Môžem piť ochutenú minerálku Rajec?

zlaticko277
29. jan 2013

Ahojte. Som v prvom trimestri, ani neviem v koľkom týždni, lekár mi to nepovedal, vraj je príliš skoro, čiže predpokladám že nejaký 2-3.tt.. Lekár mi hovoril, že nemám piť minerálku. Znamená to, že nemôžem piť nič bublinkové? Alebo celkovo? Môžem piť Rajeckú Ochutenú?? Za odpovede ďakujem 🙂

anjelik_majka
29. jan 2013

ja som tiež ako prvprodička počas prvého tehu riešila čo všetko môžem, resp. nemôžem, takže som každú chvíľu dačo čítala, študovala.... no čisté psycho 🙂. pri druhom tehu som na to nemala čas, mala som doma 2 a pol ročné dieťa, ktorému sa bolo treba venovať... toto posledné tehu som už neriešila absolútne nič - jem to, čo mi chutí, pijem všetko (okrem bylinkových čajov, z tých som pila iba ten tehotenský, aj to len spočiatku, prvé emsiace), neužívam žiadne doplnkové vitamíny.... ako som už vyššie napísala, spočiatku som fungovala jedine na ochutenom neperlivom Rajci a Kofole, resp. čiernom čaji lebo čistú vodu, ovocný čaj a kávu môj žalúdok nejakým zvláštnym spôsobom odmietal.... a čo viem, tak minerálky sa vo všeobecnosti neodporúčajú piť na litre, hovorí sa tak max. o pol litri denne tuším, práve kvôli obsahu už niekým spomenutého sodíka... ale zase kvôli tomu nebudem študovať etikety a hľadať čo môžem a čo nie....

anjelik_majka
29. jan 2013

@zuzanale s takou reakciou som sa síce ešte nestretla, ale netvrdím, že sa to stať nemôže.... kedysi som niekde čítala, že keď mamička počas tehu konzumuje všetko, tak dieťatko potom nemá problém ani pri dojčení, resp. keď prechádza na príkrmy... neviem čo je na tom pravdy, ale je pravda, že u našich detí sa zatiaľ nevyskytla nejaká extra potravinová alergia....a to majú predispozíciu po ockovi....

blackcat8885
29. jan 2013

@zlaticko277 Môžeš piť ochutenú minerálku s mierou samozrejme.Koncentrácia príchute nie je taká silná aby uškodila.Ale pi hlavne čistú vodu prípade kojeneckú

zlaticko277
autor
29. jan 2013

Ďakujem žienky 🙂 veľa užitočných rád 🙂

zuzanale
30. jan 2013

@anjelik_majka aj ja tvrdím že treba jesť všetko a niesom ani nijaký zarytý bojovník proti Ečkam veď by sme už ozaj nič v dnešnej dobe nejedli 😝 ale zas aby som do seba teraz keď už o tom viem nalievala dobrovolne niečo čo spôsobuje alergie a v podstate je aj rokovinotvorná to určite nie!! viac článkov hlavne na stránkach pre alergikov sa zhoduje a to : Najčastejšie produkty, ktoré spôsobujú alergické reakcie, sú: mlieko, vajcia, orechy, oriešky, ryby, sója, lepok a morské živočíchy. Prísady používané v potravinárstve na ochranu trvanlivosti produktov a farbenie (E-čka, žlté farbivo tatrazín: E 102, konzervačná prísada kyselina benzoová a deriváty E 210 – 219) môžu byť dôležitým faktorom pri vyvolaní niektorých alergií iného typu. u nás nik alergiu nemá a aj dcéra ma všetky výsledky týkajúce sa bežných alergii v poriadku ale akonáhle ide o chemiu koniec minule dostala žuvačky ani neviem od koho z rodiny behom chvíľky decko vyhadzané čítam obal kyselina benzoová ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre