Môžem v tehotenstve jesť ostrokyslú polievku ?

kittyna5
11. jan 2020

Ahojte, viem že možno blbá otázka, ale mám strašnú chuť už pár dní na ostrokyslú polievku, len neviem či sa v tehotenstve môže. Nikde na internete som sa to nedočítala. Viete mi poradiť?

Ďakujem 🙂

jaja23
11. jan 2020

@kittyna5 fuuu no ja som mala tiež veľkú, ale nedala som si.. Tak neporadím, ale veľa síl želám 😁

bimbina
11. jan 2020

@kittyna5 ja ju jem bežne . Práve ona mi pomohla s nachladnutim . Čiže neriešiť čo jesť sa smie a čo zas nesmie , treba jesť to , na čo máte chuť . 🙃

ovaaa
11. jan 2020

Tehotenstvo nie je choroba.Mozes jest vsetko na co mas chut.

jaja23
11. jan 2020

@bimbina do kelu, tak som si mohla dat...

era777
11. jan 2020

Preco sa tu stale riesi co sa moze a nemoze jest ? 🤷🤷 Ved tehotrnstvo nieje choroba ... Jedz normalne, co si jedla do teraz ... Aj ked su potraviny, ktore sa neodporucaju, napr. Pecen, to by ste museli jest na kila nieco, aby to mohlo uskodit ... Nieze zjem normalne sem tam a poskodi to babatko 🙈 ja som v tehu chodila po kazdej poradni na cinu 😉 od polievky az po svedske stoly 😂😂

kittyna5
autor
11. jan 2020

@ovaaa noo také sushi si dať určite teraz nemôžem 😒 preto som nevedela ako to je s ostrokyslou keďže tam ide aj rybia omáčka aj ustricová

deti95060810
11. jan 2020

kľudne...

era777
11. jan 2020

@kittyna5 opakujem ryby by si musela zjest na kilaaaa aby to nieco mozno ovplivni 😉 jedz ako do teraz a hotovo, max sa vyhni surovemu masu ....

sorciera24
11. jan 2020

jasne, ze možes, ja som druhe tehotenstvo mala neustale chut na pikantne jedla, fakt do vsetkeho som si davala čili papricky a baranie rohy.....mnam🙂

kittyna5
autor
11. jan 2020

Ďakujem za pomoc všetkým 😊

miriam1983
11. jan 2020

Ale ved ryby jest mozes,nemali by sa surove. A v ostrokyslej polievke surove predsa niesu.

diewcatqoo
11. jan 2020

Milujem azijsku kuchynu, cele tehotenstvo som sa nou napchavala. Striedala som vietnamsku, cinsku, indicku... dala som si normalne aj sushi.
Vysledok je ten, ze syn miluje ryby, ryzu a nema problem dat si napr. madras alebo bun bo nam bo.. zato normalne slovenske jedla odmieta 🤔😀

hrasocek12
11. jan 2020

@kittyna5 jedz vsetko v nicom sa neobmedzuj 🙂 ja milujem bylinkove caje a pijem ich normalne na litre,si len tehotna nie chora 🙂 nase matky jedli a pili vsetko a vsetci sme v poriadku,takze kludne si daj naco mas chut 🙂 ja necitam co sa moze a co nie vsetko jem zaradom a mala rastie krasne 🙂 hlavne necitaj blbosti ze to sa nesmie a to sa nesmie lebo internet vela znesie a aj milion tzv. odbornikov sa najde ktori ti budu pisat co vsetko sa nemoze 🙂 pritom sami to jedli 😀 ja ostrokyslu jem stale a milujem aj cinu 🙂 a hlavne korenene a stiplave 🙂

sonicka96
11. jan 2020

@era777 tak napríklad ani tatarak sa nesmie v tehotenstve ;)

evittam
11. jan 2020

@jaja23 Prečo?
@kittyna5 Si "len" tehotna. Mozes jest všetko na co máš chut. 😉

evittam
11. jan 2020

@kittyna5 Ja som jedla aj sushi.

evittam
11. jan 2020

@sonicka96 Aj tatarak.😉

era777
11. jan 2020

@sonicka96 a ???? Ved pisem, ze jedine comu sa vyvarovat radsej je surove maso ....

queen_mary
11. jan 2020

Ja som citala ze solamyl v kombinacii s ustricovou alebo rybacou polievkou v ostrokyslej polievke sposobuje v tehotnosti nedostatok supervitaminu IQ, ktory sa prejavuje tak, ze tehotnej zene narastie siesty prst. Ja by som to neriskovala a zdielajte kym nezmazu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre