tu vysoku urcite nemas, ze? nech sa kazdy pyta, co chce, aj mna to zaujima a to vysku mam si predstav 🙂 🙂 Taketo zakomplexovane rypajdy milujem :D :D :D

dominikadd
5. máj 2018

@mima4 preboha to co su za otazky? Tak ked ho teraz mame preco by sme ho nevyuzili na cerpanie informacii? Kto sa pyta je hlupakom na chvilu, kto sa nepyta je nim navzdy. Len tolko

domculik
5. máj 2018

@akriakova ja som praveze pri prvom tehotenstve jedla vela makovnikov, lebo som brala ze mak ma vela vapnika :D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli