Môžem piť ochutenú minerálku Rajec?

zlaticko277
29. jan 2013

Ahojte. Som v prvom trimestri, ani neviem v koľkom týždni, lekár mi to nepovedal, vraj je príliš skoro, čiže predpokladám že nejaký 2-3.tt.. Lekár mi hovoril, že nemám piť minerálku. Znamená to, že nemôžem piť nič bublinkové? Alebo celkovo? Môžem piť Rajeckú Ochutenú?? Za odpovede ďakujem 🙂

zlaticko277
autor
29. jan 2013

Nie som puberťák. Mám viac vecí na práci ako sedieť a rozčuľovať tu nejaké nervózne neveriace mamičky. Tak prepáč, že som sa opýtala @kalifa28...

irriss
29. jan 2013

@kalifa28
ted ale davas hadanky..dvojsmyslnne..
ted se Te bude ptat o jakych vejcich mluvis 😎 😀

ikke
29. jan 2013

ale zenske, uz trochu prehanate.
je zjavne prvykrat tehotna, este nestihla preklikat vsetky tehotenske stranky tak nevie, ze tehotenstvo sa rata od kramov a nie od oplodnenia.

opakujem:rajecku si kludne daj, ak ti nie je zle z bubliniek. rajecka nie je mineralka ale obycajna voda, nema tolko soli ani sodika ako mineralky 😉

zlaticko277
autor
29. jan 2013

Dámy, nie je vám to ani trochu trápne? Ja viem, že máte plné zuby detí, čo sa nudia. Ale odsúdiť hneď niekoho zato, že sa pýta blbosť? Pre boha veď sme dospelí ľudia! 😒

inffinity
29. jan 2013

@kalifa28
@irriss baby já sem se nepřišla hádat ani nic podobné..😉 však ona se neptá jestli je tehotná, ale jestli muže pit rajec..jednoduchá otázka i odpoved nelíbí se mi nereaguju, ale za to si nemusite hned delat legraci ne? Lidé jsou různí, co nekterým příjde normální jiný se na to radeji zeptá..žádná veda 😉

pěkný den všem přeji 😉

gubcikova
29. jan 2013

@zlaticko277 takže zhrniem ti to.v 2-3tt nemôžeš byť.dr.nič ešte nevidí.môžeš byť ked tak v povedzme 5-6tt.na tom sa tu väčšina smeje.kedy si mala pm?

irriss
29. jan 2013

@ikke
Ty znas lekare, ktery Ti potvrdi tehotenstvi ve DVOU tydnech?

zlaticko277
autor
29. jan 2013

Ďakujem baby 🙂 ste zlaté

irriss
29. jan 2013

@zlaticko277
ok..zrejme pujde o nedostatecnou informovanost ze strany Tveho lekare..protoze pokud neco videl, musel Te zmerit, vypocitat a rici priblizny Tyden..v prvni rade vypocet a pak rady ohledne stravy.. 😉

zlaticko277
autor
29. jan 2013

@gubickova 6.12.12 posledná.. a potom už nič.. tri testy pozitívne.. a dnes som bola na ultrazvuku.. videli sme 1cm malé embryo.. takže nemám ani šajnu, v koľkom týždni som.. to som napísala od oka, ako to tu už bolo povedané, moje prvé tehotenstvo... 🙂

katema
29. jan 2013

Neviem preco sa hned utoci za obycajnu otazku. Tiez si pamatam velmi dobre, ako som sa bala pit hoc aj obycajny hruskovy caj s rakytnikom, lebo som si nebola ista ci mozem. Ci to nahodou neuskodi babu. Ved ako kazda zena/tehulka ako aj zena/mamicka chce to len najlepsie. A ked si nie je ista, tak sa opyta..
ja som pila ochutene vody Rajec okrem salvie 😉 a z mineralok som pila dojcensku vodu 🙂

syslica
29. jan 2013

@zlaticko277 Ahoj, v ktorom týždni si, zistíš podľa termínu poslednej menštruácie napríklad tu: www.tehotenskakalkulacka.sk
K minerálkam: bublinkové sa vo všeobecnosti neodporúčajú, nielen v tehotenstve, tak si daj radšej neperlivú alebo najlepšie čistú vodu. A k ochuteným minerálkam: keď moja švagriná potratila, lekári jej tvrdili, že je to z Rajca ochuteného šalviou. Neviem, koľko toho pila, no to tvrdenie sa i zdá za vlasy pritiahnuté. Napriek všetkému: na šalviu (čaj, kloktadlo a hádam aj minerálku) radšej pozor - môže vyvolať potrat.

zlaticko277
autor
29. jan 2013

U mňa je ten problém, že ja ešte svojho ošetrujúceho lekára nemám, pretože študujem mimo domova, a preto som hneď po zistení tehotnosti zašla k prvému najbližšiemu, aby ma prehliadol, či je všetko ako má byť.. Zato ma ani nemeral ani nič, len vyšetrenie a ultrazvuk.. Ani týždne mi možno nepovedal zato.. ja neviem

gubcikova
29. jan 2013

@zlaticko277 takže ked už 1cm veľké tak to už si asi v 9tt.inak podľa pm si v 8tt a to je dosť veľký rozdiel

ikke
29. jan 2013

@irriss poznam zeny, ktore si myslia, ze su 2-3tt a ony su 2-3 tyzdne tehotne, teda v 5-6-tt.
bola si s nou v ambulancii, ze vies, ze jej dr povedal, ze je v 2-3tt?
koncim na temu "tyzdne tehotenstva".

trasko
29. jan 2013

infinit a zlaticko ja mam zas niekedy pocit,ze ti NAJNERVOZNEJSIE maminky ri takto vybijaju zlost ked ich doma nastvu-cakaju na vhodnu temu a rypu kolko vladzu.oni sa uz narodili mudrejsie ako ktokolvek iny heh!holt kdejake sme!...trapne takto sa nudit!

irriss
29. jan 2013

@gubcikova
Jenze to by se s ni nebavil jen o mineralce ale spis o tukani srdicka..nebo ne?? 😎

gubcikova
29. jan 2013

@irriss aj mne je to divné.kedže podľa nej je bábo 1cm veľké to už je dosť tt na to aby vedela čo nemá jesť,piť

irriss
29. jan 2013

@gubcikova 🤐
podle vlastni nedavne zkusenosti vis, jake to je,tu dostat pres prsty.. 🤐 😉 🙂

anjelik_majka
29. jan 2013

nevidím dôvod, prečo by si nemohla piť Rajec... ja som na začiatku tehu, v tom prvom trimestri, nedokázala piť nič iné, len nebublinkový, ochutený Rajec.... čistá voda blééé, ovocný čaj detto, nuž som pila Rajec, príp. čierny čaj (keďže kávu som tiež do seba dostať nedokázala a istý prísun koféinu potrebujem, inak som KO a ide mi rozdrapiť hlavu...). Ale ak toleruješ čistú vodu, príp. čaj, tak pi radšej to, ale myslím, že nebublinková minerálka ti neublíži... A ako tu už niekto písal, tie dojčenské vody sú OK. tie som pila pri predchádzajúcich tehu 🙂

forbym
29. jan 2013

zlaticko277 ... mne lekár tiež potvrdil tehotenstvo medzi 2tt a 3tt. a bolo to vidieť!!! tak prečo vymýšľate? áno, mrcha meškala a šla som za ním s tým, že aj test vyšiel pozitívny. dopredu ma upozornil, že ak to je tak skoro, môže sa stať, že to vidieť ešte vôbec nebude a tehotná som. v tom prípade, by som si mala robiť test každý deň, no pri ultrazvuku zo spodu bolo vidieť malú bublinku, kde sa už tvorila plodová voda. no plod vidieť nebolo. včera sme boli na kontrole, videli sme bábätko a srdiečko. čiže neodcudzujte hneď. aj ja som nedávno prišla na to, že som tehotná a nebola som ani v 3tt.

ozujskova
29. jan 2013

jedz vsetko,pi vsetko.nealkoholicke,chod vsade,cvic,miluj sa...niesi chora si tehotna..uzivaj si toto obdobie a nebaziruj co mozes a co nie..zbytocne ta to bude zatazovat...🙂))

martinka0031
29. jan 2013

...možše pit co len chces,len nie bublinkove,ja som ochutene rajce pila cele tehotenstvo,kazdy ti povie nieco ine.jedz a pi to co ti chuti 🙂 🙂

haka007
29. jan 2013

netreba toprehanat s tym co mozes a nemozes ja som sa isla zblaznit z bubliniek coca colu som si dala a mala je zdrava mala 4400g a 55cm a prenasala som 5 dni takze ziaden problem 😉

zuzanale
29. jan 2013

ako prečo lekár neodporúča piť minerálku ťažko povedať ešte som sa s tým nestretla ale ochutenú minerálku
ak tak jedine matony alebo magnéziu sú bez konzervačných látok ... moja dcéra takto chytila z lucky ochutenej a budišu ochuteného neskutočnú alergiu je tam konzervačná látka kys benzoová - E 210 chvíľu síce trvalo kým sme na to došli dietovali skúšali a bum bolo to z toho takže si sakra dávame pozor na Ečka a nehrozí aby som kúpila nejakú "zdravú" minerálku s nejakou príchuťou a je nanajvýš smutné že to drbú aj do Lucky ktorá každému evokuje že detská voda...

moon1979
29. jan 2013

@zlaticko277 ochucované minerálne vody nie sú moc vhodné ani keď žena nie je tehotná 🙂 sú zbytočne sladké alebo obsahujú bylinky, ktoré nie sú vhodné pre tehotné ... ak ti chutí Rajec odporúčam radšej nesýtenú, ak ti robí veľký problém vypiť vodu bez bubliniek, tak potom ešte jemne sýtenú, ale bublinky zbytočne nafukujú a neskôr spôsobujú pálenie záhy, takže radšej si daj pár kvapiek citronu do vody ak máš problém vypiť len takú bez príchute ... ale na bylinkové príchute pozor ...

drobcek26l
29. jan 2013

@zlaticko277 Neboj sa zostala si tehotná preto, že tvoj organizmus bábätku vyhovoval. A ak si doteraz pila minerálky môžeš v tom určite pokračovať. Nieje dobré začať sa príliš obmedzovať ani pre teba ani pre drobčeka. Jediné čo ti poradím, tak si tie vody striedaj, nepi stále tú istú a dávaj si pozor na príliš veľký obsah sodíka (Na). Ja som sa v tehotenstve neobmedzovala vôbec. Pila som kávu Coca colu aj minerálky a malinký sa narodil zdravučký aj s peknou váhou. No je pravda, že mi nikdy nerobila problém ani čistá voda, ovocie a zeleninka. Tak držím palce.

kingstonka
29. jan 2013

viem, ze v poslednej dobe tu su vselijake cudne temy a cely MK ide dolu vodou, ale na tejto otazke mi zas az tak cudne nic neprijde. tak bola u dr. - bolo este velmi skoro- doktor chcel nieco poradit- tak povedal nepit mineralky- kvoli obsahu mineralov, toto zvyknu odporucat lekary- hlavne kvoli sodiku, a samozrejme skodi ak sa pije na litre. Ja som prve tehu prezila v zahranici, tam sa ani nahodou nechodi tak casto skoro k doktorrovi ako tu, a prvy utz robia v 12 tt, tak na prvej " poradni" niekedy v 6tt. mi bolo povedane, ze ak mi vysiel test, tak tehotna asi som, a dostala som do ruky kopec papierov , o tom ako sa v tehu stravovat- co sa nesmie vobec, a kedze to bolo moje prve tehu - a chcela som byt najlepsia buduca mamicka , tak som vsetko dodrziavala do bodky - az mi je z toho teraz aj trochu smiesne 🙂

kingstonka
29. jan 2013

@zlaticko277 aby si sa zorientovala v tyzdnoch tehotenstva, tak mozes zadat datum poslednej menstruacie sem do tehu kalkulacky http://tehotenstvo.academy.sk/

mirka276
29. jan 2013

ved je normalne, ze sa opytala, ja mam dve deti, a tiez som pri druhom mala podobne otazky, A prave aj s mineralkou Rajec. Velmi mi chutili tie bylinkove, a nevedela som, ci mozu nejak ublizit ked som bola tehu. tak myslim, ze jej otazka je uplne v poriadku. A moja, kludne si daj, ked ti chuti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre