Musí byť zaplatených 270 dní nemocenské poistenie do dňa pôrodu alebo do dňa nástupu na materskú?

julia_a
9. jan 2019
ja197
9. jan 2019

@julia_a podľa mňa do dňa nástupu na materskú, keďže sa vypláca už 6 týždňov pred pôrodom

ajush5
10. jan 2019

Deň nástupu na materskú

mogaa
10. jan 2019

@julia_a ak niekto už nastúpil na materskú tak si už neplatí nemocenské poistenie....čiže musí to byť do materskej🙂

julia_a
autor
10. jan 2019

@mogaa volala som do socialky a povedali mi, ze do dna porodu. A materska sa zacne platit az od dna porodu

evittam
10. jan 2019

@julia_a
@ja197
@ajush5
@mogaa
Jedno horsie ako druhé.
Hlavnou podmienkou naroku na MD je mat aspon 270dni NP za posledné dva roky pred pôrodom. Nie zaplatené. NP trvá aj počas PN ci MD pokial NP trvá (zamestnanie ci DNP).

evittam
10. jan 2019

@julia_a MD sa platí odo dna nástupu na MD. Od porodu sa plati RP ak nemas nárok na MD.

evittam
10. jan 2019

@mogaa Pekne kecy. Prepac. Nezáleží ci NP platis ale či trvá. Cize velmi zle.😉

evittam
10. jan 2019

@julia_a Od kedy ti trvá PP? Kedy mas TP?

ajush5
11. jan 2019

Aký je rozdiel medzi tým či som nemocensky poistená alebo mám zaplatené nemocenské poistenie? Na to aby som mohla byt nemocensky poistená ho musím mat aj zaplatené

evittam
11. jan 2019

@ajush5 Naozaj? Rozdiel je taky, že tebe trva PP a si napr.PN aj polroka-NP sa neplatí ale stale trvá t.j.dni sa počítajú. 😉 Btw.ako som uz napisala vyssie.

ajush5
11. jan 2019

@evittam áno naozaj. Človek sa tu nemôže nič spýtať aby nebol za vola. Tak som bola v tom že počas PN za mna platí stat tak ako zdravotné

mogaa
11. jan 2019

@evittam prepáč ale ty to vždycky tak napíšeš, že všetkých sfúkneš....netvrdím že som neomylná, ja si viem priznať chybu, ale stačí napísať že to tak nie je a nie že človek píše kecy🙂

evittam
11. jan 2019

@mogaa Pisem k veci. Proste ked niecomu nerozumiem tak zbytocne nepisem zavádzajúce informácie. To je vsetko

mogaa
11. jan 2019

@evittam ja viem že čo týka informácii tak ich podávaš najpresnejšie - za to ti treba povedať len ďakujem....ale dá sa to napísať aj slušne a nie druhých zhadzovať, to je celé. Nikto nie je neomylný - možno okrem teba.

evittam
11. jan 2019

@mogaa Nie nie som neomylna ale zbytocne nekomentujem a nepodávam informacie ak niečomu nerozumiem. Tu nejde o zmylenie sa ale proste, že niekto za kazdu cenu musi niekam niečo napísať aj keď tomu nerozumie a potom ho vytoci aj nevinne slovo "kecy".😉

fokuska
11. jan 2019

Myslim, ze @evittam sa pravom "rozculuje" a dobre, mozno aj reaguje ostrejsie, ale skuste si predstavit ze denno denne sa tu stretava s podobnymi otazkami a vzdy sa najde vela "ochotnych" ludi co hned radia, vysvetluju - ale nenapisu, ze ja si asi myslim, zda sa mi, ze by to mohlo byt asi tak, ale prezentuju to ako fakty a tak strasne velmi sa mylia, napisu tu uplne hluposti. Ved ked nieco "odborne" neviem, nemam to nastudovane, tak sa k tomu nevyjadrujem. Alebo aspon napisem, ze nevyznam, sa ale myslim si, mam skusenost...

Autorka otazky si nema ako vyfiltrovat komu verit a komu nie, ved keby vedela, tak by sa nepytala, cize bud ju to este viac zmatie, alebo bude povazovat tie informacie za spravne, zariadi sa podla toho a moze si tym riadne zavarit.

evittam
11. jan 2019

@fokuska Vďaka.😉 Presne o to ide -ludia tu píšu kraviny (lebo ja si myslim a podobne) ako zarucenu informaciu a keď ich na to upozornis tak si este za sprostu a neslusnu. No čo už.😉

mogaa
12. jan 2019

@evittam nejde len ako si reagovala na mňa - mňa to že si reagovala že píšem kecy nevytočilo, ale ty takto reaguješ pomerne často.....už ti to vo viacerých príspevkoch baby vytkli, ale asi to máš v povahe.....toto je stránka kde prispievajú mamičky na materskej a každá poradí ako si myslí že je to správne....ak chce niekto presné informácie na to sú stránky UP alebo SP - kde presne zodpovedia na danú otázku...tu si každý povie ako je to podľa neho správne, svoj názor na danú otázku ale niekedy mám pocit že si tu viaceré baby skôr potrebujú niečo dokazovať....

evittam
12. jan 2019

@mogaa Tvoj pocit ti neberiem. K veci som sa uz vyjadrila viac než dostatocne. A nie, nic si nedokazujem. Je len moja dobra vola,ze tu zenam radim a k veci. Nakolko ta vyvediem aj z toho omylu,ze na SP ci UPSVaR ti poradia správne. Bohužiaľ nie. Osobné nemale skusenosti.😉

fokuska
12. jan 2019

@mogaa Na urade velakrat povedia take hluposti a evittam tu uz mnohym zachranila matersku, podporu a pod., vdaka tomu, ze ma zakony skutocne dobre nastudovane a dava naozaj odborne rady.

Predstav si, ze by si ty bola v niecom stratena a zeny by ti tu radili hluposti - ale nenapisali by, ze ja asi myslim, ze asi, ale stylom ako ty: "ked toto, tak potom tamto (cize prezentujes akoze fakty, teda MUSI to byt tak" - ale vobec nie je.

Ved fajn, ze su tu laici, ale aspon to napisem tym stylom, nech je aj autorke jasne, ze su to len osobne domnienky.

evittam
12. jan 2019

@fokuska Vdaka.😉

evittam
12. jan 2019

@mogaa Lenže ako pise
@fokuska Ty aj ostatné to píšete ako hotovu vec a nie ako domnienku. Cize ak sa chces rozčuľovať nad mojou poznámkou tak najskôr pis ako si podotkla-"ja si myslím a zisti si..." Alebo neries comu nerozumies. Pomozes viacerým.😉

evittam
12. jan 2019

@mogaa Alebo ako povie moj muz-..."vies co znamená mysliet si...."...😊😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre