Môžu bábätku ublížiť streľby v tehotenstve?

jajka0211
24. nov 2010

ahojte, pracujem ako stastny zamestnanec a dnes mame nocne strelby... som v 5tom tyzdni tehotenstva a moj lekar mi velmi nevedel povedat ci by to mohlo ublizit babatku... co myslite? nejako neviem najst na internete podobnu temu... poradte mi :(

sigsauer
24. nov 2010

Ahoj, ja tiež pracujem zrejme v tej istej oblasti ako ty, na cvičných streľbách som bola v 4 a začiatkom 5 mesiaca, bola som aj na telesných previerkach. No na strelecké previerky som už nešla. Ak si ešte v takom skorom štádiu tehotenstva, tak by to bábätku nemalo ublížiť, nevníma ten hluk. Pokiaľ máš normálne tehu, tak nie je dôvod na obavy, a pokiaľ nerobíš prudké pohyby a zložitý parkúr(čo ja viem nejaké striedanie sedu, kľaku, ľahu na čas). Na druhej srrane ak máš potvrdené že si tehotná, tak zavolaj výcvikárovi a povedz že si tehotná a zo zoznamu ťa vyškrtnú.

petka035
29. nov 2010

Ahoj myslím si,že ak si sa zúčastnila tých strelieb tak určite to bábu neublížilo 😉 ja som počas tehu tiež bola na strelbách a všetko ok

martija
29. nov 2010

mne sa velmi paci ten preklep - stastny zamestnanec.... 🙂 (alebo to nebol preklep?)

mima263
30. nov 2010

normálna ma prekvapila táto téma. Ja by som nešla ani na cvičné ....

jajka0211
autor
30. nov 2010

@martija hej preklep :D

jajka0211
autor
30. nov 2010

noo dievcata bola som na strelbach ale veduci mi odporucil sadnut si do auta a nestrielat 🙂) takze ok 🙂

mima263
30. nov 2010

@jajka0211 super vedúci

jajka0211
autor
30. nov 2010

hej hej.. podla mna ani tak by nevadil hluh ale skor prach zo zbrane.. ciastocky olova alebo co. istota je istota si myslim 🙂

miskap
3. jan 2011

Je dokázané, že dieťatko v brušku(asi od 4. mesiaca) vníma hluk okolo seba. Veľmi silné podnety ho dokážu vyľakať. Dokonca aj ultrazvuk môže byť dieťatku prinajmenšom nepríjemný, obťažujúci. Nie je zatiaľ dokázané, či hluk ublíži dieťatku v skorých štádiách tehotenstva, ale pre istotu by som sa veľkému hluku vyhýbala. Radšej treba počúvať príjemnú hudbu, ktorú si bábo zapamätá a po narodení ho môže upokojiť. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre